Viktorijos laikų FOTOSESIJOS MIRUSIESIEMS dabar kelia šiurpą

 (49)
Viktorijos laikais buvo paplitusi mada fotografuoti mirusius žmones tarsi gyvus. Pomirtinėse fotografijose jie būdavo pasodinami, pastatomi ir paramstomi specialiai tam sukurtais įtaisais. Šalia savo mirusių giminaičių fotografijose šypsodavosi ir kiti šeimos nariai.
Viktorijos laikų mirusiųjų fotografijos
Viktorijos laikų mirusiųjų fotografijos
© Stopkadras

Šios šiurpą keliančios forografijos buvo ypač populiarios. Karalienės Viktorijos laikų Anglijoje gedintys giminaičiai savo šeimos narį norėdavo prisiminti gyvą, o ne mirusį.

TOKIOS FOTOGRAFIJOS - PIGESNĖS

Be to, ne visi žmonės turėjo finansines galimybes fotografuotis būdami gyvi dėl neįkandamų nuotraukų kainų. Manoma, kad šių keistų fotosesijų bumas kilo dėl to, jog pomirtinės fotografijos būdavo daug pigesnės. Todėl žmogui mirus, padaroma jo pomirtinė fotografija, kurioje Anapilin išėjęs giminaitis atrodydavo tarsi gyvas.

Pasak išlikusių rašytinių šaltinių, 1860 metais tokios fotosesijos kainuodavo apie 7 dolerius, kas šiandien prilygtų 200 dolerių.

Dar vienas tokio reiškinio paaiškinimas – tais laikais išbujojęs mirties kultas. Jo pasekėja buvo netgi pati karalienė Viktorija, po princo Alberto mirties taip ir nenusiėmusi gedulo apdarų. Tais laikais moterys po sutuoktinio mirties turėdavo gedėti 4 metus ir vilkėti tik juodus drabužius. Sekančius 4 metus jos galėjo rengtis tik baltai, pilkai arba violetinės spalvos drabužiais.

SIŪLYDAVO SCENARIJUS

Mirusieji buvo fotografuojami ne tik sėdintys ar stovintys, bet ir tarsi natūraliai parimę tėvams ant peties, tuo metu bendraujantys su savo šeimos nariais, užklupti snaudžiantys krėsle, žiūrintys į save veidrodyje ar pro langą, pozuojantys su savo keturkojais augintiniais ar lėlėmis. Fotosesijos metu mirusieji būdavo ne tik aprengiami nekasdieniniais drabužiais, bet ir nugrimuojami, ant vokų nupiešiamos akys. Kartais netgi sunku atpažinti, ar nuotraukoje tikrai užfiksuotas negyvas žmogus.

Mirusieji būdavo paramstomi specialiais trikojais. Juos laikantys įtaisai būdavo uždangstomi užuolaida. Mirusius vaikus neretai laikydavo motinos, kurios taip pat būdavo uždengiamos skraiste.

Dabar sunkiai protu suvokiamos tradicijos XIX amžiuje buvo gana įprastas reiškinys. Todėl fotografai klientams u ž specialią kainą netgi pateikdavo įvairius fotosesijų scenarijus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gražios

Procedūros, kurios jūsų pėdas pavers švelniomis it kūdikio (12)

Kojų oda reikalauja itin rūpestingos priežiūros. Ypač artėjant vasarai, kai po vandens pramogų, nuo sūraus vandens ir krašto smėlio pėdų oda nuvarginama dar labiau.

Kaip sumažinti paakių maišelius? Greitos priemonės iš 2 ingredientų (2)

Jei ryte jūsų nedžiugina vaizdas veidrodyje, nebūtinai kalti senėjimo procesai ar nepakankama veido odos priežiūra.

Ką daryčiau kitaip tuokdamasi antrąkart (16)

Ne kartą teko girdėti nuotakas svarstant ką jos darytų kitaip, jeigu tekėtų antrąkart. Vienos nusivylė fotografais, kitos su pūsta suknele jautėsi ne savame kailyje, o trečias liūdino per daug apgirtę svečiai.

Kaip efektyviausiai sumažinti celiulitą? 6 pratimai (7)

Nei viena nenori, kad jų sėdmenis ar kojas „puoštų" celiulitas.

Jas padažė profesionalė - sunku patikėti, kad tai tos pačios moterys! (68)

Makiažo galia iš tiesų labai didelė. Tai įrodo profesionalios makiažo meistrės Goar Avetisyan darbo rezultai (@ goar_avetisyan). Moterys iš bjauriųjų ančiukų virsta gulbėmis!

Vieniša moteris paatviravo: esu „senmergė su kate“ ir visai to nesigėdiju (100)

„Tą akimirką, kai aš supratau, kad man nereikia pakeisti jokios savo dalies tam, kad traukčiau tokius žmones, kuriems aš nepatinku tokia, kokia esu, aš tapau geresne partnere, nes išsiaiškinau, ko reikia man pačiai." - šie Ingos, kuri atsiuntė mums vienišas moteris padrąsinantį laišką, žodžiai pavergė mūsų širdis. Dalinamės jos atviru laišku ir su Jumis.

15 populiariausių grožio triukų socialiniuose tinkluose

Pamiršote plaukų gumytę, o liemenėlės vielos nuolat lenda, kur nereikia? O gal subyrėjo mėgstami akių šešėliai? Ne bėda! Socialinių tinklų karalienės turi sprendimus visiems gyvenimo atvejams.

Atgaivinkite odą: veiksmingas raukšlių lygintuvas už 1 Eurą! (4)

Jei mėgstate saldumynus ne tik valgyti, bet ir gaminti, greičiausiai namuose turėsite tai, kas gali priversti odą atjaunėti.

Įspūdingus erotinius paveikslus tapančio meninko mūza - JO žmona FOTO (42)

Vieno garsiausių šių laikų Rusijos menininko Sergėjaus Maršenikovo paveikslai žavi visą pasaulį. Realizmo atstovo kūryboje vyrauja erotiniai moterų paveikslai, kurių tikroviškumas pribloškiantis.

15 fantastiškų prancūziško manikiūro idėjų FOTO (11)

Daugiau yra mažiau! Šį kartą tuo įsitikinome žvelgdamos į šiuos lakuotus nagučius. Iš pirmo žvilgsnio labai paprastas ir niekuo neišsiskiriantis lakavimo būdas atrodo tikrai skoningai bei subtiliai.

Karšti treneriai: su jais norėtų paprakaituoti kiekviena moteris FOTO (42)

Mane nupurto nuo minties apie sportą. Tačiau judėti vis tiek reikia. Ar įmanoma treniruojantis jausti malonumą?

Koks vestuvinis žiedas jums tinka labiausiai? (2)

Vestuviniai žiedai laikomi santuokinės ištikimybės simboliu. Pagal krikščioniškas tradicijas vestuviniai žiedai turi būti paprasti, neperkrauti įvairiomis detalėmis. Aišku, vestuvinių žiedų pasirinkimas reikalauja nemažai laiko ir pastangų, todėl pakalbėkime apie tai, kokie vestuviniai žiedai tinkami įvairiems žmonėms.

Šios moterys džiaugiasi kiekvienu priaugtu kilogramu FOTO (8)

Esant tokiam dideliam mados bei popkultūros industrijos spaudimui, kyla didelė tikimybė, jog jūs susidarėte (o gal dar tik susidarysite) netinkamą gražaus kūno įvaizdį... Daugelis moterų nuolat galvoja apie tai, kaip tapti plonesnėmis, tačiau yra ir tokių, kurios daro viską, kad priaugtų svorio.

Prancūzių lieknumo paslaptys: kaip nestorėti valgant sūrį, šokoladą ir žąsų kepenėles (22)

Visoms moterims patinka, kaip gyvena prancūzės. Mums norisi perimti jų įpročius, kad išliktume lieknos, per daug nevargdamos ir netgi jausdamos malonumą.

„Nutella" kremą galima ne tik valgyti - juo dažo plaukus! (16)

Plaukų dažymas moterims yra gana jautri tema, nes ne visada sulaukiame tokio rezultato kokio tikimės, o netenkinančio rezultao nepavyksta iš karto atsikratyti. Stilistas Huda Kattanas siūlo nepavojingą ir labai saldų būdą pakeisti plaukų spalvą. Jums reikės „Nutella" kremo ir šiek tiek kondensuoto pieno.