Grėsmė, kuri gali lydėti jūsų santykius

 (3)
„Vyrui nesakysiu, kad pirkau“, – mirkteli draugė, grūsdama į rankinę naują lūpdažį. Jos gyvenime „vyrui nesakysiu“ būna ir daugiau – kai išeina su draugais valandą kitą pasėdėti baruose, pasakiusi, kad žiūrės romantinę komediją su pussesere, kai nusipirkusi naują suknelę apsimeta, kad ši seniai kabėjo spintoje. Tačiau atsargios pastabos apie vyro pavydą ir norą kontroliuoti nuo jos nuteka kaip vanduo nuo žąsies – santykiai juk turi alsuoti drama.
<span style="color: #ff0000;">Grėsmė</span>, kuri gali lydėti jūsų santykius
© shutterstock

Ar dramos gali būti per daug, o gal per daug būna patogaus gyvenimo be jokių virpesių, galvoju žiūrėdama į savo tris vaikus auginančią giminaitę, svajonę tapti restorano virtuvės šefe nugrūdusią į tolimiausią smegenų lentynos kampą. Aistra gaminti keroja tik namuose, kepsniai ir tortai skirti vyrui, draugams, giminėms. Nes sutuoktinis aria už du, jai nėra reikalo dirbti, mokytis – namų šiluma ir vaikai svarbiau. Tris kartus bandė padirbėti vietinėse kavinėse, valgyklose, tris kartus vyras gražiai parviliojo į patogų gyvenimą – kam vargti, sveikatą ir laiką aukoti, mes be tavęs, tokios nuostabios, nesusitvarkome.

Ant pečių ji laiko visą šeimos gyvenimą, nors norėtų – virtuvės šefo atsakomybę. Klausiu, ar nėra taip, kad vyras truputį per daug kontroliuoja, purto galvą: jis myli. O draugės vyras, nuo kurio ji nuslepia susitikimus su draugais baruose, ryškiai dažytas lūpas, kai eina pasivaikščioti su manimi, ar jis per daug pavydi? Ne, jis irgi myli.

Suku galvą, ar mes apskritai santykiuose atpažįstame muštro ir kontrolės kelio ženklus, kurie galiausiai priveda prie avarijų su aukomis. Miršta kažkieno svajonės ir ambicijos, kartais niekas nebegali reanimuoti ir santykių. „Ar vyras nieko nesakys, kad perki brangesnę medžiagą?“ – nuoširdžiai susirūpina pažįstama siuvėja, kai blaškomės po parduotuves ir renkamės viską, ko reikia rudens paltui.

„Taip, užtat nepirksiu sagų, kad limito neviršyčiau“, – pajuokauju, bet iš tiesų juoktis ne kažin kiek norisi.

Per buvimo kartu metus pasitikrinau, maniškis nelinkęs kišti nosies į mano svajones, reguliuoti išlaidų, draugų pasirinkimo, bet nežinau, ar tikrai lengvai būčiau atpažinusi, jei jo galvoje knibždėtų gudrus ir slepiamas noras manipuliuoti. Atsiverčiu „Psychology Today“ ir skaičiuoju psichoterapeutės, daug metų konsultuojančios poras, rašančios knygas apie santykius, Lisos Aronson Fontes „nematomų grandinių“, užmetamų kontroliuoti linkusių partnerių, požymius.

„Galbūt jūs jaučiatės muštruojama, ne tokia laisva, kaip norėtumėte, kartais jus netgi įžeidžia ar pažemina. Blogomis dienomis stebitės, ką apskritai veikiate kartu. Bet prisimenate gerus laikus ir kartais vis dar jaučiatės mylima. Jūsų partneris galbūt sako, kad nesklandumai santykiuose nutinka dėl to, kad jūs esate problema, ir tuo tikite“, – rašo nematomų grandinių ekspertė.

Jeigu partneris stengiasi savo antrą pusę atskirti nuo draugų, pažįstamų, įvairiausių žmonių susibūrimų, sukuria kliūčių dirbti, mokytis, išeiti į renginius, susitikimus, seka telefoninį ir elektroninį bendravimą, nori detalių ataskaitų apie tai, kur per dieną būtą, su kuo kalbėta, verta susirūpinti. Nerimą turi kelti ir bandymai riboti priėjimą prie tam tikrų resursų, pavyzdžiui, pinigų ir transporto priemonių. Keista reakcija į naują lūpdažį irgi šį tą pasako, pridėčiau aš.

Pavydas ir persekiojimas taip pat pavojingas derinys: šiurpas nukrato prisiminus klasės draugę, kurios vyras per bendraklasių susitikimą kavinėje kelis kartus atvažiavo patikrinti, ar žmona „padoriai elgiasi“. Visi linkčiojome: sėdi, beveik negeria, šoka tik su kitomis moterimis, grįš iki dvyliktos. Bijojome užrūstinti tą plačiapetį, nors paslapčia kikenome iš tokio elgesio. Klasės draugė šypsojosi – va, kaip myli, rūpinasi. Bet iš tiesų, jei partneris elgiasi gąsdinančiai, su meile tai mažai ką turi bendro.

Nurodinėjimas, kaip rūpintis savo sveikata, verta ar ne eiti pas gydytoją, kada užsiimti sportu, gerti ar ne vaistus, vertimas keisti savo kūną taip, kaip gražiau ir geriau partneriui, taip pat yra per didelės kontrolės ženklai. L. Aronson Fontes pataria ir stebėti, ar antra pusė neblokuoja pastangų kalbėtis apie dalykus, kurie svarbūs jums, ar nėra sugalvojusi savotiškos „bausmių sistemos“ už neva nepaklusnų elgesį, ar negrasina, netraumuoja psichologiškai, nereikalauja intymaus artumo tada, kai jo nenorite. Kuo daugiau teigiamų atsakymų – tuo didesnė tikimybė, kad susidėjote su tikru gyvenimo kontrolieriumi.

Perdėta kontrolė nesirenka lyties, moterys taip pat puikiai sugeba išsiaiškinti elektroninio pašto slaptažodžius, tikrinti telefonus, skambinėti vyrų bendradarbiams reikalaudamos ataskaitų, kur ir su kuo pietų cepeliną kirto sutuoktinis, manipuliuoti „skauda galvą“ ir „tu manęs nemyli, jei nori išvažiuoti į tą stažuotę“ frazėmis. Tik gąsdinti joms gal sekasi prasčiau.

Užtat aš kartais paslapčia bijau, kad draugę vyras nutvers ne žiūrinčią rožinę komediją kino teatre, o ištrūkusią pasilinksminti. Ir kad nutverta ji nesugebės pasakyti besislapstanti tik dėl kvailo pavydo, tik dėl to, kad suaugusios moterys neprivalo grįžti pas savo vyrus iki saulės laidos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

INTYMU: sekso pozos, kurios sustiprins emocinį ryšį (10)

Akių kontaktas, bučiniai, glamonės, visiškas atsidavimas partneriui – tai elementai, sustiprinantys poros emocinį ryšį. Yra sekso pozų, kurios visus juos apjungia ir leidžia pamilti partnerį iš naujo.

Kodėl vyrai nenori sekso? Ekspertai skambina pavojaus varpais (182)

Statistika byloja, kad vyrai apie seksą galvoja kas 7 sekundes. Bet ir jiems būna dienų, kai to sekso nesinori.

5 moterų nerekomenduojamos sekso pozos (32)

Kiekvienas kūnas yra skirtingas. Kaip ir kiekvieno mėgavimasis seksu. Tačiau kiekviena tikrai žinome, kokių pozų nemėgstame...

Lengvai pastebimi požymiai, kad JIS bus puikus meilužis (57)

Kai kuriems vyrams tiesiog neverta suteikti galimybės: amžinas nusivylimas ir nė vieno orgazmo. Kaip tai iš anksto išsiaiškinus?

Moterų išpažintys: ko negali pakęsti vyrų išvaizdoje? (109)

Paplitusi nuomonė, kad iš vyrų daug reikalauti nereikia: gražesnis už beždžionę, ir gerai. Tačiau moterys užginčija šią tiesą.

Suviliok JĮ be žodžių: flirto patarimai (54)

Nebūtina likti dviese, kad patrauktum JO dėmesį. Flirto menas yra slidus, tačiau padeda moteriai pasijusti galinga ir įtakinga.

Sekso numerologija: JO skaičius ir elgesys (7)

Norite kuo greičiau sužinoti, kokius seksualius žygdarbius gali atlikti jūsų vyras?

4 būdai pagyvinti pabodusias sekso pozas (26)

Kažkodėl, kai kalbama apie seksą, žodis "klasika" ima asocijuotis su "nuoboduliu". Tačiau galime jus pradžiuginti - "Misionierius" nėra jau toks nekaltas...

Internete plinta nauja mada - nuogų užpakaliukų nuotraukos gamtoje (FOTO) (92)

Visi puikiai žino, kad keliaujant reikia fotografuotis ir kelti nuotraukas į socialinius tinklus, kitaip niekas nesužinos, kad kažkur buvai. Dabar žaibiškai ėmė plisti įdomi mada - gražių peizažų fone rodyti ne savo veidą, o... užpakalį.

Analinio sekso pozos, kurios patiks ir moterims (482)

Toms poroms, kurios nori drauge mėgautis egzotiškesniais pojučiais, atrinkome moterims maloniausias analinio sekso pozas. Šalin senas ir dažnai neracionalias baimes ir pasimėgaukite kartu.

11 priežasčių, kodėl vis daugiaų moterų nenori gimdyti vaikų (203)

Visuomenė dažnai bando primesti savo laimės, gyvenimo prasmės suvokimą, todėl vaduotis iš tų pančių, kaip voratinklio gijų, tenka per kiekvieną šeimos susiėjimą.

Vyrų tinkamai neįvertinta moters kūno vieta, kuri padeda JAI pasiekti orgazmą (55)

Moterys jau nebeneigia, kad sportuodamos gali patirti kūniško malonumo ekstazę. Tačiau vyras gali išlydyti moterį, net nenumovęs jai kelnaičių.

Vyro sėdmenys - jo charakterio ir ydų veidrodis (34)

Pasirodo, kad vyro charakterį išduoda ne tik lūpos, akys, smakras, bet ir ta vieta iš kurios kojos dygsta.

Miegamajame darosi nuobodu? 10 patarimų kaip patobulinti savo seksualinį gyvenimą (7)

Vienuoliktą vakaro jus labiau domina per televiziją rodomos laidos, nei aistringos akimirkos su savo antrąja puse? Ir net jeigu atsiduodate kūniškiems malonumams, seksas atrodo toks nuspėjamas. Susijaudinimas ir aistra – dingę be žinios...

Urologas B. Dainys: kodėl daugėja vyrų negalinčių patirti orgazmo ir kaip tai spręsti (14)

Orgazmo nebuvimas – tai nemaloni tiesa, kurią slepia su šia problema susiduriantys vyrai. „Kasdien mano kabinete pasirodo vis daugiau vyrų kamuojamų uždelstos ejakuliacijos sutrikimo dėl vartojamų antidepresantų. Bet tai ne vienintelė priežastis, kodėl vyras gali nepatirti orgazmo,“ – teigia garsus urologas, medicinos mokslų daktaras Balys Dainys.