© Bubblekitchen
Pagaminamas per: 60min
Įvertinimas:
1.0000 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sudėtingumas:

Gaminimas

Pyragai “ant sausainių pagrindo” jau nieko nestebina, nes tikrai sutrumpina jų ruošimo laiką, tačiau man jie dažniausiai būna rieboki, šiuo atveju laimo sultys čia suteikia lengvumo ir vėsumo. Tik patarimas – išsispauskite sultis iš laimo vaisių, nenaudokite pirktinių. Ir pabaigai užtarkuokite laimo žievelės, kaip dažnai sakau, žalia spalva maiste – stebuklingai nuteikia.

Jei šio pyrago viršus būtų dar padengtas morengu, galėtume jį pavadinti tikra amerikietiška grožybe Kie lime tart, Floridos nacionaliniu pyragu, kurio receptą greičiausiai sukūrė ilgą laiką jūroje ir laive buvęs laivo virtuvės šefas, bet čia tik išgalvota arba ne istorija. O šis receptas mane pasiekė netikėtai, atsitiktinai išvydus internete amerikietiško portalo video “Pyragas, kurio negaminate”. Būtent dėl to jį ir pagaminom.

Pirmiausia gaminam pagrindą iš sausainių ir sviesto (galima pagardinti mėgstamais riešutais). Susmulkintus sausainius ir sviestą gerai išsukame, suformuojame neaukštame kepimo inde pagrindą. Kepame orkaitėje, įkaitintoje apie 180 laipsnių temperatūroje apie 10-15 minučių. Kepu tol, kol pagrindas parusta.

Laimo sulčių pyragas
© Bubblekitchen

Kol pagrindas vėsta, kondensuotą pieną sumaišau su laimo sultimis, įberiu žiupsnį druskos ir sudedu kiaušinių trynius, gerai viską išmaišau, įtarkuoju pusės laimo žievelės. Paruoštą masę supilu ant pagrindo ir pašaunam atgal į orkaitę kepti apie 40-45 minutes.

Iškeptą pyragą palieku kambario temperatūroje apie 1 valandą, tuomet nakčiai šaldau šaldytuve. Prieš patiekiant apibarstau tarkuota laimo žievele.

Laimo sulčių pyragas
© Bubblekitchen
Tinka: Gurmanams
Paruošimo būdas: Kepti orkaitėje
Mėgautis per: Pietūs Pusryčiai Vakarienė
Geriausia valgyti: Šaltą

Naujausi recepetai