© Shutterstock nuotr.

Raudona mėsa

2006 metais tyrėjai iš Čekijos surinko mėsą valgančių ir vegetarų vyrų prakaito mėginius. Tada grupei moterų davė juos pauostyti ir paprašė nustatyti nemaloniausią kvapą pagal įvairius faktorius. Įdomiausia, kad vegetarų kūno kvapas moterims buvo daug malonesnis nei mėsą valgančių vyrų.

Sprendimas: patikimiausias būdas atsikratyti potencialaus dvoko – visiškai atsisakyti raudonos mėsos. Jei vegetariška mityba jūsų nevilioja, bent jau valgykite mažiau mėsos, retkarčiais pakeisdami ją jūros gėrybėmis ar daržovėmis.

Česnakai

Mūsų oda skleidžia česnako dvoką, nes pjaustant ar spaudžiant česnaką išsiskiria sieros junginys alicinas, kuris organizme greit suskaidomas ir paverčiamas kitomis medžiagomis, o bakterijoms susimaišius su prakaitu jis įgauna specifinį kvapą.

Tačiau sakoma, kad jei vakarieniaudami abu partneriai užsisako patiekalą su česnakais, nė vienas nebejaučia partnerio dvoko (bet tai galite patikrinti tik jūs patys).

Sprendimas: Jei pavalgius česnako jūsų pažastys labai dvokia, patepkite jas vyno actu – tai turėtų visą dieną užtikrinti apsaugą nuo nemalonaus kvapo.

Smidrai

Nuo smidrų nemalonų kvapą įgyja tik šlapimas, tad atrodytų, anokia čia problema. Tačiau jei esate vyras ir viešajame tualete tenka dalintis penkiais pisuarais su penkiais kitais vyrais, tai gali sukelti keblumų. Nemalonų šlapimo kvapą sukelia smidruose esantis sieros junginys merkaptanas, kuris virškinamajame trakte suskaidomas. Tačiau kai kurių žmonių organizme nėra merkaptaną skaidančio enzimo, todėl jų šlapimas nuo smidrų nedvokia.

Sprendimas: jei nenorite nejaukiai pasijusti viešajame tualete, pakeiskite smidrus kitomis skaniomis daržovėmis. Ant grotelių pakepintos ar troškintos saldžiosios paprikos yra tokios pat skanios kaip smidrai, bet neturi nemalonaus šalutinio poveikio.

Brokoliai, gūžiniai kopūstai, Briuselio kopūstai

Šiose daržovėse daug maistinių medžiagų ir antioksidantų, kurie padeda organizmui pašalinti toksinus ir kancerogenines ląsteles, bet juose taip pat yra sieros junginių, sukeliančių stiprų dvoką. Jie sukelia meteorizmą, kuris gali sutrikdyti socialinį gyvenimą. Šiuose produktuose esanti siera organizmo dujoms suteikia charakteringą supuvusių kiaušinių dvoką.

Sprendimas: Kryžmažiedės daržovės mūsų organizmui gyvybiškai būtinos. Tad būtinai jas valgykite, kai esate namie. Galite jas kiek apvirti – taip bent iš dalies pašalinsite dvoką. O tokie prieskoniai, kai kalendra, ciberžolė ir kmynai ne tik gaivina burnos kvapą, bet ir mažina meteorizmą.

Svogūnai

Svogūnų skonis ir kvapas patinka tik juos valgantiems žmonėms, o aplinkiniai kalbėdamiesi su svogūnų prisivalgiusiu žmogumi geriausiu atveju nori kuo greičiau baigti pokalbį. Kai svogūnai suvirškinami, aitraus kvapo jų aliejus patenka į kraują, su juo į plaučius, ir yra iškvepiamas. Kuo daugiau svogūnų valgote, tuo ilgiau nuo jūsų sklis nemalonus kvapas. Dvokti liausitės tik tada, kai svogūnų junginiai visiškai pasišalins iš organizmo.

Sprendimas: pasistenkite nevalgyti žalių svogūnų, patroškinkite juos, kad išgaruotų dvokiantys aliejai. Patroškintus svogūnus sukrėskite ant popierinio rankšluosčio, kuris sugers likusį aliejų – dabar dvokas dar silpnesnis.

Kava

Šis visų pamėgtas rytinis gėrimas gali pridaryti bėdų prieš pasimatymą. Kofeinas stimuliuoja centrinę nervų sistemą ir neišvengiamai aktyvuoja prakaito liaukas. Be to, kava yra labai rūgštinė, todėl nuo jos iškart išdžiūva burna. Kai trūksta seilių, dauginasi bakterijos, kurios minta sieros junginiais, ir iš burnos ima dvokti.

Sprendimas: Rytais gerkite ne kavą, o kofeino neturinčią žolelių arbatą. Taip ne tik pagerinsite sveikatą, bet ir išvengsite nemalonaus burnos kvapo.

|Populiariausi straipsniai ir video

Naujausi recepetai