© Fotolia nuotr.

Svogūnai – šaldytuve esanti drėgmė juos padarys minkštais ir jie supelis. Geriaus juos laikykite tamsioje vėlioje, bet sausoje vietoje. Bet nelaikykite jų šalia bulvių, nes abudu produtai greitia suges.

Kava (kavos pupelės) – Palikus kavą ar kavos puspeles šaldytuve jos greitai praras savo skonį ir netgi sugers šaldytuve esančių maisto produktų kvapą. Dedelius kiekius geriau laukykite šaldiklyje, o mažesnius – tamsioje, vėsioje patalpoje.

Alyvuogių aliejus – laikant alyvuogių aliejų jis sukietės ir taps sviesto konsistencijos mase.

Bazilikai – bazilikus geriau laukyti pamerktus vandenyje puodelyje. Šaldytuve jie greitai vysta ir absorbuoja aplinkinius kvapus.

Medus – jei jį laikysite tiesiog sandariai užsuką – jis nesuges daug metų. Tad nėra reikalo jį laikyti šaldytuve.

Duona – šaldytuvas labai greitai sudžiovins jūsų duoną. Jei tai ne supjaustyta sumuštinių duona, kurią planuojate suvalgyti per porą dienų – geriau užšaldykite šaldiklyje ar laikykite bufete.

Česnakai – laikomi šaldytuve česnakai iš karto pradės dygti, taip pat suminkštės, tad geriau laikyti sausoje vėsioje vietoje.

Avokadai – ketinate juos sunokinti? Tuomet jokiu būdu jų nedėkite į šaldytuvą. Tačiau jei jie jau sunokę ir neketinate jų greitu metu naudoti – drąsiai laikykite šaldytuve.

Bulvės – laikant jas šaldytuve jos taps saldžios ir rupios, nes šaltis krakmolą paverčia cukrumi. Geriau bulves laikykite popieriniame maišelyje tamsioje, bet ne šaltoje patalpoje.

Pomidorai – šaldytuve jie praranda savo skonį, nes šaltis sustabdo nokimo procesą bei pakeičia jų tekstūrą.

|Populiariausi straipsniai ir video

Naujausi recepetai