© sezoninevirtuve.lt
Pagaminamas per: 15min
Įvertinimas:
5.0000 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sudėtingumas:
Porcijos:

Gaminimas

Tradicinėje keksiukų skardelėje galima iškepti dvylika kiaušinių kumpio krepšeliuose, kurie, norint skystų kiaušinių, iškeps per 8 minutes, o vidutiniškai iškepusių, per 10 minučių.

Ankstyvą pavasarį, kai vištos pradeda dėti daugiau kiaušinių, kai visi laukiame Velykų, kai skaisčiai geltoni kiaušinių tryniai tampa panašūs į grįžtančią Saulę, taip norisi minkštai keptų kiaušinių pusryčiams į kurių ištekėjusį trynį galima pasidažyti šviežiai paskrudintą duoną.

P.S. Patogiausia tokius kiaušinius kepti silikoninėje keksiukų formoje, nes iš jos kiaušiniai lengviau išsiims, nei iš metalinės.

Keksiukų kepimui skirtos skardelės formelės ertmes gerai ištryniau aliejumi į jas guldžiau kumpio griežinėlius.

Kiaušiniai kumpio krepšeliuose
© sezoninevirtuve.lt

Į kumpio krepšelius mušiau po kiaušinį, reikia stengtis, kad kiaušinis neišbėgtų iš kumpio krepšelių. Ant kiaušinių barsčiau druskos, šviežiai maltų juodųjų pipirų.

Svogūnų laiškus supjausčiau, baltąsias jų dalis apibarsčiau ant paruoštų kepti kiaušinių, o žaliąsias palikau papuošimui.

Kiaušinius kišau kepti į 200 laipsnių orkaitę ir kepiau 10 minučių, kol kiaušiniai vidutiniškai iškepė.

Kiaušiniai kumpio krepšeliuose
© sezoninevirtuve.lt

Keptų kiaušinių viduriukas buvo vis dar minkštas, jei norite skysto trynio, tai kepti reikėtų 8 minutes.

Iškepusius kiaušinius atsargiai ištraukiau iš formelių, apibarsčiau tarkuotu kietuoju sūriu, pjaustytais svogūnų laiškais ir daigintais ridikėliais, juos valgėme su ką tik paskrudinta duona.

Paruošimo būdas: Kepti orkaitėje
Mėgautis per: Pusryčiai Vakarienė
Geriausia valgyti: Karštą

Naujausi recepetai