Senoviniai barščiai su šonine
© Fotolia nuotr.

Kartais pakanka žiupsnelio šviežių prieskoninių augalų, kad paprasti patiekalai nustebintų naujais skoniais. Maisto ekspertai dalijasi patarimais, kaip papildyti kasdienius receptus šviežiais prieskoniais.

Ir barščiai gali būti pikantiški

Burokėliai – tai šakniavaisiai, pasižymintys naudingųjų medžiagų gausa ir yra plačiai naudojami įvairiose virtuvėse. Lietuvoje burokėliai paprastai naudojami sriubai virti. Prekybos tinklo „IKI“ kulinarijos žinovė Aistė Rasmussen pataria, kaip burokėlių sriubą paruošti pavasariškai:

„Sriuba nors ir paprasta, tačiau kiekviena šeimininkė ją pagamina vis kitaip. Galiu pasiūlyti ingredientą, tinkantį pagardinti visiems receptams – tai lietuviški krienai (bet tinka ir vasabis). Šaukštelį šviežių krienų pastos įmaišykite į sriubą kartu su tradiciniais prieskoniais kaip druska ir pipirai. Išvirę sriubą, sutrinkite viską trintuvu ir pagardinkite graikišku jogurtu. Tokioje sriuboje tolygiai pasiskirstys vos juntamas aštrumas“.

Prireiks užsiauginti daugiau mėtų

Paįvairinti racioną galima ir mėtomis, auginamų namie ant palangės ar įsigytų parduotuvėje. Vis populiariau jas naudoti ne arbatai ar kokteiliui, bet karštiems patiekalams gardinti. Šis augalas tinka mažinti stresą, gerinti virškinimą, tačiau dažniau šeimininkės jį renkasi tiesiog dėl gaivaus išskirtinio skonio. A. Rasmussen pataria, kaip panaudoti šį prieskonį virtuvėje:

„Mėtos, visų pirma, pravers ruošiant jogurto pagrindo padažus. Įpjaustyti lapelių siūlyčiau ir į pamėgtas bulvių, kuskuso ar pupelių salotas. Daugiausiai rekomenduočiau mėtas naudoti ruošiant jautienos troškinius. Tam, kad jos papildytų įprastą patiekalą subtiliu poskoniu, užteks troškinio virimo pradžioje įberti pusę saujelės smulkintų lapelių“.

Atraskime vietos čiobreliams

Dar ne taip seniai čiobrelio žolė daugumai asocijavosi tik su peršalimu, bet tai kur kas platesnės paskirties prieskonis. Išskirtiniu aromatu pasižymintis augalas jau romėnų buvo plačiai naudojamas: pradedant karštomis voniomis, baigiant klasikinės itališkos virtuvės formavimu. A. Rasmussen dalinasi rekomendacijomis, kaip juo praturtinti lietuviškus patiekalus:

„Visų pirma, rekomenduočiau naudoti šviežio čiobrelio lapelius, kuriuos įberti reikia patiekalo kepimo ar virimo pradžioje tam, kad šis prieskonis turėtų pakankamai laiko atsiskleisti. Mėgstantiems ruošti kepsnius, į keptuvėje ištirpusį sviestą rekomenduočiau įmesti ne tik trintą česnaką, bet ir smulkintų čiobrelių. Šis augalas taip pat atgaivins visus daržovių ir makaronų patiekalus, tokius kaip tradiciniai apkepai ar sūriu ir faršu įdarytos daržovės“.

Naujausi recepetai