© cocinarendez-vous.blogspot.com
Pagaminamas per: 60min
Įvertinimas:
2.5000 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sudėtingumas:
Porcijos:

Gaminimas

Dabar jau žinau. Ispanijoje ir Portugalijoje taip vadinasi sūdyta menkė. Prieš gaminant, būtina ją mirkyti 48 val., kad sūrumas taptų normaliu.

Portugalai kaip ir ispanai dažniausiai bacalao troškina, mala, o kaip Tapą pasiūlo žalią, palaistytą aliejumi ir citrinos sultimis, kartais su pomidorais ar paprikomis, čili.

Sūdytą menkę pamerkite 48 valandoms į šaltą vandenį.

Svogūną, paprikas, aitriąją papriką smulkiai sukapokite. Pomidorų odeles nulupkite, išimkite sėklas, o pačius vaisius susmulkinkite.

Įkaitinkite keptuvę su aliejumi, suberkite sukapotus svogūnus, paprikas, aitriąją papriką, lauro lapą, druską, pipirus. Kepkite nuolat maišydami 1 minutę. Sudėkite kapotus pomidorus ir dar pakepkite 1–2 minutes. Baigdami kepti pašlakstykite raudonojo vyno actu, daržovės turi likti maloniai traškios. Atvėsinkite.

Menkę supjaustykite ypač plonomis juostelėmis, susukite į ritinėlius ir pašlakstykite itin tyru alyvuogių aliejumi.

Tai puiki užkandėlė prie vyno taurės.

Patarimas

Jeigu neturite sūdytos menkės, galite jos pasiruošti namuose. Menkių filė gausiai apiberkite druska ir palikite 5–7 paroms įsisūrėti. Nuplovus žuvį mėsa turi būti labai stangri. Tuomet žuvį pamerkite į šaltą vandenį, kad išgautumėte norimą sūrumą.

Tinka: Gurmanams
Paruošimo būdas: Kepti keptuvėje
Mėgautis per: Pietūs Pusryčiai Vakarienė
Recepto kilmė: Portugalijos virtuvė
cocinarendez-vous.blogspot.com
|Populiariausi straipsniai ir video

Naujausi recepetai