Gražūs namai: patarimai, kaip efektyviai nuvalyti išterliotas sienas

Vandališki ant sienų, tvorų, durų ar pašto dėžučių atsirandantys grafičiai ne tik estetiškai subjauroja vietą, bet pridaro ir didelių nuostolių. Vos vieno kvadratinio metro ploto nuvalymas gali atsieiti nuo 12 iki 22 eurų.
© Shutterstock nuotr.

Tokių valymo paslaugų profesionalai teigia, kad namų sąlygomis galima nuvalyti tik tuos grafičius, kurie atsiranda ne ant dažams imlių paviršių. Tačiau norintiems juos panaikinti svarbu žinoti vieną esminę taisyklę – svarbiausia reakcija ir greitis, nes nudžiūvusius ir įsisenėjusius dažus bus tik dar sunkiau pašalinti.

Trys pagrindiniai grafičių valymo būdai

Uždažyti, kad nebesimatytų vandališkai padaryti užrašai ar grafičiai. Ši priemonė geriausiai tinka lygiems paviršiams. Grublėtiems gali prireikti ir specialių dažų purkštukų, nes paprastu šepetėlių tikrai nepavyks tolygiai ir gražiai padengti nelygaus paviršiaus. Tokia priemonė yra viena pigiausių ir paprasčiausių.

Naudoti cheminius valiklius. Jų yra pačių įvairiausių, bet taip paprastai šių priemonių gauti nepavyks. Jų dažniausiai turi tik specializuotos, grafičių valymu užsiimančios įmonės. Reikėtų itin atkreipti dėmesį prieš patiems imantis tokių valymo veiksmų, nes per stiprus ar netinkamas valiklis gali tiesiog subjauroti sieną – išteplioti grafičių dažus arba nugraužti ir dalį paviršiaus. Tačiau jei norite nuvalyti tik nedidelį plotelį, dažniausiai išpieštą ar užrašytą markeriu, tiks ir buitinė chemija. Svarbiausia – greita reakcija.

Pasitelkti spaudiminį valymą. Valoma vandens arba kitų specialių medžiagų srove. Profesionalios įmonės dažniausiai naudoja smėlio arba sodos srovę, nes turi specialią įrangą. Tačiau galite išbandyti ir vandens srovę, kuria dažnai plauname savo automobilius. Pirmiausia reikėtų teplionę patepti dažų skiedikliu ar kitokia valymo medžiaga ir kurį laiką palaikius nuplauti stipria vandens srove. Tačiau bet kurio tipo srovė, jei naudojama ne profesionalų, gali pakenkti ir pačiam valomam paviršiui, ypač jei ant jo jau yra dažų sluoksnis.

Kaip teisingai uždažyti grafičius

1. Dažykite didesnį plotą, kad uždažymas pats neatrodytų kaip vienspalvis grafitis.

2. Atitinkamai pasirinkite dažus ir tikrai negailėkite jų, nes prasti dažai ar per plonas jų sluoksnis padengs vandališkus grafičius tarsi šydu, pro kurį vis vien matysis piešinys, o jūsų darbas nueis niekais.

3. Negriebkite iškart uždažyti grafičio – tinkamai paruoškite paviršių, kad dažai greitai nenusiluptų. Nuvalykite nuo paviršiaus purvą, dulkes ar riebalus. Dažus tepkite tik ant švaraus ir sauso paviršiaus. Prieš tai galite patrinti paviršių švitriniu popieriumi.

4. Geriausia perdažyti visą paviršių ar sieną iškart, o ne atskirais lopais, kurie grafičių vandalams primins naujai tepliojimui paruoštas drobes. Geriausia investuoti ir sieną iškart padengti specialiomis vandalų dažams atspariomis medžiagomis, taip būsite tikri, kad greitu metu neatsiras naujų grafičių. Tuo labiau, kad grafičių vandalai sugeba atskirti, kuri siena uždažyta specialiais dažais, ir žinodami, kad jų teplionė bus greitai ir nesunkiai nuvalyta, net nesivargina gadinti tokių paviršių.

Šios priemonės veikia taip, jog neleidžia ant viršaus užpurkštiems dažams įsigerti. Vieni tokie paviršiai nuvalomi karštu vandeniu, kiti – paprastomis buitinėmis priemonėmis, tad galėsite lengvai ir patys nuvalyti visus vandališkus užrašus ar piešinius, atsiradusius ant jūsų namų sienų. Vieno kvadratinio metro sienos ploto dengimas šiomis apsaugančiomis medžiagomis kainuoja maždaug perpus tiek, kiek sienos valymas, tad investicija tikrai atsipirks, ypač jei jūsų turtą dažnai niokoja grafičių vandalai ar tageriai.

Išvalyti miestą bei savo namų sienas dar galite spėti ir kartu su kampanija „Cif valo Lietuvą“. Prie kampanijos prisijungę gyventojai į specialią platformą www.facebook.com/cifLietuva gali kelti grafičiais išterliotų viešų vietų ar privačių objektų nuotraukas, o CIF specialistai pasistengs nuvalyti vandališkas tepliones nuo sienų. Juk visi norime gyventi gražiame ir švariame mieste!

Apie socialinę kampaniją:

Įgyvendinant socialinę kampaniją „CIF valo Lietuvą“ planuojama pašalinti kelis šimtus kvadratinių metrų grafiti piešinių nuo įvairių Lietuvos miestų sienų. Šią kampaniją parengė ir įgyvendina vienas plačiausiai pasaulyje atpažįstamų namų valymo priemonių gamintojas „CIF“, priklausantis kompanijai „Unilever“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gražios

Procedūros, kurios jūsų pėdas pavers švelniomis it kūdikio (12)

Kojų oda reikalauja itin rūpestingos priežiūros. Ypač artėjant vasarai, kai po vandens pramogų, nuo sūraus vandens ir krašto smėlio pėdų oda nuvarginama dar labiau.

Kaip sumažinti paakių maišelius? Greitos priemonės iš 2 ingredientų (2)

Jei ryte jūsų nedžiugina vaizdas veidrodyje, nebūtinai kalti senėjimo procesai ar nepakankama veido odos priežiūra.

Ką daryčiau kitaip tuokdamasi antrąkart (16)

Ne kartą teko girdėti nuotakas svarstant ką jos darytų kitaip, jeigu tekėtų antrąkart. Vienos nusivylė fotografais, kitos su pūsta suknele jautėsi ne savame kailyje, o trečias liūdino per daug apgirtę svečiai.

Kaip efektyviausiai sumažinti celiulitą? 6 pratimai (7)

Nei viena nenori, kad jų sėdmenis ar kojas „puoštų" celiulitas.

Jas padažė profesionalė - sunku patikėti, kad tai tos pačios moterys! (68)

Makiažo galia iš tiesų labai didelė. Tai įrodo profesionalios makiažo meistrės Goar Avetisyan darbo rezultai (@ goar_avetisyan). Moterys iš bjauriųjų ančiukų virsta gulbėmis!

Vieniša moteris paatviravo: esu „senmergė su kate“ ir visai to nesigėdiju (100)

„Tą akimirką, kai aš supratau, kad man nereikia pakeisti jokios savo dalies tam, kad traukčiau tokius žmones, kuriems aš nepatinku tokia, kokia esu, aš tapau geresne partnere, nes išsiaiškinau, ko reikia man pačiai." - šie Ingos, kuri atsiuntė mums vienišas moteris padrąsinantį laišką, žodžiai pavergė mūsų širdis. Dalinamės jos atviru laišku ir su Jumis.

15 populiariausių grožio triukų socialiniuose tinkluose

Pamiršote plaukų gumytę, o liemenėlės vielos nuolat lenda, kur nereikia? O gal subyrėjo mėgstami akių šešėliai? Ne bėda! Socialinių tinklų karalienės turi sprendimus visiems gyvenimo atvejams.

Atgaivinkite odą: veiksmingas raukšlių lygintuvas už 1 Eurą! (4)

Jei mėgstate saldumynus ne tik valgyti, bet ir gaminti, greičiausiai namuose turėsite tai, kas gali priversti odą atjaunėti.

Įspūdingus erotinius paveikslus tapančio meninko mūza - JO žmona FOTO (42)

Vieno garsiausių šių laikų Rusijos menininko Sergėjaus Maršenikovo paveikslai žavi visą pasaulį. Realizmo atstovo kūryboje vyrauja erotiniai moterų paveikslai, kurių tikroviškumas pribloškiantis.

15 fantastiškų prancūziško manikiūro idėjų FOTO (11)

Daugiau yra mažiau! Šį kartą tuo įsitikinome žvelgdamos į šiuos lakuotus nagučius. Iš pirmo žvilgsnio labai paprastas ir niekuo neišsiskiriantis lakavimo būdas atrodo tikrai skoningai bei subtiliai.

Karšti treneriai: su jais norėtų paprakaituoti kiekviena moteris FOTO (42)

Mane nupurto nuo minties apie sportą. Tačiau judėti vis tiek reikia. Ar įmanoma treniruojantis jausti malonumą?

Koks vestuvinis žiedas jums tinka labiausiai? (2)

Vestuviniai žiedai laikomi santuokinės ištikimybės simboliu. Pagal krikščioniškas tradicijas vestuviniai žiedai turi būti paprasti, neperkrauti įvairiomis detalėmis. Aišku, vestuvinių žiedų pasirinkimas reikalauja nemažai laiko ir pastangų, todėl pakalbėkime apie tai, kokie vestuviniai žiedai tinkami įvairiems žmonėms.

Šios moterys džiaugiasi kiekvienu priaugtu kilogramu FOTO (8)

Esant tokiam dideliam mados bei popkultūros industrijos spaudimui, kyla didelė tikimybė, jog jūs susidarėte (o gal dar tik susidarysite) netinkamą gražaus kūno įvaizdį... Daugelis moterų nuolat galvoja apie tai, kaip tapti plonesnėmis, tačiau yra ir tokių, kurios daro viską, kad priaugtų svorio.

Prancūzių lieknumo paslaptys: kaip nestorėti valgant sūrį, šokoladą ir žąsų kepenėles (22)

Visoms moterims patinka, kaip gyvena prancūzės. Mums norisi perimti jų įpročius, kad išliktume lieknos, per daug nevargdamos ir netgi jausdamos malonumą.

„Nutella" kremą galima ne tik valgyti - juo dažo plaukus! (16)

Plaukų dažymas moterims yra gana jautri tema, nes ne visada sulaukiame tokio rezultato kokio tikimės, o netenkinančio rezultao nepavyksta iš karto atsikratyti. Stilistas Huda Kattanas siūlo nepavojingą ir labai saldų būdą pakeisti plaukų spalvą. Jums reikės „Nutella" kremo ir šiek tiek kondensuoto pieno.