© Fotolia nuotr.

Specialistų teigimu, kai kurie maisto produktai sukelia mieguistumą, mažina testosterono lygį ir prastina spermos kokybę.

Alkoholis

Saikingas alkoholio kiekis libido nemažina, bet vartojant jo be saiko gali sutrikti erekcija ar gali būti sunku pasiekti orgazmą. Nesaikingas alkoholio vartojimas taip pat gali sukelti mieguistumą, taigi nepiktnaudžiaukite.

Raudona mėsa

Raudonoje mėsoje neretai yra hormonų (kurių galvijai gauna su pašaru), kurie gali išbalansuoti žmogaus hormonų pusiausvyrą. Šiaip raudona mėsa yra baltymų ir cinko šaltinis, padeda didinti raumenų masę, deginti riebalus, taigi rinkitės liesesnę mėsą, tik nevalgykite jos kasdien.

Sojos pupelės

Sojos pupelės – baltymų šaltinis, tačiau per daug sojos produktų gali susilpninti libido, nes mažina testosterono lygį organizme ir mažina spermos gamybą.

Mėtos

Galbūt nustebote, tačiau mėtos gali susilpninti geismą, ypač vyrams. Mėtose esantis mentolis mažina testosterono lygį, taigi silpnina libido.

Saldymedis

Saldymedžio dedama į saldumynus, žolelių arbatas ir kitus gėrimus. Saldymedis skanu, tačiau jame yra fitoestrogenų, kurie mažina testosterono lygį organizme, taigi silpnina seksualinį geismą.

Chininas

Chinino dedama į gazuotą gėrimą toniką, jis suteikia gaivų, karstelėjusį skonį. Deja, jis neigiamai veikia libido, taigi – jums rinktis.

Šokoladas

Šokoladas žinomas kaip afrodiziakas, jame yra anandamino ir feniletilamino – dviejų medžiagų skatinančių laimės hormonų endofinų gamybą. Laimės hormonai – puiku, tačiau kakavoje yra ir metilksantinų, kurie sukelia mieguistumą ir mažina libido.

Keptas maistas

Riebus maistas ne tik nesveika, jis mažina ir seksualinį geismą. Transriebalai mažina ir vyrų, ir moterų libido, vyrams mažėja spermos gamyba organizme, mažėja ir spermatozoidų judrumas, o moterims sunkiau pastoti.

Kukurūzų spragėsiai, ruošiami mikrobangų krosnelėje

Sunku įsivaizduoti kiną be kukurūzų spragėsių indo, tačiau šis užkandis silpnina libido. Beje, tai daro ne pats užkandis, o maišeliai, į kuriuos jis dedamas, nes juose yra chemikalų, mažinančių vyrų libido.

Per mažas riebalų kiekis

Šis punktas sąraše tikriausiai nustebins, bet jei kūno masėje yra per mažai riebalų, libido gali susilpnėti. Svarbu atsiminti – valgykite daugiau sveikų riebalų, kaip antai, omega trys riebalų rūgščių, kurių yra avokaduose, sėklose, riešutuose bei riebioje žuvyje.

|Populiariausi straipsniai ir video

Naujausi recepetai