© Fotolia nuotr.

Krevetės

Vos 8 kalorijos vienoje, be to, krevetės yra geriausias liesų baltymų šaltinis – tai padeda paspartinti medžiagų apykaitą ir mažinti apetitą. Tad kitą kartą savo pietus restorane pradėkite krevečių kokteiliu – tai padės greitai pasisotinti, todėl nepersistengsite sulaukę pagrindinio patiekalo. Arba tai gali būti pakepintos krevetės su įvairiomis daržovėmis, pavyzdžiui, svogūnais, paprikomis ar brokoliais, taip pat grybais. Tai bus alternatyvūs, mitybos plano negriaunantys pietūs.

Šaldytos vyšnios

Šaldytos vyšnios yra puikus sprendimas pasiilgusiems kažko saldaus. Suvalgykite šias kelias saldžias uogas tiesiai iš šaldymo maišelio – tai puiki alternatyva itališkiems vyšnių ledams. Trijuose ketvirtadaliuose stiklinės šaldytų vyšnių yra vos 110 kalorijų, o kadangi jos yra sušalusios ir taip greitai nesuvalgysi, užkandžiavimo laikas gerokai išsitęsia.

Greipfrutas

Greipfrutas yra gaivus, saldus ir daug vandens turintis vaisius. Tai vienas iš nedaugelio sezoninių vaisių žiemą. Viename dideliame greipfrute yra vos 120 kalorijų ir kadangi jis valgomas po vieną skiltelę, valgymo laikas išsitęsia.

Vandeninis kiniškas kaštonas

Vandeniniai kiniški kaštonai suteikia galimybę pasimėgauti tuo traškėjimu, kurio pasiilgsta dauguma valgytojų, atsisakiusių bulvių traškučių ir kitų užkandžių. Visą skardinę suvalgę gausite vos 50 kalorijų. Be to, vandeniniuose kiniškuose kaštonuose yra labai mažai natrio, priešingai nei daugelyje konservuotų maisto produktų, tad nesijausite išpurtę. Priešingai, juose esantis didelis vandens kiekis kaip tik padės sumažinti išpurtimo jausmą. Vandeniniai kiniški kaštonai yra puikus atgaivinantis priedas neriebiose vištienos ar tuno salotose.

Kukurūzų spragėsiai

Stiklinėje kukurūzų spragėsių be jokių priedų (be papildomo sviesto ar aliejaus) yra vos 30 kalorijų! Jeigu neturite specialaus spragėsių aparato, galite pasiruošti jų paprasčiausioje mikrobangų krosnelėje. Įdėkite į rudą priešpiečių pakelį keturis valgomuosius šaukštus spragėsių, du kartus užsukite pakelio kraštą ir pakaitinkite jį mikrobangėje nuo pusantros iki dviejų minučių. Laikas gali skirtis priklausomai nuo jūsų mikrobangės galingumo, tad reiktų kelis kartus pamėginti, kad išsiaiškintumėte optimalų kukurūzams išspraginti reikiamą laiką jų nesudeginant. Jeigu norite suteikti jiems papildomo skonio, apibarstykite parmezano sūriu, prieskoniais (aitriųjų paprikų milteliais ir kuminu) ar net apipilkite aštriu padažu.

Aštrus padažas

Ketvirtadalyje stiklinės aštraus padažo (angl. salsa) yra mažiau nei 20 kalorijų, todėl tai puikus savo kūno linijas prižiūrinčių žmonių draugas. Šis padažas gali būti puikus mirkalas traškioms daržovėms, tokioms kaip šviežios mažos morkytės ar salierų lazdelės. Taip pat tai puikus pagardas sumuštiniams, mėsainiams ir keptoms bulvėms. Naudokite aštrų padažą kaip pakaitalą majonezui, grietinei, sviestui ir kitiems riebiems produktams.

Agurkas

Agurkai visais laikais garsėjo kaip geriausias produktas norint įveikti pilvo pūtimą, nes šiose daržovėse itin gausu vandens ir mažai natrio. Negana to, juose neįtikėtinai mažai kalorijų – suvalgę visą agurką gausite vos 45 kalorijas. Jeigu kyla noras kažką pakramtyti tarp valgymų, supjaustykite vieną agurką į riekeles ir trumpam apetitas bus suvaldytas.

Kiaušinių baltymai

Kiaušinių baltymai yra gryni, aukštos kokybės proteinai. Viename baltyme yra vos 17 kalorijų, todėl tai puikus ingredientas nekaloringam pusryčių patiekalui. Jeigu norite pusryčiams suvalgyti kažką neriebaus, apkepinkite daržoves (puikiai tiks špinatų, pomidorų ir svogūnų derinys) ir supilkite penkių kiaušinių baltymus, o paskui visa tai pagardinkite aštriu padažu (apie kurį kalbėjome aukščiau).

Vynuoginiai pomidorai

Vienoje stiklinėje vynuoginių pomidorų tėra vos 30 kalorijų. Šios vieno kąsnio daržovės pasižymi saldžių skoniu, ryškia spalva ir yra puikus užkandis, nes vienu metu į burną gali įsidėti tik vieną pomidorą. Ir kadangi vynuoginiuose pomidoruose tiek mažai kalorijų, galite jų prisivalgyti kiek širdis geidžia!

|Populiariausi straipsniai ir video

Naujausi recepetai