Graikiškos salotos
© Shutterstock nuotr.

Pirmoji klaida. Per daug aliejaus

Alyvų aliejus yra gerieji riebalai, tačiau jis turi beprotiškai daug kalorijų – vos viename šaukštelyje jų yra 125. Tai gal ir nėra labai daug, tačiau jei nekreipsite dėmesio, lengva panaudoti keturiskart tiek. Vieno šaukštelio gali būti mažai, ypač gaminant daržoves, kadangi jos greitai sugeria aliejų. Kokia išeitis? Šiek tiek pavirti garuose prieš kepinant.

Antroji klaida. Porcijų dydžių nustatymas

Jūs žinote, kaip svarbu kontroliuoti porcijų dydžius, tačiau ilgos dienos gale atrodo beprasmiška gaišti laiką sveriant kiekvieną ingredientą. Vietoje to porcijas matuojate iš akies – o tai reiškia šimtus papildomų kalorijų jūsų sveikame maiste. Vietoje to sužinokite, kaip išties turi atrodyti sveikos žuvies, grūdų ar daržovių porcijos.

Trečioji klaida. Vergavimas receptui

Jei prarandate pasitikėjimą savimi virtuvėje, imate aklai laikytis receptų. Tačiau taip netenkate vertingų galimybių nesveikus ingredientus pakeisti sveikais. Pavyzdžiui, jei recepte reikalaujama stiklinės grietinėlės, pakeiskite pusę graikišku jogurtu ar trintu avokadu. Tai itin paprastas būdas sumažinti kalorijų kiekį ir nepakenkti skoniui.

Ketvirtoji klaida. Užkandžiavimas gaminant

Regis, neįmanoma atsispirti ragauti maistą jį ruošiant, ypač kai esate išalkę. Tačiau nors užkandžiai dar nieko nepražudė, tačiau avokado skiltelė šen, riešutų saujelė ten gali sudaryti visai nemenką kalorijų kiekį. To išvengsite pakramtę gumos ar išgėrę vandens. Vis dar kramsnojate? Tuomet teks mažiau įsidėti į lėkštę, kai valgysite.

Penktoji klaida. Likučių valgymas

Jūsų vakarienė buvo skani, jaučiatės sotūs ir patenkinti. Tuomet pradedate mazgoti indus ir štai puodas makaronų ima kviesti jus. Nugalėkite šį impulsą suvalgyti likučius. Tiesiog supakuokite juos ir padėkite į šaldytuvą.

|Populiariausi straipsniai ir video

Naujausi recepetai