Blogiausi meilės patarimai, kuriuos žmonės lengvai dalina

 (1)
Ar kada pagalvojote, kiek kartų per dieną kažkam duodate patarimą? Sutuoktiniui, vaikams, kolegoms, tėvams, draugėms, kaimynams, per televiziją matomiems žmonėms... Ar susimąstėte, kokią atsakomybę prisiimate kažką nukreipdami viena ar kita linkme (ypač tais atvejais, kaip sprendžiami meilės, šeimos ir santykių reikalai)?
© Shutterstock nuotr.

Neprašytus patarimus gauname nuo mažų dienų. Draugauti su vienu, o ne kitu bendraamžiu, lankyti tam tikrus būrelius, kurie kažkodėl yra perspektyvesni...

Vėliau jų pasipila tarsi iš gausybės rago: rinktis ne menotyrininko ar laisvai samdomo muzikanto, o teisininko ar mediko specialybę. Kas toliau? Tėvai sako: baik mokslus, o tada ieškok vyro. Teta net seilėmis taškydamasi rėkia: ne, vaikeli, pirmiausia geras vyras, o tie mokslai palauks. Galiausiai nutinka taip, kad priimi sprendimą, kurį sufleruoja visa visuomenė: mokslai, karjera, santuoka, vaikai.

Štai matai, kad tau išmušė gražusis trisdešimtmetis. Atrodo, kad jau esi žmogus sąmoningas, su tam tikru brandos bagažu, patirtimis, nusivylimais ir nuostabiomis akimirkomis, tačiau aplinkiniai ir vėl lyg Kalėdinius saldainius dalina savo itin „vertingus“ patarimus.

Patarimai įleidę labai gilias ir tvirtas šaknis, todėl artimiausiu metu jie tikrai neišnyks. Žmonėms tiesiog labai svarbu bent maža dalimi prisidėti prie kitų gyvenimų. Juk dauguma esame egocentrikai, todėl savimeilės paglostymas - gyvybiškai būtinas. Na, prisipažinkite, ar neatsiranda jūsų veide šypsena, kai draugė, kuriai pasiūlėte mesti kiaulę vyrą, iš visos širdies dėkoja ir teigia, kad tai auksinis patarimas?

Liaupsės, gražūs žodžiai, pagyros... Juk tai visi mėgstame. Na, o dabar pažiūrėkime iš kitos perspektyvos: kaip jaučiasi tas, kuris gauna tuos patarimus. Jei tai kritikos forma išsakyti žodžiai - juos ignoruojame ir dar stebimės kito žmogaus netaktiškumu. Kitu atveju - priimame, įvertiname, džiaugiamės, kad aplinkui yra žmonių, kuriems nuoširdžiai rūpime. 

Nuoširdžiai. Ar tikrai? Juk 8 iš 10 atvejų tai būna žodžiai, kurie tiesiog pirmiausia kitam žmogui šovė į galvą. Dar būna tiesiog mandagumo pasakymai, kurie palaiko pokalbį. 

Mes to nesuvokiame, tačiau patarimų dalintojai pirmiausia parodo savo viršesnį statusą: „aš žinau geriau, todėl klausyk, ką tau sakau“. Didžiosios Britanijos psichologų atlikti tyrimai atskleidė, kad net 56 proc. žmonių patarimų labai nemėgsta, 38 proc. reaguoja neutraliai, tačiau laikosi savo nuomonės, o tik 6 proc. apklaustųjų teigia, jog neprašyti patarimai jiems patinka. 

Taigi, jei jau sugalvojote kažkam mestelėti savo auksinę išmintį, pirmiausia viską gerai apgalvokite ir įvertinkite, ar tikrai tam žmogui reikalinga žinoti, ką manote jūs.

Psichologai taip pat nustatė, kad dažniausiai mėgstame dalinti patarimus apie meilę ir santykius. Štai blogiausi patarimai, kokius dažnai galime išgirsti.

1. Po išdavystės būtina kuo greičiau išsiskirti ir nutraukti visus santykius su tuo žmogumi.

Stereotipiškai mąstantys žmonės mano, kad išdavystė - tai tik baisi gėda ir pažeminimas, tačiau neįvertina kitų dalykų: vaikų, meilės, kartu praleistų metų. Dalykų, kuriuos žinote ir jaučiate tik jūs. Taip pat - pačios išdavystės priežasties, situacijos.

2. Susirasti tikrai savęs vertą partnerį.

Šis patarimas atskleidžia, kad žmogus mano, jog dabartinis jūsų mylimasis yra nevykęs ir prastas. Taip pat formuoja nuostatą, kad jūs esate nekaltas dėl susidariusios blogos padėtis, ir nuteikia jus dar priešiškiau.

3. Nešvaistyti laiko su partneriu, kuris nenori santuokos ir vaikų.

Jei jums sakoma, kad santykiai, kurie natūraliai neveda link santuokos atomazgos - beprasmiai, liepkite tam žmogui įvertinti savo santykius. Tik jūs ir jūsų partneris žino, kada kokius žingsnius žengti, o dirbtinis spaudimas - gali sugriauti net labai tvirtą porą.

4. Kuo ilgiau delsti iki pirmųjų lytinių santykių.

Kiekviena pora puikiai jaučia, kada ateina laikas suartėti. Kiti žmonės su jumis kartu lovoje neguli ir su žvake nestovi prie jos, tad mažiau pasakokite apie savo intymų gyvenimą. Taip ir mažiau sulauksite visai nereikalingų patarimų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

INTYMU: sekso pozos, kurios sustiprins emocinį ryšį (10)

Akių kontaktas, bučiniai, glamonės, visiškas atsidavimas partneriui – tai elementai, sustiprinantys poros emocinį ryšį. Yra sekso pozų, kurios visus juos apjungia ir leidžia pamilti partnerį iš naujo.

Kodėl vyrai nenori sekso? Ekspertai skambina pavojaus varpais (182)

Statistika byloja, kad vyrai apie seksą galvoja kas 7 sekundes. Bet ir jiems būna dienų, kai to sekso nesinori.

5 moterų nerekomenduojamos sekso pozos (32)

Kiekvienas kūnas yra skirtingas. Kaip ir kiekvieno mėgavimasis seksu. Tačiau kiekviena tikrai žinome, kokių pozų nemėgstame...

Lengvai pastebimi požymiai, kad JIS bus puikus meilužis (57)

Kai kuriems vyrams tiesiog neverta suteikti galimybės: amžinas nusivylimas ir nė vieno orgazmo. Kaip tai iš anksto išsiaiškinus?

Moterų išpažintys: ko negali pakęsti vyrų išvaizdoje? (109)

Paplitusi nuomonė, kad iš vyrų daug reikalauti nereikia: gražesnis už beždžionę, ir gerai. Tačiau moterys užginčija šią tiesą.

Suviliok JĮ be žodžių: flirto patarimai (54)

Nebūtina likti dviese, kad patrauktum JO dėmesį. Flirto menas yra slidus, tačiau padeda moteriai pasijusti galinga ir įtakinga.

Sekso numerologija: JO skaičius ir elgesys (7)

Norite kuo greičiau sužinoti, kokius seksualius žygdarbius gali atlikti jūsų vyras?

4 būdai pagyvinti pabodusias sekso pozas (26)

Kažkodėl, kai kalbama apie seksą, žodis "klasika" ima asocijuotis su "nuoboduliu". Tačiau galime jus pradžiuginti - "Misionierius" nėra jau toks nekaltas...

Internete plinta nauja mada - nuogų užpakaliukų nuotraukos gamtoje (FOTO) (92)

Visi puikiai žino, kad keliaujant reikia fotografuotis ir kelti nuotraukas į socialinius tinklus, kitaip niekas nesužinos, kad kažkur buvai. Dabar žaibiškai ėmė plisti įdomi mada - gražių peizažų fone rodyti ne savo veidą, o... užpakalį.

Analinio sekso pozos, kurios patiks ir moterims (482)

Toms poroms, kurios nori drauge mėgautis egzotiškesniais pojučiais, atrinkome moterims maloniausias analinio sekso pozas. Šalin senas ir dažnai neracionalias baimes ir pasimėgaukite kartu.

11 priežasčių, kodėl vis daugiaų moterų nenori gimdyti vaikų (203)

Visuomenė dažnai bando primesti savo laimės, gyvenimo prasmės suvokimą, todėl vaduotis iš tų pančių, kaip voratinklio gijų, tenka per kiekvieną šeimos susiėjimą.

Vyrų tinkamai neįvertinta moters kūno vieta, kuri padeda JAI pasiekti orgazmą (55)

Moterys jau nebeneigia, kad sportuodamos gali patirti kūniško malonumo ekstazę. Tačiau vyras gali išlydyti moterį, net nenumovęs jai kelnaičių.

Vyro sėdmenys - jo charakterio ir ydų veidrodis (34)

Pasirodo, kad vyro charakterį išduoda ne tik lūpos, akys, smakras, bet ir ta vieta iš kurios kojos dygsta.

Miegamajame darosi nuobodu? 10 patarimų kaip patobulinti savo seksualinį gyvenimą (7)

Vienuoliktą vakaro jus labiau domina per televiziją rodomos laidos, nei aistringos akimirkos su savo antrąja puse? Ir net jeigu atsiduodate kūniškiems malonumams, seksas atrodo toks nuspėjamas. Susijaudinimas ir aistra – dingę be žinios...

Urologas B. Dainys: kodėl daugėja vyrų negalinčių patirti orgazmo ir kaip tai spręsti (14)

Orgazmo nebuvimas – tai nemaloni tiesa, kurią slepia su šia problema susiduriantys vyrai. „Kasdien mano kabinete pasirodo vis daugiau vyrų kamuojamų uždelstos ejakuliacijos sutrikimo dėl vartojamų antidepresantų. Bet tai ne vienintelė priežastis, kodėl vyras gali nepatirti orgazmo,“ – teigia garsus urologas, medicinos mokslų daktaras Balys Dainys.