Nuomonė: apie moteris, kurios bėga su makiažu ir bijo prakaito

 (7)
Gražios jaunos moterys bėga dėl gražių marškinėlių, štai kaip pas mus sportuojama. O grožio standartus mažiau atitinkančios ne tokios jaunos bėga savo mikrorajonuose paslapčia ir turi saugoti širdis nuo pagiežingų komentarų. Sportas be prakaito dėl asmenukių – keistas, bet labai populiarus reiškinys.
© Shutterstock

Prieš vieną nemokamą treniruotę gryname ore, kurią labai mėgstu dėl gerų pratimų ir trenerio profesionalumo, susispietęs jaunų moterų būrelis aptarinėjo savaitgalio maratoną. Penkios visiems žinomo tradicinio bėgimo marškinėliais pasipuošusios sportuotojos apdejavo tai, kad apranga nebuvo tinkamai aptempta – organizatoriai supainiojo dydžius. Kažkuri pasiskundė socialiniuose tinkluose taip ir nepastebėjusi nuotraukų su savimi bėgančia, nors „tikrai fotografavo, dar pamojavau“.

Pats bėgimas buvo aptartas trumpai. „Aš labai stengiausi, kad nesivilkčiau gale, kaip kokia storulė“, – gyrėsi viena.

„Mes su drauge laikėme nedidelį tempą, neskubėjome, nes būtų nesąmonė – suprakaituoji ten, išraudonuoji“, – atsiduso kita.

„Buvo „ne lygis“ lėtai bėgti, visur palaikymo komandos, girdėjau, vaikinų būrys toms, kurios atsilikdavo, šaukdavo, kad paskubėtų“, – pastebėjo liekna ilgakojė, kurios treniruotėse dar nemačiau nepasidažiusios, ir kuri visuomet jai pasibaigus fotografuojasi.

Neseniai peržvelgiau kelių masinių bėgimų nuotraukas – daugybė puikių figūrų, gražių, pasidažiusių, susišukavusių moterų. Nors paprastai, kai bėgioji ne tokiose prestižinėse vietose, bėgikai panašesni į susivėlusius, prakaituotus buroko raudonumo padarus. Ir jie paprastai nedėvi madingų maratonų marškinėlių – tiesiog bėga taip, kaip išeina. Kartais sulaukia sportą kaip tik lieknoms ir tarsi nuo žurnalo nulipusioms moterims skirtą suvokiančių praeivių pastabų. Iki šiol raudonuoju prisiminusi vieną maratoną provincijoje – jį atkakliai bėgo kiek apvalesnių formų mergina, vienoje atkarpoje itin sulėtinusi tempą. „Kirsk kampą čia, bus arčiau!“ – pradėjo raginti praeiviai – mamos su vaikais ir vyrais, pensininkės moteriškės, tarpusavyje kikendami, kad „storesnės greičiau pavargsta, kam čia iš viso bėgti“.

Neišgirdau, ar ta mergina kažką atsakė ne tokiems jau ir ploniems komentatoriams, tačiau ausys svilo iš gėdos. Pasirodo, viešus sporto renginius skiriame nepriekaištingai atrodantiems, puikios fizinės formos žmonėms, o kitiems – tegul tuo užsiima naktimis pakampėse. Gal dėl to pažįstu ne vieną merginą, kuri užsiregistravo bėgti maratoną vien tam, kad gautų marškinėlius – jų mirtinai reikėjo įrodyti, kad yra geros formos. O pademonstruoti savo gerą formą viešai atrodė baisu, nes juk bėgs daugybė sportiškesnių žmonių!

Kai pradėjau po truputį bėgioti, baisiausiai jaudinausi, kad esu visai nesportiška, mano kūnas nėra toks lieknas, kokius matau madingiausiose sporto salėse ir bėgiojimo vietose, nemoku suvaldyti raudonio, prakaito, kvėpuodama kriokiu kaip dvesiantis banginis ir neturiu už ką įsigyti geriausios aprangos. Nors objektyviai, pagal kūno masės indekso apskaičiavimus, net neturiu antsvorio. Apie aprangą jau net nėra ko kalbėti – svarbiausia turėti padoresnius bėgimo batelius.

Iš tiesų bene labiausiai bijojau žmonių žvilgsnių ir komentarų – nors kai pradėjau, niekam mano bėgimo maniera, apranga ir apimtys nerūpėjo.

Ir vis tiek. Žmonėms kartais labai nepatogu stebėti netobulus sportininkus. O šie turi būti stiprūs, tokie kaip amerikietė Mirna Valerio, laužanti stereotipus ir rašanti tinklaraštį apie tai, ką reiškia būti aktyviai „plius dydžio“ bėgikei lieknųjų bėgikų pasaulyje. Ji pradėjo bėgti būdama stora, ir tikrai netapo „tinkamos formos“. Ji vis dar stambi, nors dabar – kur kas stipresnė fiziškai, psichologiškai, ir moka įkvėpti. Turiu omenyje, ši plačiai besišypsanti ir ilgus atstumus nubėganti juodukė nė iš tolo nėra stora bėgiojanti moteris, kurios reikia gailėtis. Ji nebėga maratonų su makiažu, nesislepia, ir gal galėtų puikiai atsikirsti greičiau skuosti raginantiems vaikinams su alaus skardinėmis rankose. Bėgioti ji išdrįsta net ir išvykusi į kitas šalis.

„Kai esu vietoje, kurioje galioja kitokie išvaizdos standartai ir galbūt pripažįstami kitokie moterų vaidmenys visuomenėje, bėgimas ir buvimas lauke, savo kūno neslėpimas leidžia suprasti žmonių požiūrį. Iškart matau, ką žmonės galvoja apie „plius dydžio“ kūnus viešumoje. Tampu puikiai informuota apie tai, kaip kiti mato tavo kūną, kaip jis pritampa naujoje vietoje ir erdvėje. Jausmas gali būti labai išmušantis iš vėžių, bet kartu ir labai geras. Juk leidi sau pajudėti iš komforto zonos.
Bėgimas naujoje vietoje, net jei gąsdina ir verčia jaustis nepatogiai, skatina įšokti į savo didelės mergaitės kelnaites ir jas dėvėti išdidžiai. Juk tu su jomis bėgi.

Kai paleidžiame savo baimes rodyti savo kūną viešumoje, bėgti, gyvenimas tampa daug lengvesnis”, – visas drąsina tinklaraštį Fatgirlrunning.com rašanti didelė bėgikė.

Ji irgi nevengia fotografuotis kiekvieną bėgimo dieną – vien tam, kad užfiksuotų, parodytų sau ir pasauliui, jog iš tiesų tai daro. Nuotraukose nesislepia po makiažu, nesijaudina dėl susivėlusių plaukų, prakaito, nedėvi jokių supermadingų marškinėlių, nors tikrai yra bėgusi n maratonų. Aš norėčiau, kad daugiau tokių drąsuolių atsirastų pas mus, norėčiau, kad apie bėgimą ir sveikatą, mitybą nustotų kalbėti vien manekenės, išradusios sportą be prakaito.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gražios

Procedūros, kurios jūsų pėdas pavers švelniomis it kūdikio (12)

Kojų oda reikalauja itin rūpestingos priežiūros. Ypač artėjant vasarai, kai po vandens pramogų, nuo sūraus vandens ir krašto smėlio pėdų oda nuvarginama dar labiau.

Kaip sumažinti paakių maišelius? Greitos priemonės iš 2 ingredientų (2)

Jei ryte jūsų nedžiugina vaizdas veidrodyje, nebūtinai kalti senėjimo procesai ar nepakankama veido odos priežiūra.

Ką daryčiau kitaip tuokdamasi antrąkart (16)

Ne kartą teko girdėti nuotakas svarstant ką jos darytų kitaip, jeigu tekėtų antrąkart. Vienos nusivylė fotografais, kitos su pūsta suknele jautėsi ne savame kailyje, o trečias liūdino per daug apgirtę svečiai.

Kaip efektyviausiai sumažinti celiulitą? 6 pratimai (7)

Nei viena nenori, kad jų sėdmenis ar kojas „puoštų" celiulitas.

Jas padažė profesionalė - sunku patikėti, kad tai tos pačios moterys! (68)

Makiažo galia iš tiesų labai didelė. Tai įrodo profesionalios makiažo meistrės Goar Avetisyan darbo rezultai (@ goar_avetisyan). Moterys iš bjauriųjų ančiukų virsta gulbėmis!

Vieniša moteris paatviravo: esu „senmergė su kate“ ir visai to nesigėdiju (100)

„Tą akimirką, kai aš supratau, kad man nereikia pakeisti jokios savo dalies tam, kad traukčiau tokius žmones, kuriems aš nepatinku tokia, kokia esu, aš tapau geresne partnere, nes išsiaiškinau, ko reikia man pačiai." - šie Ingos, kuri atsiuntė mums vienišas moteris padrąsinantį laišką, žodžiai pavergė mūsų širdis. Dalinamės jos atviru laišku ir su Jumis.

15 populiariausių grožio triukų socialiniuose tinkluose

Pamiršote plaukų gumytę, o liemenėlės vielos nuolat lenda, kur nereikia? O gal subyrėjo mėgstami akių šešėliai? Ne bėda! Socialinių tinklų karalienės turi sprendimus visiems gyvenimo atvejams.

Atgaivinkite odą: veiksmingas raukšlių lygintuvas už 1 Eurą! (4)

Jei mėgstate saldumynus ne tik valgyti, bet ir gaminti, greičiausiai namuose turėsite tai, kas gali priversti odą atjaunėti.

Įspūdingus erotinius paveikslus tapančio meninko mūza - JO žmona FOTO (42)

Vieno garsiausių šių laikų Rusijos menininko Sergėjaus Maršenikovo paveikslai žavi visą pasaulį. Realizmo atstovo kūryboje vyrauja erotiniai moterų paveikslai, kurių tikroviškumas pribloškiantis.

15 fantastiškų prancūziško manikiūro idėjų FOTO (11)

Daugiau yra mažiau! Šį kartą tuo įsitikinome žvelgdamos į šiuos lakuotus nagučius. Iš pirmo žvilgsnio labai paprastas ir niekuo neišsiskiriantis lakavimo būdas atrodo tikrai skoningai bei subtiliai.

Karšti treneriai: su jais norėtų paprakaituoti kiekviena moteris FOTO (42)

Mane nupurto nuo minties apie sportą. Tačiau judėti vis tiek reikia. Ar įmanoma treniruojantis jausti malonumą?

Koks vestuvinis žiedas jums tinka labiausiai? (2)

Vestuviniai žiedai laikomi santuokinės ištikimybės simboliu. Pagal krikščioniškas tradicijas vestuviniai žiedai turi būti paprasti, neperkrauti įvairiomis detalėmis. Aišku, vestuvinių žiedų pasirinkimas reikalauja nemažai laiko ir pastangų, todėl pakalbėkime apie tai, kokie vestuviniai žiedai tinkami įvairiems žmonėms.

Šios moterys džiaugiasi kiekvienu priaugtu kilogramu FOTO (8)

Esant tokiam dideliam mados bei popkultūros industrijos spaudimui, kyla didelė tikimybė, jog jūs susidarėte (o gal dar tik susidarysite) netinkamą gražaus kūno įvaizdį... Daugelis moterų nuolat galvoja apie tai, kaip tapti plonesnėmis, tačiau yra ir tokių, kurios daro viską, kad priaugtų svorio.

Prancūzių lieknumo paslaptys: kaip nestorėti valgant sūrį, šokoladą ir žąsų kepenėles (22)

Visoms moterims patinka, kaip gyvena prancūzės. Mums norisi perimti jų įpročius, kad išliktume lieknos, per daug nevargdamos ir netgi jausdamos malonumą.

„Nutella" kremą galima ne tik valgyti - juo dažo plaukus! (16)

Plaukų dažymas moterims yra gana jautri tema, nes ne visada sulaukiame tokio rezultato kokio tikimės, o netenkinančio rezultao nepavyksta iš karto atsikratyti. Stilistas Huda Kattanas siūlo nepavojingą ir labai saldų būdą pakeisti plaukų spalvą. Jums reikės „Nutella" kremo ir šiek tiek kondensuoto pieno.