© Fotolia nuotr.

Svogūnai – šaldytuve esanti drėgmė juos padarys minkštais ir jie supelis. Geriaus juos laikykite tamsioje vėlioje, bet sausoje vietoje. Bet nelaikykite jų šalia bulvių, nes abudu produtai greitia suges.

Kava (kavos pupelės) – Palikus kavą ar kavos puspeles šaldytuve jos greitai praras savo skonį ir netgi sugers šaldytuve esančių maisto produktų kvapą. Dedelius kiekius geriau laukykite šaldiklyje, o mažesnius – tamsioje, vėsioje patalpoje.

Alyvuogių aliejus – laikant alyvuogių aliejų jis sukietės ir taps sviesto konsistencijos mase.

Bazilikai – bazilikus geriau laukyti pamerktus vandenyje puodelyje. Šaldytuve jie greitai vysta ir absorbuoja aplinkinius kvapus.

Medus – jei jį laikysite tiesiog sandariai užsuką – jis nesuges daug metų. Tad nėra reikalo jį laikyti šaldytuve.

Duona – šaldytuvas labai greitai sudžiovins jūsų duoną. Jei tai ne supjaustyta sumuštinių duona, kurią planuojate suvalgyti per porą dienų – geriau užšaldykite šaldiklyje ar laikykite bufete.

Česnakai – laikomi šaldytuve česnakai iš karto pradės dygti, taip pat suminkštės, tad geriau laikyti sausoje vėsioje vietoje.

Avokadai – ketinate juos sunokinti? Tuomet jokiu būdu jų nedėkite į šaldytuvą. Tačiau jei jie jau sunokę ir neketinate jų greitu metu naudoti – drąsiai laikykite šaldytuve.

Bulvės – laikant jas šaldytuve jos taps saldžios ir rupios, nes šaltis krakmolą paverčia cukrumi. Geriau bulves laikykite popieriniame maišelyje tamsioje, bet ne šaltoje patalpoje.

Pomidorai – šaldytuve jie praranda savo skonį, nes šaltis sustabdo nokimo procesą bei pakeičia jų tekstūrą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi recepetai