Poniai Irenai pabodo plušėti prie viryklės – dabar ji dirba mylimą darbą ir namo grįžta su gėlėmis

Iš Šakių kilusi ponia Irena Platukienė pagal profesiją yra kulinarė. Tačiau 59-erių moteriai pabodo darbas prie viryklės ir ji nusprendė daryti tai, kas miela jos širdžiai - vairuoti. Pasirodo, kad taksi vairuojančios moterys yra labai paklausios.
Taksi automobilį vairuojanti Irena Platukienė
© DELFI (K.Pansevič nuotr.)

Pabodo dirbti prie maisto

Daug metų ji dirbo kulinare, virėja. Prieš 16 metų iš Jurbarko į sostinę gyventi atvykusi Irena dirbo picų kepėja, mėsininke prekybos centre.

„Tačiau per tiek metų man prie maisto dirbti be galo pabodo. Negalėdavau nei pasipuošti, nei plaukų pasileisti. Kasdien žiedai ir auskarai palikti namuose, plaukai paslėpti po kepuraite“, - prisimena ji.

Vairuoti mėgstanti moteris draugams kartą išsikalbėjo, kad norėtų dirbti vairuotoja: autobuso, troleibuso ar taksi automobilio. Tačiau vienas bičiulis prie visų pareiškė, kad toks vyriškas darbas – ne moters nosiai.

Irena Platukienė
Irena Platukienė
© Asmeninio albumo nuotr.

„Pasijutau sumenkinta, todėl užsidegiau įrodyti sau ir kitiems, kad galiu tai padaryti. Todėl apsilankiau vienoje taksi firmoje, kur buvo reikalinga trejų metų vairavimo patirtis. Aš turėjau 20 metų. Mane netrukus priėmė“, - pasakoja ponia I. Platukienė.

Pageidauja būtent vairuojančios moters

Nauju darbu liko labai patenkinta. Visur save išbandyti norinti moteris juokiasi, kad ir ja suabejojęs bičiulis jau pusantrų metų akis nuleidęs tyli.

Kaip į moterį prie vairo reagavo klientai? „Tiek vyrai, tiek moterys, tiek jaunuoliai ar vyresnio amžiaus žmonės, tik įlipę į automobilį nudžiunga, kad juos pirmą kartą taksi veža dailiosios lyties atstovė, - sako ponia Irena. - Daug žmonių paprašo mano numerio, kad galėtų išsikviesti taksi pasiskambinus man tiesiogiai.“

Taksi automobilį vairuojanti Irena Platukienė
Taksi automobilį vairuojanti Irena Platukienė
© DELFI (K.Pansevič nuotr.)

Klientai neretai pageidauja moters vairuotojos dėl kelių priežasčių. Irena pastebi, kad ji susilaukia daug komplimentų dėl švaros automobilyje.

„Daug klientų skundžiasi prirūkytomis mašinomis. Todėl moters vairuojamame automobilyje žmonės iškart pastebi švarą. Be to, moterys turbūt atrodo patikimesnės ir rūpestingesnės. Neretai specialiai užsako moteris vairuotojas nuvežti vaikus į mokyklą ar darželį. Nes ji, kaip kiekviena mama, ne tik nuveš, bet jei reikia, dar ir palydės iki durų“, - pasakoja ponia Irena.

Namo - su gėlėmis

Ne paslaptis, kad prie vairo sėdinti moteris sulaukia ir gerbėjų dėmesio – namo ponia Irena taip pat neretai grįžta su gėlėmis. „Šiandien taip pat namo parvažiavau su didele rože. Keleivis paprašė pavėžėti iki bankomato. Žiūriu, jis grįžta su rože. Pamaniau, kad gėlę veža savo merginai, o jis padėkojo už kelionę ir pasakė, kad jam buvo labai malonu pirmą kartą būti vežamam moters. Gėlių gaunu labai dažnai. Todėl jei turėčiau vyrą, jis nebūtų labai patenkintas“, - juokiasi ji.

Taksi automobilį vairuojanti Irena Platukienė
Taksi automobilį vairuojanti Irena Platukienė
© DELFI (K.Pansevič nuotr.)

Tiesa, ponia Irena pabrėžia, kad pažinčių darbe neieško. Juokiasi, kad taksi nėra kokia laida „Susipažinkime“.

Beveik kiekvienas klientas užduoda tą patį klausimą: „Ar nebijote dirbti taksi vairuotoja?“ Tokiems Irena visada atsako, kad bijantys ir nedirba. Jie užsirakina namuose ir niekur nekelia kojos. „Jei bijai, šuo visada kanda. Jei nebijai, jis tavęs nelies“, - sako I. Platukienė.

Irena Platukienė
Irena Platukienė
© Asmeninio albumo nuotr.

Dažniausiai naktimis sostinės gatvėmis keleivius vežiojanti vairuotoja džiaugiasi, kad jos kelyje dažniausiai pasitaiko geranoriški ir mandagūs klientai. Tiesa, visada būna padauginusių alkoholio nepraustaburnių ar susimokėti už kelionę nenorinčių akiplėšų. „Kartais pasitaiko labai žemo mentaliteto žmonių, kurie nori konfliktuoti, nesusimoka, kabinėjasi. Tačiau tai būna pavieniai atvejai, - neslepia ji. - Gerų žmonių yra kur kas daugiau ir man yra didelė laimė jiems padėti.“

Naujienų prenumerata

Eismo braškės

Bijote vairuoti? Moterys, sužinokite, kaip labiau pasitikėti savimi prie vairo

Dabar keliuose galima išvysti daugiau dailiosios lyties vairuotojų nei bet kada anksčiau. Per pastaruosius 20 metų vairuojančių moterų skaičius išaugo dvigubai, tačiau jeigu daugelis vyrų prie vairo trykšta perdėtu pasitikėjimu savimi, tai moterims dažniausiai jo trūksta.

6 mažai žinomi vairavimo patarimai, kurie gali išgelbėti jūsų gyvybę (15)

Šiuolaikiniame pasaulyje žmonės dažniausiai gyvybės netenka vairuodami ar patekę į kito vairuotojo sukeltą eismo įvykį. Nepaisant fakto, kad šiais laikais automobiliai yra saugesni nei bet kada, juos vis tiek vairuoja žmonės, kurie, būkim sąžiningi, kartais neturi net minimalių techninių ir teorinių žinių, kurios būtinos norint valdyti transporto priemonę

5 naudingi patarimai vairuojančioms moterims (57)

Kiekviena dailiosios lyties atstovė nors kartą gyvenime yra girdėjusi skundžiantis „moterimis prie vairo“. Nei vienai nepatinka tai girdėti, tačiau kalbant tarp mūsų, mergaičių, tuose juokeliuose esama nemažai tiesos, ar jums taip neatrodo?

Avariją išgyvenęs E. Žičkus: skausmą krūtinėje jaučiau dar kelias dienas, o išgąstį – ne vieną mėnesį (6)

Visi kas savo kailiu patyrė ką reiškia patekti į avariją, žino kad toks įvykis paveikia ilgam. Vieni išgyventą išgąstį jaučia metų metus, kiti kasnakt sapnuoja košmarus, bet daugelis vieningai sutaria, kad skubėjimas kelyje viso to nevertas.

Dainos, kurių nepatartina klausyti prie vairo (16)

Nuotaika, kuri jus valdo vairuojant, veikia viską. Tai, kaip jaučiatės tuo metu, apspręs, kaip vairuojate. Jeigu esate supykę, vairuosite kur kas agresyviau. Jeigu liūdite, greičiausiai būsite labiau išsiblaškę ir prasčiau nei įprastai sukaupsite dėmesį. Jeigu jaučiatės laimingi ir savimi patenkinti, greičiausiai viską darysite pagal įstatymo raidę arba tiesiog paprasčiausiai greitai važiuosite. Ir nors egzistuoja tūkstančiai įvairių veiksnių, apsprendžiančių jūsų nuotaiką, niekas negali paneigti, kad muzika, kurios klausotės, yra vienas iš pagrindinių veiksnių.

10 patarimų nėščioms vairuotojoms (1)

Šiuolaikinis gyvenimas reikalauja prie vairo sėstis ir besilaukiančioms moterims, o tai darydamos jos privalo suprasti, kad avarijos atveju pavojus susižeisti yra didesnis. Vis dėlto, esama būdų, kaip riziką sumažinti.

Vairuotojų horoskopas: kokie kiekvieno Zodiako ženklo vairavimo įpročiai (10)

Paskaičius šį straipsnį tikriausiai pasakysite: „Matot, ne viena aš vairuoju tarsi su pirkinių maišu ant galvos.“ O gal atvirkščiai? Padiskutuokime komentaruose!

Tikra istorija: šito nepamiršiu visą gyvenimą (2)

Kiekvieną dieną vis greičiau bėgame ir bandome užkariauti bei pasiekti naujus tikslus. Bet kiek iš tiesų tame yra prasmės?

Skaitytojos patirtis: iki šiol sapnuoju tą vyrą (10)

Kartais būna etapų, kai, rodos, tarsi plauki pasroviui ir nebevertini kasdienybės teikiamų džiaugsmų, kurie gyvenimui suteikia prasmės bei vertės.

8 dalykai, kuriuos turite žinoti prieš renkantis atšvaitus (2)

Norint išvengti nelaimių, pirmiausia, ką turime padaryti – tai patys pasirūpinti savo saugumu. Dėl to tikrai verta į žemiau esančius patarimus įsiskaityti kuo atidžiau, juk atšvaitai – tai vienas paprasčiausių būdų save apsaugoti.

Psichoterapeutas O. Lapinas: avarijų pasekmės dažniausiai išlieka visą gyvenimą (6)

Pasak psichoterapeuto Olego Lapino, jeigu po avarijos neanalizuosime emocijų, kurios mus apima ar persekioja, tuomet pasekmės gali išlikti visą gyvenimą.

Brangiausi pasaulyje žvaigždžių automobiliai: demonstruoja statusą ir valdžią (9)

Automobilis jau seniai žmonėms tapo ne tik susisiekimo priemone. Mašina neretai atspindi asmens socialinį statusą, asmenybę ir finansines galimybes.

Kaip namų sąlygomis panaikinti blogą kvapą automobilyje: gaiva išsilaikys iki kelių savaičių (9)

Kai blogą kvapą pradeda skleisti drabužiai, juos įmeti į skalbimo mašiną ar nuneši į valyklą. Tačiau jei pradeda nemaloniai dvelkti automobilio salonas, dažnas vairuotojas susiduria su nelengva užduotimi. Nes automobilio kvapų neretai taip paprastai nepašalinsi.

Atviros moterų išpažintys: to daugiau niekada neleisčiau sau daryti... (20)

Prieš Naujuosius metus dažnai mėgstame pasižadėti sau, ką norime nuveikti kitais metais. Numesti svorio, atsikratyti žalingų įpročių, pakeisti valytuvą...

Nuodėmė, kurios labai bijo N. Bunkė: man tai kainuotų per brangiai (15)

Pramogų pasaulio atstovų pavardės į policijos suvestines neretai patenka dėl padarytos nuodėmės – vairavimo išgėrus. Teisę vairuoti dėl padauginto alkoholio yra praradęs ne vienas žinomas žmogus.