Baisi vyrų liga jau pasiekė Baltijos krantus

 (9)
Švedijoje užregistruoti keli naujos supergonorėjos atvejai, kurios bakterijos atsparios azitromicinui – vienam iš trijų labiausiai paplitusiam antibiotikui, naudojamam šios ligos gydymui.
Baisi vyrų liga jau pasiekė Baltijos krantus
© DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)

„Situacija Švedijoje kelia susirūpinimą, - prisipažino vietos gydytojas Chansas Fredlundas iš Erebru miesto. - Mums reikalingi nauji antibiotikai, efektyviai kovojantys su gonorėja, nes po keleto metų situacija gali pablogėti“.

Gonorėja – bakterinė infekcija, sukelianti deginimo pojūtį ir tirštų žalių ar geltonų išskyrų iš makšties ar šlaplės atsiradimą. Jeigu ji negydoma, gali sukelti sąnarių ir širdies vožtuvų uždegimą, o kai kuriais atvejais liga gali turėti fatališkas pasekmes.

Fredlundo pareiškimai pasirodė po to, kai pagrindinė Anglijos medicinos daktarė Dame Sally Davies kreipėsi į medikus, kviesdama juos įsitikinti, kad jie išrašo teisingus antibiotikus sergantiems gonorėja. Ji pranešė, kad kovo mėnesį Lidso mieste, esančiame Anglijos Šiaurėje, buvo aptiktas supergonorėjos atvejis.

„Gonorėja gali tapti nepagydoma liga dėl to, kad tampa atspari antimikrobinėms priemonėms“, - paaiškino Davies.

Iki šiol gonorėja Švedijoje daugiausiai užsikrėsdavo vyrai, turėję homoseksualių santykių ir tie, kas užsikrėtė užsienyje, daugiausiai Pietryčių Azijos šalyse. Tačiau. kaip praneša Švedijos Visuomeninės sveikatos agentūra, per paskutinį dešimtmetį susirgimų skaičius išaugo nuo 691 iki 1545.
Be to, užsikrėtusių sąrašus reikšmingai papildė heteroseksualūs vyrai, kurie „pasigavo“ gonorėją gimtojoje šalyje.

Ekspertai mano, kad tokioje situacijoje svarbu pasirūpinti augančios kartos seksualiniu švietimu. Medikai siūlo kiekvienais metais šia tema organizuoti konsultacijas mokyklose.

Verta pažymėti, kad supergonorėja buvo aptikta Lidse (Anglija), tačiau šiandien jos nešiotojų yra ir kituose miestuose. Iš viso jau aptikti 16 užsikrėtę asmenys, kuriems perspektyvos pasveikti tapo labai miglotos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Medicina

Pusės savo svorio atsikratęs Algis: net mylėtis būdavo sunku (31)

Pusės savo svorio atsikratęs Algis: net mylėtis būdavo sunku
Su savimi sugyventi dažnam nėra lengva. Antsvorį turintiems - dvigubai sunkiau. Tai patvirtina 160 kg prieš penkerius metus svėręs Algis. Dabar vyro svoris svyruoja apie 80-82 kilogramus.

Keturi paprasti būdai sveiko gyvenimo būdui sustiprinti

Keturi paprasti būdai sveiko gyvenimo būdui sustiprinti
Nori savo gyvenimą padaryti dar malonesniu? Įsimink kaip sutvarkyti savo nuotaiką, karjerą, smegenis ir kepenis, kad visada būtum puikios formos.

Zombių apokalipsė: kiek planetoje liktų gyvųjų po šimto dienų? (24)

Zombių apokalipsė: kiek planetoje liktų gyvųjų po šimto dienų?
Zombių apokalipsės variantas egzistuoja tik fantastinėje literatūroje bei filmuose ar serialuose (populiarusis „The Walking Dead“ kiekvieną sezoną (o jų jau buvo septyni) sutraukia milijoninę žiūrovų auditoriją), tačiau mokslininkai ryžosi ištirti, kas atsitiktų su žmonija, jei zombių epidemija taptu reali.

Penki masturbacijos pliusai: nuo imuniteto stiprinimo iki prostatos vėžio prevencijos (22)

Penki masturbacijos pliusai: nuo imuniteto stiprinimo iki prostatos vėžio prevencijos
Daug kartų sakyta, kad seksas yra geras dalykas: ir malonumas, ir nauda. Tačiau visa tai pasakytina apie seksą su kitu žmogumi (mūsų atveju – su moterimi), o štai apie sekso su pačiu savimi, o jei mažiau subtiliai, masturbacijos, naudą sveikatai priimta tylėti. Ir tai turint omenyje, kad vaikystėje tave greičiausiai gąsdino, kad ant delnų išdygs plaukai, apaksi ar išprotėsi, jeigu vonioje leisi pernelyg daug laiko, rašo vyrų auditorijai skirtas leidinys „Maxim“.

Erekcija prie vairo: kaip ją „išjungti“ išlipus iš automobilio? (12)

Erekcija prie vairo: kaip ją „išjungti“ išlipus iš automobilio?
Net jeigu nepatiri seksualinio susijaudinimo, ilgai keliaujant automobiliu tavo organizmas kartais būna kovinėje parengtyje. Kaip tai galima paaiškinti moksliškai?