Prancūzių lieknumo paslaptys: kaip nestorėti valgant sūrį, šokoladą ir žąsų kepenėles

 (22)
Visoms moterims patinka, kaip gyvena prancūzės. Mums norisi perimti jų įpročius, kad išliktume lieknos, per daug nevargdamos ir netgi jausdamos malonumą.
© Shutterstock nuotr.

Turistai dažnai stebisi, kaip prancūzės išlieka tokios lieknos, nors valgo daug šokolado, sūrio, visa tai gausiai užgerdamos vynu. Juo labiau, kad jos nemėgsta laikytis dietų, lieti prakaito sporto salėje. Jų paslaptys – nuo vaikystės įskiepytas požiūris į maistą.

Maistas – lyg sakramentas

Tai didžiausia kiekvienos prancūzės paslaptis. Jei į maistą žiūrima pagarbiai, nevalgysi greitojo maisto, nevalgysi eidama. Galite sakyti, kad prancūzės pametusios galvą dėl maisto, bet jų aistra – išskirtinumui ir grožiui, o ne kiekiui. Prancūzės dažnai valgo pietus restorane, mėgaujasi nedidele porcija, vynu ir malonia draugija.

„Prancūzams valgymas yra išskirtinis laikas, kai daliniesi malonumu – maistu ir pokalbiu, – sako Paryžiuje gyvenantis dietologas Francoise L’Hermite. – Deja, daugelyje kitų šalių maistas tėra degalai raumenims. Jei jis neteikia malonumo, jūs laužote valgymo taisykles.“

Prancūzės renkasi kokybę

Prancūzėms patinka tai, kas geriausia, šviežiausia, išskirtina. Jų principas – verčiau brangiau, bet mažiau nei daugiau ir pigiau. Nėra alternatyvų – jos visada rinksis kelis gabalėlius kokybiško juodojo šokolado, lengvo naminio pyrago gabalėlį, o ne didelę porciją nebrangių ledų (kuriuose yra žalingų medžiagų). Prancūzės visada teiks pirmenybę šviežiai žuviai, o ne pigiai vištienai.

Sumuštiniai su ožkos sūriu
Sumuštiniai su ožkos sūriu
© Shutterstock nuotr.

Prancūzės – gyvas pavyzdys posakio „esi tai, ką valgai“

Restorano Paryžiuje „La Petite Cuisine“ savininkė Rachel Khoo sako: „Net kai taupiau, galėdavau leisti sau nusipirkti šviežių produktų turguje, prancūziško batono ir sūrio. Man labai patinka, kad Paryžiuje maistas neskirstomas pagal socialines klases.“

Prancūzės valgo lėtai

Jokia prancūzė nekimš į burną šaukštas po šaukšto, pietus ar vakarienė – nėra skirtos tik kūnui pamaitinti. Jos valgo lėtai, su malonumu nuryja kiekvieną kąsnį, daro pauzes ir kalbasi su tais, kurie sėdi prie stalo, taigi kiekvienas valgymas tampa skonių ir bendravimo švente.

Prancūzės suvokia, ką valgo, bet niekada nieko sau nedraudžia

Prancūzė dama puikiai suvokia, kad žąsų kepenėlių paštetas ar sūris – labai riebūs produktai. Ji žino, kad nebus liekna, jei du kartus per dieną valgys bandelių ir šviežios duonos. Ir vis tik ji nieko sau nedraudžia. Geriau suvalgyti truputį to, ką mėgstate, nei kęsti abstinenciją. Prancūzės neapgailestauja dėl mažų, saldžių nuodėmių. Nereikia tvirtinti, kad nemėgstate saldumynų ir alkanomis ir pavydžiomis akimis žiūrėti į draugės lėkštę. Kam save kankinti? Tada vieną dieną nutrūksite nuo pavadžio, o paskui graušitės, kad pristigote valios.

Bulvės, keptos pagal prancūzišką receptą
Bulvės, keptos pagal prancūzišką receptą
© Fotolia nuotr.

Prancūzės – saiko ir balanso įsikūnijimas

Prancūzės moka saikingai pasilepinti. Jei jos nori būti lieknos, nevalgo sūrio pyrago, sūrio ir duonos tą pačią dieną. Jos nedraudžia sau mažų malonumų, tačiau supranta, kad norint būti lieknoms, reikalingas saikas ir balansas. Jei šiandien suvalgei gabalėlį pyrago, vakarienė bus mažiau kaloringa, pvz., anties krūtinėlė ir salotos. Rytoj gali suvalgyti šokolado, kitą dieną – vyno ir sūrio.
Pavyzdžiui, garsi aktorė Sophie Marceau valgo viską, tačiau po nedaug. Ne greitąjį maistą, bet mėgsta vyną ir šokoladą bei daugelį kitokių skanėstų.

Per daug cukraus ir per daug druskos – ne prancūzėms

Prancūzų patiekalai garsėja elegantišku skoniu, jei juose yra prieskonių, jie tik pabrėžia natūralų komponentų skonį ir aromatą. Prancūzės nuo vaikystės išmokytos, kad „per daug“ – ne joms. Gabalėlis pyrago, jei jis per saldus ar jame per daug kremo, bus pastumtas į šalį, kaip ir bet koks per sūrus ar perkeptas patiekalas.

Prancūzės verčiau palauks vakarienės, nei prisikramsnos

Žinoma, prancūzė išgers kavos puodelį su sausainiu ar dviem, bet tikrai neįsijaus. Ji verčiau palauks vakarienės ir su suvalgys mėsos su salotomis, o alkį laikys geriausiu aperityvu, padėsiančiu pajusti maisto skonį.
Jei pietūs ar vakarienė dar toli, o jūs labai išalkote, geriausia suvalgyti natūralaus jogurto. Prancūzės valgo daugiau jogurto nei kitos europietės. Tinklaraščio „Prancūzės nestorėja“ autorė Mireille Guiliano rašo, kad per metus prancūzas suvalgo apie 20 kg jogurto.

Prancūzės visada valgo prie gražiai paserviruoto stalo

Prancūzės neatims iš savęs malonumo valgyti lėtai, gardžiuotis skoniu, sėdėti prie dailiai paserviruoto stalo. Jos nepratusios valgyti darbo vietoje. Prancūzijoje biuruose įprastos ilgos pietų pertraukos. Lėtai valgant maistas geriau įsisavinamas, mėgaujamasi valgymo procesu. Kai valgome paskubomis, nepastebime maisto skonio, kvapo, todėl po valandos jau norime saldumynų – džiaugsmo dozės.

Prancūzių lieknumo paslaptys: kaip nestorėti valgant sūrį, šokoladą ir žąsų kepenėles
© Shutterstock nuotr.

Judrumas – gyvenimo būdas, o ne būdas iškratyti tai, ką valgote

Rebeca Plantier pastebi, kad aktyvus laisvalaikis – nacionalinė prancūzų kultūros dalis. Prancūzės lipa į kalnus, keliauja, plaukioja baidarėmis, žaidžia tenisą, bėgioja parkuose, slidinėja ir t. t. Jos taip pat vaikšto. Visa tai – gyvenimo būdas, o ne desperatiškos pastangos iškratyti suvalgytą maistą ar kankintis, siekiant tobulumo. Prancūzėms atrodo, kad blogas elgesys su savimi moterims kenkia. Prancūzės dažnai vaikšto pėsčiomis, užuot važiavusios, su pasitenkinimu valgo kokybišką maistą, todėl nestorėja.

Prancūzės nesijaudina, jei padaugina maisto, ir nebaudžia savęs

Mes – žmonės, kartais prarandame saiką. Ir prancūzėms taip nutinka, nors jos ir labai savimi rūpinasi. Jei jos sulaužo saiko taisyklę, nelaiko to tragedija ir nesiima drastiškų priemonių. Jos nebaudžia savęs ir nesako: „Vakar per daug suvalgiau, šiandien pabadausiu ir dvi valandas paprakaituosiu sporto salėje.“

R. Plantier pastebi, kad skausmingos pastangos – ne prancūzėms. Kai aktorės Evos Green (kuri tikrai liekna) prieš filmuojantis paprašė laikytis dietos, ji greitai pasidavė. „Maistas man labai svarbus. Negalėsiu laikytis dietos“, – sakė ji.

Prancūzėms greitai pabostų skaičiuoti kalorijas, angliavandenius, baltymus, riebalus, jas apimtų depresija, jei tektų taikyti šias žinias savo brangioje gyvenimo dalyje – valgyme. Maistas prancūzėms – malonumas, tiesa, jos nepamiršta saiko ir balanso. Tai menas džiaugtis gyvenimu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gražios

Procedūros, kurios jūsų pėdas pavers švelniomis it kūdikio (12)

Kojų oda reikalauja itin rūpestingos priežiūros. Ypač artėjant vasarai, kai po vandens pramogų, nuo sūraus vandens ir krašto smėlio pėdų oda nuvarginama dar labiau.

Kaip sumažinti paakių maišelius? Greitos priemonės iš 2 ingredientų (2)

Jei ryte jūsų nedžiugina vaizdas veidrodyje, nebūtinai kalti senėjimo procesai ar nepakankama veido odos priežiūra.

Ką daryčiau kitaip tuokdamasi antrąkart (16)

Ne kartą teko girdėti nuotakas svarstant ką jos darytų kitaip, jeigu tekėtų antrąkart. Vienos nusivylė fotografais, kitos su pūsta suknele jautėsi ne savame kailyje, o trečias liūdino per daug apgirtę svečiai.

Kaip efektyviausiai sumažinti celiulitą? 6 pratimai (7)

Nei viena nenori, kad jų sėdmenis ar kojas „puoštų" celiulitas.

Jas padažė profesionalė - sunku patikėti, kad tai tos pačios moterys! (68)

Makiažo galia iš tiesų labai didelė. Tai įrodo profesionalios makiažo meistrės Goar Avetisyan darbo rezultai (@ goar_avetisyan). Moterys iš bjauriųjų ančiukų virsta gulbėmis!

Vieniša moteris paatviravo: esu „senmergė su kate“ ir visai to nesigėdiju (100)

„Tą akimirką, kai aš supratau, kad man nereikia pakeisti jokios savo dalies tam, kad traukčiau tokius žmones, kuriems aš nepatinku tokia, kokia esu, aš tapau geresne partnere, nes išsiaiškinau, ko reikia man pačiai." - šie Ingos, kuri atsiuntė mums vienišas moteris padrąsinantį laišką, žodžiai pavergė mūsų širdis. Dalinamės jos atviru laišku ir su Jumis.

15 populiariausių grožio triukų socialiniuose tinkluose

Pamiršote plaukų gumytę, o liemenėlės vielos nuolat lenda, kur nereikia? O gal subyrėjo mėgstami akių šešėliai? Ne bėda! Socialinių tinklų karalienės turi sprendimus visiems gyvenimo atvejams.

Atgaivinkite odą: veiksmingas raukšlių lygintuvas už 1 Eurą! (4)

Jei mėgstate saldumynus ne tik valgyti, bet ir gaminti, greičiausiai namuose turėsite tai, kas gali priversti odą atjaunėti.

Įspūdingus erotinius paveikslus tapančio meninko mūza - JO žmona FOTO (42)

Vieno garsiausių šių laikų Rusijos menininko Sergėjaus Maršenikovo paveikslai žavi visą pasaulį. Realizmo atstovo kūryboje vyrauja erotiniai moterų paveikslai, kurių tikroviškumas pribloškiantis.

15 fantastiškų prancūziško manikiūro idėjų FOTO (11)

Daugiau yra mažiau! Šį kartą tuo įsitikinome žvelgdamos į šiuos lakuotus nagučius. Iš pirmo žvilgsnio labai paprastas ir niekuo neišsiskiriantis lakavimo būdas atrodo tikrai skoningai bei subtiliai.

Karšti treneriai: su jais norėtų paprakaituoti kiekviena moteris FOTO (42)

Mane nupurto nuo minties apie sportą. Tačiau judėti vis tiek reikia. Ar įmanoma treniruojantis jausti malonumą?

Koks vestuvinis žiedas jums tinka labiausiai? (2)

Vestuviniai žiedai laikomi santuokinės ištikimybės simboliu. Pagal krikščioniškas tradicijas vestuviniai žiedai turi būti paprasti, neperkrauti įvairiomis detalėmis. Aišku, vestuvinių žiedų pasirinkimas reikalauja nemažai laiko ir pastangų, todėl pakalbėkime apie tai, kokie vestuviniai žiedai tinkami įvairiems žmonėms.

Šios moterys džiaugiasi kiekvienu priaugtu kilogramu FOTO (8)

Esant tokiam dideliam mados bei popkultūros industrijos spaudimui, kyla didelė tikimybė, jog jūs susidarėte (o gal dar tik susidarysite) netinkamą gražaus kūno įvaizdį... Daugelis moterų nuolat galvoja apie tai, kaip tapti plonesnėmis, tačiau yra ir tokių, kurios daro viską, kad priaugtų svorio.

Prancūzių lieknumo paslaptys: kaip nestorėti valgant sūrį, šokoladą ir žąsų kepenėles (22)

Visoms moterims patinka, kaip gyvena prancūzės. Mums norisi perimti jų įpročius, kad išliktume lieknos, per daug nevargdamos ir netgi jausdamos malonumą.

„Nutella" kremą galima ne tik valgyti - juo dažo plaukus! (16)

Plaukų dažymas moterims yra gana jautri tema, nes ne visada sulaukiame tokio rezultato kokio tikimės, o netenkinančio rezultao nepavyksta iš karto atsikratyti. Stilistas Huda Kattanas siūlo nepavojingą ir labai saldų būdą pakeisti plaukų spalvą. Jums reikės „Nutella" kremo ir šiek tiek kondensuoto pieno.