© Shutterstock nuotr.

Actas yra alkoholio fermentacijos produktas. Pagrindinė šiame produkte esanti rūgštis yra acto rūgštis, kuri pasigamina fermentuojantis alkoholiui.

Actą galima gaminti su laukinėmis arba kultūrinėmis mielėmis.

Pirmas žingsnis – alkoholio gaminimas

1. Tam, kad pasigamintumėte acto, pirmiausiai turite pagaminti alkoholio. Jums reikės maždaug 4 l nepasterizuotų vaisių sulčių.

2. Supilkite sultis į indą su oro vožtuvu. Jis naudingas tuo, kad leidžia pasišalinti anglies dvideginio dujoms, bet užkerta kelią pašalinėms bakterijoms, kurios gali pakenkti fermentacijos procesui.

3. Palikite 4-6 savaites fermentuotis kambario temperatūroje. Per tą laiką natūralios mielės reaguos su sultyse esančiu cukrumi, fermentuosis ir gamins alkoholį. Sultys turėtų burbuliuoti, o jų paviršiuje gali atsirasti pilkų putų (tai nekenksmingos mielės).

4. Kai sultys nustos burbuliavusios, visas cukrus jau bus virtęs alkoholiu. Dabar reikia antros fermentacijos, kurios metu pasigamins acto rūgštis, svarbiausias acto komponentas!

Antras žingsnis – acto gaminimas

1. Jei naudojate kultūrines mieles, dabar pats laikas jas sudėti.

2. Leiskite alkoholiui reaguoti su deguonimi, kad būtų pamaitintos mielių sporos. Apriškite viršų švariu virtuviniu rankšluosčiu ar kitu švariu audiniu. Jis turi būti gerai prigludęs, kad į vidų nepatektų vaisių muselės ir kiti vabzdžiai.

3. Antroji fermentacija gali trukti ilgai, net 6 ar 9 mėnesius. Jos trukmė smarkiai priklauso nuo temperatūros. Ideali kambario temperatūra fermentacijai yra 21-26 laipsniai.

4. Naminis actas bus daug stipresnis už pirktinį, todėl prieš vartodami būtinai praskieskite.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi recepetai