Baisi vyrų liga jau pasiekė Baltijos krantus

 (9)
Švedijoje užregistruoti keli naujos supergonorėjos atvejai, kurios bakterijos atsparios azitromicinui – vienam iš trijų labiausiai paplitusiam antibiotikui, naudojamam šios ligos gydymui.
Baisi vyrų liga jau pasiekė Baltijos krantus
© DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)

„Situacija Švedijoje kelia susirūpinimą, - prisipažino vietos gydytojas Chansas Fredlundas iš Erebru miesto. - Mums reikalingi nauji antibiotikai, efektyviai kovojantys su gonorėja, nes po keleto metų situacija gali pablogėti“.

Gonorėja – bakterinė infekcija, sukelianti deginimo pojūtį ir tirštų žalių ar geltonų išskyrų iš makšties ar šlaplės atsiradimą. Jeigu ji negydoma, gali sukelti sąnarių ir širdies vožtuvų uždegimą, o kai kuriais atvejais liga gali turėti fatališkas pasekmes.

Fredlundo pareiškimai pasirodė po to, kai pagrindinė Anglijos medicinos daktarė Dame Sally Davies kreipėsi į medikus, kviesdama juos įsitikinti, kad jie išrašo teisingus antibiotikus sergantiems gonorėja. Ji pranešė, kad kovo mėnesį Lidso mieste, esančiame Anglijos Šiaurėje, buvo aptiktas supergonorėjos atvejis.

„Gonorėja gali tapti nepagydoma liga dėl to, kad tampa atspari antimikrobinėms priemonėms“, - paaiškino Davies.

Iki šiol gonorėja Švedijoje daugiausiai užsikrėsdavo vyrai, turėję homoseksualių santykių ir tie, kas užsikrėtė užsienyje, daugiausiai Pietryčių Azijos šalyse. Tačiau. kaip praneša Švedijos Visuomeninės sveikatos agentūra, per paskutinį dešimtmetį susirgimų skaičius išaugo nuo 691 iki 1545.
Be to, užsikrėtusių sąrašus reikšmingai papildė heteroseksualūs vyrai, kurie „pasigavo“ gonorėją gimtojoje šalyje.

Ekspertai mano, kad tokioje situacijoje svarbu pasirūpinti augančios kartos seksualiniu švietimu. Medikai siūlo kiekvienais metais šia tema organizuoti konsultacijas mokyklose.

Verta pažymėti, kad supergonorėja buvo aptikta Lidse (Anglija), tačiau šiandien jos nešiotojų yra ir kituose miestuose. Iš viso jau aptikti 16 užsikrėtę asmenys, kuriems perspektyvos pasveikti tapo labai miglotos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Medicina

Vyrų klimaksas: susipažink su jo požymiais (13)

Vyrų klimaksas: susipažink su jo požymiais
Panašu, kad klimaksas – ne tik moterų, bet ir vyrų siaubas. Štai keli faktai apie vyrišką klimakso variantą ir jo atsiradimo priežastis. Iš tikrųjų vyrų klimaksas įvardijamas kaip su amžiumi susijęs androgeninis deficitas ir yra siejamas su staigiu hormono testosterono lygio sumažėjimu kraujyje.

Kiek orgazmų per mėnesį padės sumažinti prostatos vėžio tikimybę? (73)

Kiek orgazmų per mėnesį padės sumažinti prostatos vėžio tikimybę?
Raktas į ilgą ir laimingą gyvenimą bei pajėgią lytinę sistemą – tavo rankose. Bostono (JAV) universiteto Visuomenės sveikatos apsaugos mokyklos mokslininkai išsiaiškino: kuo dažniau vyrai ejakuliuoja, tuo mažesnė yra rizika susirgti prostatos vėžiu.

Liūdinanti statistika: per 50 metų vyrų sperma suprastėjo 40-ia procentų (7)

Liūdinanti statistika: per 50 metų vyrų sperma suprastėjo 40-ia procentų
„Siaubinga statistika!” – akušerio ginekologo Rolando Žiobako kabinete už galvų susiėmė TV3 laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėja Kristina Rimienė. Daugybę metų nevaisingumo problemomis besidomintis ir vaikelio susilaukti negalinčioms šeimoms padedantis gydytojas prieš kameras nevyniojo žodžių į vatą ir aiškiai dėliojo stulbinančius skaičius.

Vyrų pažastys: skusti ar neskusti? (27)

Vyrų pažastys: skusti ar neskusti?
Didesnis vyro kūno plaukuotumas (tavo mėgstamo testosterono darbas) visada traukė moteris fiziologiniu lygiu. Harvardo universiteto biologijos, žmogiškosios evoliucijos profesorius Danielis Liebermanas mano, kad pažastų plaukai turėjo sulaikyti kvapą, ieškant potencialios partnerės. Juk būtent ten yra prakaito liaukos, kurios naudojamos seksualiniam signalizavimui. Tačiau laikai, kaip ir skoniai, keičiasi, dabar madingas neplaukuotas kūnas. Tad ar reikia vyrams skusti pažastis?

Vėžį įveikusio Viktoro Uspaskicho nušvitimas: iš gyvenimo dingo mėsa, alkoholis ir keiksmažodžiai (354)

Vėžį įveikusio Viktoro Uspaskicho nušvitimas: iš gyvenimo dingo mėsa, alkoholis ir keiksmažodžiai
„Politika man nieko nedavė, aš daug ką praradau, atsilikau nuo savo verslo, praradau iki tol turėtus gerus santykius su visuomene, nelabai kaip susiklostė santykiai šeimoje, o sveikata išvis nuėjo velniop”, - duodamas interviu LNK laidai „Bus visko”, kuri bus parodyta šeštadienį, atviravo Viktoras Uspaskichas.