Vieno kąsnio suktinukų tortas

Vieno kąsnio suktinukų tortas
© Žurnalas "Mano namai"
Pagaminamas per:
60min
Įvertinimas:
5.0000 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Gaminimas

Pertepti skirtą kumpį sumalkite mėsmale arba smulkiai supjaustykite. Sumaišykite visus pertepimo komponentus, pagardinkite prieskoniais; kitą kumpio dalį palikite šaldytuve. Lygiai apipjaukite du priešingus tortilij os lakštų kraštus, o paviršių padenkite pertepimu, palikdami tuščią 1 cm nuo krašto. Standžiai suvyniokite lakštus, pradėdami nuo neapipjauto krašto. Vyniotinį įsukite į plėvelę ir bent porą valandų palikite šaldytuve sukietėti. Šaldiklyje pertepimas sukietės per valandą.

Išardomą nedidelę (18–20 cm skersmens) kepamąją formą arba dubenį lygiais kraštais išklokite maistine plėvele, palikdami ilgus jos galus už kraštų. Kuo smulkiau sukapokite marinuotą agurką ir ridikėlius, krapus sukarpykite žirklėmis. Išbrinkinkite želatiną piene ir ištirpinkite įstatę indą į karštą vandenį. Tortilijos vyniotinius supjaustykite 1 cm suktinukais ir tvarkingai įklokite į formos dugną, dėdami nuo vidurio į pakraščius. Likusius suktinukus sustatykite palei kraštus, kad išeitų krepšio forma.

Sumaišykite „Šarlotės“ aptepo komponentus, paskutinį plona srovele supilkite želatinos tirpalą. Iš karto aptepą supilkite ant tortilijos suktinukais išklotos formos, pakelkite ilguosius plėvelių galus, apdenkite tortą ir palikite stingti 6 valandoms arba ligi kitos dienos. Tada ištraukę plėvelę išimkite sustingusią „Šarlotę“ iš formos, apvožkite ją lėkšte ir staigiu judesiu apverskite kartu su tortu.

Žurnalas
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Rask tau tinkantį receptą

Ingredientai:

4 vnt. Tortilijos
Pertepimui
300 g Kalakutienos kumpis
100 g Grietinė
sauja Laiškiniai česnakai
4 šaukštas Majonezas
pagal skonį Pipirai
„Šarlotės“ aptepui:
4 šaukštelis Želatina
0,5 stiklinė Pienas
200 g Tepamas sūrelis
3 šaukštas Majonezas
200 g Kalakutienos kumpis
1 vnt. Marinuoti agurkai
sauja Ridikėliai
pagal skonį Pipirai
pagal skonį Krapai
Porcijos: 8
Sudėtingumas :