© Shutterstock nuotr.

Jogurtui pasigaminti reikės 1 litro pieno, 1 gramo (pakelis) sausų jogurto bakterijų (raugo). Kai pagaminsite, pagardinti galėsite norima uogiene.

Gaminimas

1. Pirmiausiai 1 l pieno pakaitinamas iki 93 - 95 C temperatūros ir išlaikomas toje temperatūroje apie 5 minutes arba užvirinamas be išlaikymo.

2. Pienas atvėsinamas iki 45 C temp. (kad greičiau atvėstų, galima indo išorinį paviršių vėsinti šaltu vandeniu).

3. Kai pienas atvėsta iki reikiamos temperatūros, suberiamas 1 pakelis jogurto raugo, kelias minutes intensyviai maišoma, kad raugas vienodai pasiskirstytų ir rauginama 43-44 C temperatūroje apie 6-8 val.

Geriausias rezultatas gaunamas jogurtą rauginant specialiame jogurto termostate, susukus į rankšluostį ar supylus į termosą ir padėjus prie radiatoriaus ar kitos šiltos vietos.

4. Po 6-8 val., jei buvo laikomasi aukščiau išvardintų instrukcijų, gaunamas jogurtas. Pienui surūgus, konsistencija tampa tiršta, kabinama šaukštu, rūgštaus skonio. Jei jogurtas nesurūgo - dar 30 min. ar 1 val. paliekamas šiltoje vietoje ir vėl tikrinamas.

Po rauginimo jogurtas atšaldomas šaldytuve. Ragaujamas atšaldytas ir jei pageidaujama, pagardintas norima uogiene, vaisiais ar kt. Taip pat galima valgyti vieną arba naudoti salotoms ar padažams vietoj grietinės.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi recepetai