© D.Lauručio nuotr.
Pagaminamas per: 20min
Įvertinimas:
5.0000 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sudėtingumas:
Porcijos:

Gaminimas

Pirmosiomis birželio dienomis, kol dar neprasidėjęs sezonas, Lietuvos atostogų sostinė apytuštė. Tokiu metu į kurortą atvyksta mėgstantys ramybę. Keletui dienų įsikūrusi ką tik Palangos širdyje, prie pat bažnyčios duris svečiams atvėrusiame „Amberton Green Apartments“ viešbutyje, R. Ničajienė nepraleido progos pademonstruoti, kaip be vargo ir ypatingos virtuvės technikos įmanoma pasigaminti įspūdingų desertų.

„Virtuvėlė apartamentuose yra minimali, ypatingos technikos čia išskyrus indaplovę, šaldytuvą ar kaitlentę, nėra, todėl svarbu, kad maisto gaminimas nekeltų rūpesčių. Be to, į pajūrį juk daugelis atvyksta ilsėtis, o ne stovėti prie puodų, todėl verta rinktis paprastai pagaminamus valgius.

Vienas iš tokių – pieno drebučiai su žemuogėmis. Šis desertas greičiausiai daugeliui primins vaikystę ir pieną su žemuogėmis. Tai lygiai toks pat desertas, tik želė konsistencijos. Tai kaip itališka panakota“, - apie gardumyną, kurio gaminimui sugaišite tik 20 minučių, pasakojo Renata Ničajienė.

Tiesa, tinklaraštininkė ir kulinarinės knygos autorė paaiškino, kad gaminimas – dar ne viskas. Kol desertas sustings, šaldytuve jį palaikyti teks porą valandų.

Pieną kartu su cukrumi ir perpjauta vanilės ankštimi reikia kaitinti tol, kol užverda. Užvirusį pieną nukeliame nuo ugnies, uždengiame puodą ir paliekame, kad sugertų vanilės aromatą.

Želatiną užmerkiame vandenyje ir ištirpiname karšto vandens vonelėje.

Praaušusį pieną perkošiame, supilame ištirpusią želatiną ir gerai išmaišome. Paruoštą mišinį supilame į gražius indelius, o ant viršaus gausiai pabarstome švarių žemuogių. Desertus statome į šaldytuvą kelioms valandoms sustingti.

Gamindama iš ką tik Palangoje duris atvėrusio prekybos centre „Fresh Market“ įsigytų produktų, Renata vis pasižiūri į savo pirmąją kulinarinę knygą, kurioje sugulė daugiau nei 200 įvairių receptų.

„Kai gaminu namuose, pasižiūriu į receptą, pasitikslinu proporcijas. Vaikai iš manęs kartais pasijuokia. Jie įsivaizduoja, kad viską moku mintinai. Tačiau taip nėra. Iš tiesų gamindama dažnai pažiūriu, ar ko nepraleidau. Tiesa, šio deserto receptą galima pakeisti. Pavyzdžiui, vietoje žemuogių galima naudoti mėlynes“, - gamindama vaikystę primenantį desertą
pasakojo Renata Ničajienė.


Šventiniam stalui: Šventiniai pietūs , Vakarėlis
Mėgautis per: Pietūs Pusryčiai Vakarienė
Geriausia valgyti: Šaltą
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi recepetai