Duona „Jonė“
© Gamintojo nuotr.

„Baltojo pyrago“ „JONĖS“ duona yra pagaminta naudojant tik vienos rūšies – ruginius miltus, gaminama be pridėtinių mielių, naudojant gamykloje pasigamintą raugą. Tai išskirtinės minkštos ir drėgnos tekstūros duona, šiuolaikiška ir tuo pačiu suderinta su senovėje keptos ruginės duonos receptūra.

Ruginė duona savo maistine verte yra vertingesnė už kvietinę, kadangi joje yra daugiau ląstelienos, vitaminų ir mikroelementų. Duona, kuri yra kepama naudojant raugą, turi daugiau A, C, E, B grupės vitaminų, ląstelienos, mikroelementų (geležies, magnio, kalcio, fosforo, kalio), joje gausu angliavandenių – energijos šaltinio. Ruginė duona yra mažiau kaloringa negu kvietinė.

Juoda „JONĖS“ duona su saulėgrąžomis yra pagaminta naudojant tik vienos rūšies – ruginius miltus, gaminama su saulėgrąžomis, kurios suteikia duonai tokį išskirtinį salsvą skonį ir puikiai tinka tiek kasdieniam sumuštiniui, tiek prie sriubų, tiek prie salotų ir įvairiems užkandžiams ruošti.

„Baltojo pyrago“ duona skrudinimui „SKRUDĖ“ yra sukurta specialiai skrudinimui tešlą praturtinant sviestu, vietoje tradiciškai naudojamo margarino arba augalinio aliejaus. Sviestas duonai suteikia malonų aromatą ir geresnį skonį. Paskrudinus riekelės tampa traškios išorėje ir minkštos viduje.

Atsakykite į tris klausimus ir laimėkite firminę „Baltojo pyrago“ prijuostę ar prijuostę su „Baltojo pyrago“ duonos rinkiniu.

Duona „Jonė“ ir prijuostė
Duona „Jonė“ ir prijuostė
© Gamintojo nuotr.

Po prijuostę laimėjo: Loreta Matulaitienė, Laima Kulikajeviene, Gitana Beresnė, Andželika Kasiliauskytė ir Valdemaras Šlekys. Po prijuostę ir duonos rinkinį laimėjo Vida Vitkauskienė, Feliksas Doba ir Elena Stefanovič. Su laimėtojais dėl prizų atsiėmimo bus susisiekta asmeniškai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi recepetai