9 įdomūs faktai apie orgazmą, kurių nežinojai

 (5)
Bet kokiam suaugusiam vyrui yra pažįstamas malonumas, kurį suteikia orgazmas. Bet biologiniu požiūriu, tai visa paletė procesų, apie kuriuos mažai kas žino. Leidinys „Men's Health“ pateikia 9 faktus apie orgazmą.
9 įdomūs faktai apie orgazmą, kurių nežinojai
© Vida Press

1. Orgazmą galima prilyginti apsvaigimui nuo narkotikų


Orgazmą pasiekiančio vyro smegenų skenavimas parodė, kad labiausiai sujaudinta smegenų dalis yra ventralinė smegenų padangtė, kurioje yra itin daug „malonumų centro“ neurotransmiterių. Danijos mokslininkai aptiko, kad ta pati smegenų dalis būna sužadinta po dozės heroino. „Taip gamta nustato esminę dauginimosi proceso svarbą“, – rašo tyrimo autorius Gertas Holstege.

2. Po sekso „išeini iš rikiuotės“ valandai


Didžiausią malonumą galima pasiekti tik su partnere. Po orgazmo tavo kūne gaminasi prolaktino hormonas, kuris valandai sumažina libido lygį. Štai kodėl tau staiga pabosta žiūrėti porno. Škotijos mokslininkai aptiko, jog po lytinio akto organizme išsiskiria 400 proc. daugiau prolaktino nei kad po masturbacijos.

3. Kartais tu simuliuoji orgazmą

Kanzaso universiteto mokslininkai nustatė, kad 28 proc. vyrų bent kartą gyvenime yra simuliavę orgazmą. Apie trečdalį jų pareiškė, kad buvo pernelyg girti, o pusė jų paaiškino, kad jie tiesiog norėjo greičiau užmigti.

4. Tu gali tai vėl ir vėl, jei pasiseka

Daugumai vyrų atsigauti po orgazmo prireikia nuo kelių minučių iki valandos. Trukmė priklauso nuo pagaminto prolaktino kiekio: neseniai vokiečių mokslininkai tyrė vieną vyrą, kurio organizmas apskritai nepagamindavo šio hormono po orgazmo ir jis vėl galėdavo užsiimti seksu po trijų minučių pertraukos.

5. Orgazmas gali ir nesuteikti malonumo

Tai vadinama „seksualine anhedonija“. Visi fiziologiniai rodikliai yra, bet malonumo nėra. Laimei, tai nutinka gana retai, visumoje tai vyksta dėl antidepresantų vartojimo.

6. Išskiriamos spermos kiekis gali priklausyti nuo tavo kūno svorio


Vidutiniškai – 3,4 ml, mažiau nei arbatinis šaukštelis. Tačiau Škotijos mokslininkai aptiko, jog jei turi viršsvorio, t. y. tavo kūno masės indeksas yra virš 30, tai egzistuoja 69 proc. tikimybė, jog išskirsi mažiau spermos.

7. Ji gali pastoti ir be tavo orgazmo


Išskyrose, kurios išsiskiria preliudijos ir sekso metu, galima aptikti nedidelį kiekį spermatozoidų (iki 40 mln.), kurių vienas gali pasiekti kiaušialąstę. Žurnalo „Human Fertility“ duomenimis, taip būna 41 proc. vyrų.

8. Orgazmas gali numalšinti galvos skausmą
Jis skatina endorfinų gamybą, kurie tau pakelia ūpą. Šie neurotransmiteriai yra stiprūs skausmo malšintojai. Anot Vokietijos mokslininkų, iki 60 proc. vyrų, kamuojamų migrenos, po orgazmo pasijaučia geriau.

9. Tavo spermoje gausu mineralų bei vitaminų


Spermatozoidai sudaro iš viso apie 1-5 proc. išskiriamos sėklos - taip nustatė Duke (JAV) universiteto mokslininkai. Kaip ir tais atvejais, kuomet tavo kūnas išskiria skysčius, didelę dalį jų sudaro vanduo. 3,4 ml kiekyje spermos yra 10 mg natrio, 9 mg fruktozės (kuri spermadozoidams sutiekia energijos judėti) ir nuo 2 iki 10 gramų baltymų, o taip pat šiek tiek cinko, kalio, kalcio ir chloro.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Medicina

Vyrų klimaksas: susipažink su jo požymiais (13)

Vyrų klimaksas: susipažink su jo požymiais
Panašu, kad klimaksas – ne tik moterų, bet ir vyrų siaubas. Štai keli faktai apie vyrišką klimakso variantą ir jo atsiradimo priežastis. Iš tikrųjų vyrų klimaksas įvardijamas kaip su amžiumi susijęs androgeninis deficitas ir yra siejamas su staigiu hormono testosterono lygio sumažėjimu kraujyje.

Kiek orgazmų per mėnesį padės sumažinti prostatos vėžio tikimybę? (73)

Kiek orgazmų per mėnesį padės sumažinti prostatos vėžio tikimybę?
Raktas į ilgą ir laimingą gyvenimą bei pajėgią lytinę sistemą – tavo rankose. Bostono (JAV) universiteto Visuomenės sveikatos apsaugos mokyklos mokslininkai išsiaiškino: kuo dažniau vyrai ejakuliuoja, tuo mažesnė yra rizika susirgti prostatos vėžiu.

Liūdinanti statistika: per 50 metų vyrų sperma suprastėjo 40-ia procentų (7)

Liūdinanti statistika: per 50 metų vyrų sperma suprastėjo 40-ia procentų
„Siaubinga statistika!” – akušerio ginekologo Rolando Žiobako kabinete už galvų susiėmė TV3 laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėja Kristina Rimienė. Daugybę metų nevaisingumo problemomis besidomintis ir vaikelio susilaukti negalinčioms šeimoms padedantis gydytojas prieš kameras nevyniojo žodžių į vatą ir aiškiai dėliojo stulbinančius skaičius.

Vyrų pažastys: skusti ar neskusti? (27)

Vyrų pažastys: skusti ar neskusti?
Didesnis vyro kūno plaukuotumas (tavo mėgstamo testosterono darbas) visada traukė moteris fiziologiniu lygiu. Harvardo universiteto biologijos, žmogiškosios evoliucijos profesorius Danielis Liebermanas mano, kad pažastų plaukai turėjo sulaikyti kvapą, ieškant potencialios partnerės. Juk būtent ten yra prakaito liaukos, kurios naudojamos seksualiniam signalizavimui. Tačiau laikai, kaip ir skoniai, keičiasi, dabar madingas neplaukuotas kūnas. Tad ar reikia vyrams skusti pažastis?

Vėžį įveikusio Viktoro Uspaskicho nušvitimas: iš gyvenimo dingo mėsa, alkoholis ir keiksmažodžiai (354)

Vėžį įveikusio Viktoro Uspaskicho nušvitimas: iš gyvenimo dingo mėsa, alkoholis ir keiksmažodžiai
„Politika man nieko nedavė, aš daug ką praradau, atsilikau nuo savo verslo, praradau iki tol turėtus gerus santykius su visuomene, nelabai kaip susiklostė santykiai šeimoje, o sveikata išvis nuėjo velniop”, - duodamas interviu LNK laidai „Bus visko”, kuri bus parodyta šeštadienį, atviravo Viktoras Uspaskichas.