© Recepto autorė
Įvertinimas:
2.4000 5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Gaminimas

 1. Tešla. Viename dubenyje sumaišome 1,5 stiklinės miltų, druską ir cukrų. Sviestą supjaustome kubeliais. Ant pjaustymo lentelės paberiame miltų mišinį, suberiame sviesto kubelius ir dideliu peiliu kapojame, kol sviestas beveik tampa trupiniais. Po to suberiame likusius miltus ir vėl kapojame, kol sviestas susimaišo su visais miltais. Viduryje miltų padarome nedidelę duobutę, supilame šaltą vandenį ir peiliu vėl sukapojame, po to suminkome rankomis iki vientisos masės. Nereikia perminkyti, svarbu, kad masė susijungtų. Suformuojame 1 plokščią apskritimą, suvyniojame į maistinę plėvelę ir dedame į šaldytuvą stingti bent 2 valandoms arba į šaldiklį 30 min. Tešlą galima pasiruošti ir dieną prieš.
 2. Įdaras. Sviestą ištirpiname mikrobangų krosnelėje, paliekame pravėsti. Viename dubenyje sumaišome kukurūzų sirupą, kiaušinius, rudąjį cukrų, sviestą, vanilinį cukrų ir druską. 6 valg. š. šios masės sumaišome su kukurūzų krakmolu, maišome, kol nelieka gabalėlių, po to įmaišome į dubenį su likusia mase, atidedame į šalį. 2/3 pekano riešutų sukapojame peiliu, bet labai lengvai, kad būtų didesni gabalėliai, ir atidedame į šalį.
 3. Orkaitę įkaitiname iki 180 C.
 4. Pyrago formavimas. Tešlą išimame 5 min. prieš ruošiant pyrago pagrindą, kad šiek tiek atšiltų. Trupučiu miltų pabarstome stalviršį, ant kurio kočiosime tešlą. Iš tešlos suformuojame tokio dydžio apskritimą, kokią naudosime kepimo formą. Apskritimas turi pilnai padengti formos dugną ir kraštus. Aš naudojau maždaug 23 cm apvalią kepimo formą nelabai aukštais kraštais. Apskritimą dedame į kepimo formą, prispaudžiame kraštus ir dugną. Gražiai suformuojame pyrago kraštus. Sukapotus riešutus sudedame ant pyrago dugno, išlyginame, tada užpilame 2/3 pasiruošto saldaus įdaro. Likusius sveikus pekano riešutus išdėliojame ant pyrago viršaus, lėtai užpilame likusiu įdaru.
 5. Pyragą kepame įkaitintoje orkaitėje ~45-50 min., kol pyrago viršus apskrunda. Jeigu pyrago kraštai kepa labai greitai, tuomet pyragą galite uždengti aliuminio folija ir kepti toliau. Iškepusį pyragą išimame iš orkaitės ir paliekame visiškai atvėsti, tada pyrago įdaras sustings, nes kai ištrauksite iš orkaitės, jis dar bus skystas. Patiekiame jau atvėsusį pyragą, po to laikome šaldytuve.

Amerikietiškas pekano riešutų pyragas
© Recepto autorė

Pastabos:

 • jei labai nekantraujate paragauti pyrago, tuomet prapjaukite dar šiltą ir patiekite su ledais ar grietinėle.
 • Pyragui galite naudoti ir platesnę kepimo formą, tuomet įdaras bus šiek tiek plonesnis.
 • Jei mėgstate plonai iškeptą pyrago tešlą, tuomet naudokite pusę tešlos porcijos arba kepkite pyragą didesnio skersmens formoje arba dviejose formose.

Amerikietiškas pekano riešutų pyragas
© Recepto autorė
|Populiariausi straipsniai ir video

Naujausi recepetai