© Shutterstock nuotr.

Ragavusieji taip paruoštų patiekalų sutinka, kad toks maistas pasižymi išskirtiniu skoniu. Norėtumėte išbandyti? Štai keli patarimai, kuriais vadovaudamiesi sukursite tikrą šventę gomuriui ir sveikatai.

Pasirinkite tinkamą mėsą

Tiks kiaulienos mentė, šonkauliai ar ėrienos blauzda. Renkantis mėsą lėtam ruošimui reikėtų galvoti apie kietesnę ir riebesnę mėsą. Lėtai ruošiant žemoje temperatūroje riebalai išsilydys, mėsa tiesiog kris nuo kaulo, bet bus be galo sultinga.

O liesa mėsa, pavyzdžiui, kiaulienos nugarinė, ruošiant tokiu būdu bus prėskoka. Taip pat kaip ir vištienos krūtinėlė. Kalbant apie paukštieną, rekomenduojama rinktis šlauneles ar vadinamuosius paukštienos ketvirčius.

Kad nebūtų per riebu

Jei pasirinkta mėsa turi nemažai riebalų, reikėtų jų kiek pašalinti. Kitu atveju rizikuojate paruošti riebalais aptekusį kepsnį. Prieš lėtą vištienos ruošimą rekomenduojama pašalinti odą.

Laikykite sandariai

Nesvarbu, ar puodas keliaus ant viryklės ar į orkaitę, pažabokite norą žvilgtelėti vidun. Kiekviena tokia smalsumo akimirka prie ruošimo laiko pridės dar ketvirtį valandos. Taip pat atsisakykite įpročio maišyti. Tai visai nebūtina ir taip pat lėtina ruošimo procesą.

Apskrudinkite

Lėtai paruoštą mėsą ar daržoves kai kurie tokio maisto ruošimo entuziastai rekomenduoja prieš patiekiant dar apskrudinti įkaitintoje keptuvėje arba gerai įkaitintoje orkaitėje. Jei norite dar išraiškingesnio skonio – mėsą, prieš skrudindami, šiek tiek apvoliokite miltuose.

Venkite šaldytų produktų

Visuomet sveikiausia ruošti šviežius produktus. Juose slypi kur kas didesnė maistinė ir energinė vertė. Pavyzdžiui, perkamos atvėsintos arba šviežios mėsos kiekis turi būti toks, kurį galima suvartoti iš karto. Jei jau perkate šaldytą mėsą, rinkitės tik ruoštą pramoniniu būdu, supakuotą nedidelėmis porcijomis.

Namuose mėsą šaldyti rekomenduojama tik kraštutiniais atvejais. Atšildyti ją reikėtų natūraliai, iš šaldiklio ištraukus parą ar pusantros prieš gaminimą. Antrą kartą šaldyti mėsos negalima, kadangi rizikuojate pakenkti sveikatai. Tad išsitraukite tik tiek, kiek ruošiatės gaminti. Taip pat jokiu būdu nemerkite mėsos į karštą vandenį. Produkto skonis pakis.

Neperkraukite

Tam, kad maistas būtų paruoštas idealiai, venkite perkrauti indą, kuriame lėtai gaminsite produktus. Geriausia užpildyti pusę ar du trečdalius.

Būtina „šviežia nata“

Tam, kad patiekalo skonis būtų išpildytas, rekomenduojama lėtai ruoštą maistą patiekti pagardintą šviežiomis žolelėmis ar apšlakstytą šviežiai spaustomis citrinos sultimis. Taip pat puikiai tiks tyras alyvuogių aliejus, kapotas šviežias česnakas ar tarkuotas kietasis sūris.

Verta žinoti

Pasirodo, teisingas mėsos su kaulu ruošimas gali užtrukti net dvi paras. Pavyzdžiui, apkepti ir greitpuodyje aukštoje temperatūroje pašutinti šonkauliukai praranda didžiąją dalį maistinių savybių. Specialistai rekomenduoja šonkaulius kepti apie 60 laipsnių temperatūroje... dvi paras. Sakoma, kad tuomet mėsa suminkštėja, krenta nuo kaulo, bet būna išlaikiusi naudingąsias medžiagas.

|Populiariausi straipsniai ir video

Naujausi recepetai