Kaip namuose pasigaminti fetos sūrį

 (19)
Fetos sūriu galima gardinti salotas, sumuštinius, mėsos ir daržovių patiekalus. Paprastai jis gaminamas iš ožkų pieno, bet tinka ir karvių.
© Shutterstock nuotr.

Gaminimo būdas

1. Pašildykite pieną nerūdijančio plieno puode iki 30 laipsnių. Jei naudojate skiestą kalcio chloridą (1/8 šaukštelio kalcio chlorido, skiesto ¼ stiklinės vandens), supilkite jį pienui pradėjus šilti.

2. Įdėkite jogurto ir gerai išmaišykite. Leiskite valandą nemaišomam pastovėti kambario temperatūroje.

3. Mediniu šaukštu supilkite šliužo fermentą (½ šaukštelio skysto šliužo fermento arba ½ tabletės, ištirpintos ¼ stiklinės šalto vandens) į pieną, bet nemaišykite, tik kelis kartus pasemkite šaukštu skysčio ir išpilkite atgal (naudokite ne sukamąjį judesį, o judesį aukštyn-žemyn).

4. Uždenkite puodą dangčiu ir palikite pastovėti per naktį. Kitą rytą pienas bus panašus į sustingusią želė.

5. Peiliu supjaustykite sūrį 1.5 cm dydžio kubeliais.

6. Per kitas 20 min sūrio kubelius kelis kartus švelniai pamaišykite.

7. Į kiaurasamtį dėkite virtuvinį rankšluostuką, sukrėskite masę ir leiskite nutekėti išrūgų pertekliui. Tada viršuje suriškite mazgą ir pakabinkite virš kriauklės. Taip palaikykite 4 val arba kol išrūgos nustos lašėjusios.

Fetą galima valgyti vos pagamintą, tačiau skonis bus ryškesnis, jei pamirkysite sūryme (2 l vandens sumaišykite su 1/3 stiklinės nejoduotos druskos).

Supilkite sūrymą į stiklainį, sudėkite fetą, užsukite dangtelį ir palaikykite šaldytuve (4-5 d. jei naudojate pirktinį ožkų pieną, 30 d. – jei pienas šviežias).

Patarimas: jei sūris neatrodo pakankamai tvirtas, kitą kartą į šylantį pieną įpilkite 1/8 šaukštelio kalcio chlorido, sumaišyto su ¼ stiklinės vandens.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Rask tau tinkantį receptą

Ingredientai:

4 l Pienas
0,5 šaukštelis Šliužo fermento
1 šaukštas Jogurtas
1/8 šaukštelis Kalcio chloridas