11 priežasčių, kodėl vis daugiaų moterų nenori gimdyti vaikų

 (203)
Visuomenė dažnai bando primesti savo laimės, gyvenimo prasmės suvokimą, todėl vaduotis iš tų pančių, kaip voratinklio gijų, tenka per kiekvieną šeimos susiėjimą.
Moteris
© Shutterstock

Per šventes giminaičiai vienišų moterų, arba susituokusių, bet neturinčių vaikų, nepailsdami klausinėja, kada gi šios ruošiasi jų susilaukti. Turbūt kiekvienam yra tekę matyti kokią tetulytė, kuri vis nepraleidžia progos paklausti, kada kokia jauna giminaitė pagaliau susiras vyrą ir pradės gimdyti vaikus. Ir turbūt visi esame matę, kokios nepasitenkinimo minos jas aplanko, kai išgirsta atsakymą ne "kada tik tu liepsi, tetule", o "aš neplanuoju turėti vaikų".

Šiandien tikrai daugėja moterų, kurios vis drąsiau kalba apie tai, kad nenori vaikų. Tai ilgas ir sudėtingas tokio pasirinkimo suvokimo procesas, tačiau pateisiname moteris, kurios nusprendžia netapti motinomis. Kuo esame tolerantiškesni ir pakantesni kito nuomonei, sprendimui bei pasirinkimui, tuo visi drauge esame laimingesni.

Pabandėme pasidomėti, kodėl moterys apsisprendžia neturėti vaikų. Tokio pasirinkimo motyvai gal ir ne kiekvienam priimtini, bet argumentai padeda geriau suprasti apsisprendimo priežastis. Įvairiose pokalbių svetainėse šia tema diskusijų taip pat netrūksta, todėl atrinkome pačias popoliariausias, gimdyti nenorinčių moterų, nuomones, pasisakymus ir apibendrinome gana ne trumpą sąrašą priežasčių...

Nemeluoti sau. Tai, manau, didžiausia žmogaus asmeninės laimės sąlyga. Tik labai aiškiai įvardinęs, ko nori, o ko - ne, galėsi sėkmingai atlikti savo misiją Žemėje. Nors matau, kaip draugės myluoja, čiūčiuoja ir visai lepina savo kleckus, man šis vaizdas nesukelia jaudinamų emocijų. Jis mane veikia lygiai taip, kaip ką tik prasiskleidęs gėlės žiedas, kaip su siūlų kamuolių dūkstantis kačiukas.

Motinystė - gražu. Tačiau patirti šio jausmo nenoriu. Kažkodėl pumpuojama, kad moteris privalo būti mama, nes kitaip jos misija yra niekinė. Visiškai nesutinku. Neturėdama vaikų, moteris gali visuomenei ir mylimam žmogui duoti dar daugiau.

Gyvenimo būdas. Jei aš pati žinau, kad mano gyvenimo būdas kliudytų būti gera motina, kodėl turėčiau gimdyti vaiką vien todėl, kad mane prievartauja visuomenė? Ar ta visuomenė tą vaiką paskui augins? Ne. Jei aiškiai žinau ir jaučiu, kad motinystės geno manyje nėra, kodėl turėčiau įkaitu paversti vaiką? Kam auginti nelaimingą pilietį, vėliau priekaištausiantį man, kodėl jį išleidau į pasaulį?

Egoizmas. Jei tiksliai žinau, kad vaikų nenoriu, tai nesu egoistė, gyvenanti vien tik sau. Jei būtų taip, užsidaryčiau vienuolyne. Tačiau daugelis mano pažįstamų būtent tokiais epitetais apipila bevaikes šeimas. Netgi sako, kad be vaikų šeima - ne šeima, kad ta pora nelaiminga, kad vaikai juos dar labiau suartintų. Kas apsiėmė teisę spręsti, kaip man gyventi?

Vaikai - meilės vaisius. Tai dar vienas mitas, spendžiantis spąstus moteriai (vyrui - irgi). Jeigu sutuoktiniai neturi vaikų, jie yra arba nevaisingi, arba egoistai. Kitokio vertinimo nėra. O gal tai sąmoningas, pasvertas dviejų žmonių sprendimas? Gyveni ne su visuomene, o su žmogumi. Ir jei esi laimingas, neprivalai tai visuomenei atsiskaityti. Net jei ir nelaimingas, visuomenei nerūpi tavo bėdos.

Kokios motinos reikia vaikui? Rūpestingos, mylinčios, atsidavusios. Aš gyvenime turiu kitokių norų bei siekių. Nenoriu, kad mano vaikas augtų tokioje atmosferoje - kad skirčiau jam tik tiek laiko, kiek jo liko nuo darbo, pomėgių, draugų. Mano negimęs vaikas nusipelno dėmesingesnės mamos.

Karjera. Mane vos ne verčia apsivaikuoti, tačiau ta pati visuomenė kuo puikiausiai kala prie kryžiaus moterį, kurį po gimdymo praėjus dviem mėnesiams grįžta į darbą. Ar tokia motina yra gera? Ar pelnytai garbiname tą, kuri puikiai (?!) sugeba suderinti karjerą ir motinystę? Man atrodo, kad motinystė yra šventa. Numesti kūdikį kaip šuniuką ir skirti jam dėmesio pripuolamai yra iškreipta geros motinystės samprata.

Galėčiau pasigimdyti vaiką ir auginti". Bet tokios moterys man atrodo dar didesnės egoistės, nei bevaikės. Jos atima iš vaiko galimybę augti su tėvu, galimybę perimti harmoningos, sveikos, tradicinės šeimos santykių modelį. Be to, tokioms moteris vaikas dažnai yra būdas pabėgti nuo vienatvės, taip pat galimybė išreikšti savo meilę ir švelnumą. Juk moterys turi tokių jausmų. Ar tai - ne ego tenkinimas? Galima mylėti vaikus vaikų namuose, giminaičius, kam būtinai gimdyti? Meilė - labai plati sąvoka, ji pasireiškia visaip.

Baimė. Bijau auginti, nes negalėsiu būti tokia gera, kokia norėčiau. Visos baimės ir kompleksai iš vaiksytės, ir aš jų turiu daug. Mano mama nebuvo itin šilta, mano gyvenimu bei pomėgiais nesidomėjo. Jai buvo svarbu, kad tik dukrelė nepadarytų gėdos - gerai mokytųsi, nebūtų paleistuvė, žodžiu, užaugtų geru žmogumi. Bet to maža. Išmokau tik pataikauti kitų norams, net savųjų dorai nepažinusi.

Pavydas. Silpnumo akimirką mano bičiulės-motinos prisipažįsta, kad man pavydi. Laisvės, laiko, kelionių, miego, kad galiu save realizuoti. Jokiu būdu joms neprikaišioju, kodėl gimdė. Pamėginu padėti suprasti, kad visi su vaikais užgriuvę sunkumai yra laikini.

Romantiškoji pusė. Prisiklausiau istorijų kaip kūdikio spurdėjimas po širdimi mano gyvenimą apverstų 180 laipsnių kampu, kaip atsakomybė už kitą žmogų mane padarytų švelnesne ir moteriškesne asmenybe, kaip mano gyvenimas įgautų prasmę. Tačiau tai TŲ žmonių tiesa. Aš gerbiu jūsų pasirinkimą, bet jūs gerbkite ir mano. Juolab, kad niekam juk blogo nedarau.

Ar pritariate šioms moterų mintims?

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

INTYMU: sekso pozos, kurios sustiprins emocinį ryšį (10)

Akių kontaktas, bučiniai, glamonės, visiškas atsidavimas partneriui – tai elementai, sustiprinantys poros emocinį ryšį. Yra sekso pozų, kurios visus juos apjungia ir leidžia pamilti partnerį iš naujo.

Kodėl vyrai nenori sekso? Ekspertai skambina pavojaus varpais (182)

Statistika byloja, kad vyrai apie seksą galvoja kas 7 sekundes. Bet ir jiems būna dienų, kai to sekso nesinori.

5 moterų nerekomenduojamos sekso pozos (32)

Kiekvienas kūnas yra skirtingas. Kaip ir kiekvieno mėgavimasis seksu. Tačiau kiekviena tikrai žinome, kokių pozų nemėgstame...

Lengvai pastebimi požymiai, kad JIS bus puikus meilužis (57)

Kai kuriems vyrams tiesiog neverta suteikti galimybės: amžinas nusivylimas ir nė vieno orgazmo. Kaip tai iš anksto išsiaiškinus?

Moterų išpažintys: ko negali pakęsti vyrų išvaizdoje? (109)

Paplitusi nuomonė, kad iš vyrų daug reikalauti nereikia: gražesnis už beždžionę, ir gerai. Tačiau moterys užginčija šią tiesą.

Suviliok JĮ be žodžių: flirto patarimai (54)

Nebūtina likti dviese, kad patrauktum JO dėmesį. Flirto menas yra slidus, tačiau padeda moteriai pasijusti galinga ir įtakinga.

Sekso numerologija: JO skaičius ir elgesys (7)

Norite kuo greičiau sužinoti, kokius seksualius žygdarbius gali atlikti jūsų vyras?

4 būdai pagyvinti pabodusias sekso pozas (26)

Kažkodėl, kai kalbama apie seksą, žodis "klasika" ima asocijuotis su "nuoboduliu". Tačiau galime jus pradžiuginti - "Misionierius" nėra jau toks nekaltas...

Internete plinta nauja mada - nuogų užpakaliukų nuotraukos gamtoje (FOTO) (92)

Visi puikiai žino, kad keliaujant reikia fotografuotis ir kelti nuotraukas į socialinius tinklus, kitaip niekas nesužinos, kad kažkur buvai. Dabar žaibiškai ėmė plisti įdomi mada - gražių peizažų fone rodyti ne savo veidą, o... užpakalį.

Analinio sekso pozos, kurios patiks ir moterims (482)

Toms poroms, kurios nori drauge mėgautis egzotiškesniais pojučiais, atrinkome moterims maloniausias analinio sekso pozas. Šalin senas ir dažnai neracionalias baimes ir pasimėgaukite kartu.

11 priežasčių, kodėl vis daugiaų moterų nenori gimdyti vaikų (203)

Visuomenė dažnai bando primesti savo laimės, gyvenimo prasmės suvokimą, todėl vaduotis iš tų pančių, kaip voratinklio gijų, tenka per kiekvieną šeimos susiėjimą.

Vyrų tinkamai neįvertinta moters kūno vieta, kuri padeda JAI pasiekti orgazmą (55)

Moterys jau nebeneigia, kad sportuodamos gali patirti kūniško malonumo ekstazę. Tačiau vyras gali išlydyti moterį, net nenumovęs jai kelnaičių.

Vyro sėdmenys - jo charakterio ir ydų veidrodis (34)

Pasirodo, kad vyro charakterį išduoda ne tik lūpos, akys, smakras, bet ir ta vieta iš kurios kojos dygsta.

Miegamajame darosi nuobodu? 10 patarimų kaip patobulinti savo seksualinį gyvenimą (7)

Vienuoliktą vakaro jus labiau domina per televiziją rodomos laidos, nei aistringos akimirkos su savo antrąja puse? Ir net jeigu atsiduodate kūniškiems malonumams, seksas atrodo toks nuspėjamas. Susijaudinimas ir aistra – dingę be žinios...

Urologas B. Dainys: kodėl daugėja vyrų negalinčių patirti orgazmo ir kaip tai spręsti (14)

Orgazmo nebuvimas – tai nemaloni tiesa, kurią slepia su šia problema susiduriantys vyrai. „Kasdien mano kabinete pasirodo vis daugiau vyrų kamuojamų uždelstos ejakuliacijos sutrikimo dėl vartojamų antidepresantų. Bet tai ne vienintelė priežastis, kodėl vyras gali nepatirti orgazmo,“ – teigia garsus urologas, medicinos mokslų daktaras Balys Dainys.