© Shutterstock nuotr.

Nusimanantys ekspertai patars, kaip išsirinkti šviežią austrę, kaip atskirti skirtingas jų rūšis, kaip suderinti su maistu ir gėrimais bei net įprastą dieną susikurti sau šventę.

O tiems, kurie šiais moliuskais mėgausis namuose, organizatoriai turi kelis patarimus.

Austrė turi būti gyva – ją atidarius ir nupylus viduje esantį skystį, reikia ją palikti kelioms minutėms ir stebėti, ar austrė bandys vėl prisipildyti kriauklę vandeniu. Jei taip – tokia austre galima drąsiai mėgautis.

Siekiant geriausio skonio pojūčio, šį moliuską reikėtų kelis kartus perkąsti ir pavolioti burnoje, tik tada nuryti. Nerekomenduojama pirmą kartą ragaujant austrių gardinti citrina ar svogūnėliais.

Neišsigąskite dėl skonių skirtumo – vanduo turėtų būti sūrokas, o pati austrė – karstelėjusi.

Vilniaus Halės turguje paeksperimentuoti su austrių skoniu vilniečiai ir miesto svečiai galės lapkričio 25–27 dienomis. Turgaus lankytojams šį savaitgalį atsivers išskirtinė pasiūla – net 8 rūšių austrės: karališkosios, plokščiosios, su aukso dulkėmis, „Fine de Claire“ ir kitos.

Turgelio metu šių metų austrių gliaudymo čempionato nugalėtojas Tadas Gailiūnas papasakos apie šių austrių skirtumus, pakonsultuos, su kuo jas derinti, kuo gardinti, taip pat siūlys paragauti čempionato metu laimėjimą pelniusios meksikietiškos receptūros patiekalo – austrių „ceviche“. Turgelyje bus galima įsigyti ir prie austrių derančių priedų – pagardų, padažų.

|Populiariausi straipsniai ir video

Naujausi recepetai