G. Buffonas – futbolo etalonas, išgyvenęs emocinį nuosmukį

 (2)
Vienas geriausių visų laikų futbolo vartininkų, daugybės rekordų savininkas Gianluigi Buffonas (39) prisipažino, kad jam yra tekę išgyventi sunkių akimirkų.
Gianluigi Buffonas
© LaPresse/Scanpix

„Buvau nusivylęs gyvenimu ir futbolu. Vis klausdavau savęs: kaip turtingi ir normalūs žmonės gali kęsti nuo depresijos? Man tai buvo iš tikrųjų klaikus metas. Tačiau svarbiausia tokiu periodu nebijoti kalbėtis, paprašyti artimųjų pagalbos bei lankytis pas psichologą. Ir būtent jų dėka man pavyko išsigydyti šią ligą“, – žurnalistams yra sakęs Italijos futbolo žvaigždė Gianluigi Buffonas.

Kentė nuo depresijos

Susidomėti futbolu G. Buffoną paskatino aplinka, kurioje jis augo. Italo šeimoje buvo daug sportininkų, o senelio pusbrolis Lorenzo Buffonas taip pat buvo futbolo vartininkas, žaidęs ir už nacionalinę vyrų rinktinę. Tad ištvermė, stiprumas, disciplina bei pavydėtinas temperamentas tapo G. Buffono vizitine kortele.

Debiutas profesionaliame sporte dabar jau pasaulyje garsiam vartininkui prasidėjo Italijos lygos čempionate su klubu „Parma“ prieš vieną tituluočiausių pasaulio futbolo komandų AC „Milan“. Nors rungtynėse vartininkas jautė didžiulę įtampą, jam pavyko nepraleisti nė vieno įvarčio bei užsitarnauti sirgalių ir futbolo profesionalų pagarbą. Nuo tos dienos futbolininko vertė ėmė augti.

Šešis sezonus su klubo „Parma“ marškinėliais praleidęs vartininkas 2001 metais buvo parduotas Turino „Juventus“ ekipai. Patekęs į galingą klubą G. Buffonas susidūrė ir su pirmaisiais emociniais sunkumais. 2003 metais Turino „Juventus“ pateko į Čempionų lygos finalą ir tik po baudinių serijos nusileido AC „Milan“ klubui 3:2. Būtent G. Buffonui nepavyko sėkmingai atremti paskutinių smūgių ir teko pripažinti varžovų pergalę. Šį pralaimėjimą dabartinis futbolo etalonas išgyveno itin skaudžiai. Tik praėjus keleriems metams jis žiniasklaidai prisipažino, jog po nelemtingo finalo jam prasidėjo depresija.

„Buvau nusivylęs gyvenimu ir futbolu. Kojos pradėdavo drebėti be jokios priežasties. Tai buvo itin juodas periodas, ypač tokiam optimistiškai nusiteikusiam ir šviesiam žmogui kaip aš. Vis klausdavau savęs: kaip turtingi ir normalūs žmonės gali kęsti nuo depresijos? Man tai buvo iš tikrųjų klaikus metas. Tačiau svarbiausia tokiu periodu nebijoti kalbėtis, paprašyti artimųjų pagalbos bei lankytis pas psichologą. Ir būtent jų dėka man pavyko išsigydyti šią ligą“, – žurnalistams pasakojo G. Buffonas.

Garsusis futbolininkas taip pat prisipažino, kad iki, kol nesusirgo, manė, jog psichologai yra nereikšmingi specialistai.

„Iki tol maniau, kad psichologai tiesiog apiplėšinėja žmones ir ima pinigus už nieką. Visgi tai nėra tiesa. Jie yra specialistai, kurie iš tikrųjų gali tau padėti. Ir jeigu randi puikų psichologą, jis leis tau atsiverti bei kalbėti apie bet ką ir tai, deja, nėra taip paprasta“, – tvirtino futbolininkas.

Gyvenimas, pašvęstas futbolui

Praėjus juodajam laikotarpiui G. Buffonas ėmė demonstruoti, kodėl yra vienas geriausių vartininkų pasaulyje. Dar tais pačiais 2003 metais jis su Turino „Juventus“ komanda iškovojo Italijos supertaurę. Jau kitame sezone iškovojo trečiąjį savo titulą Italijos aukščiausioje „Serie A“ lygoje.

O 2006 metais pelnė svarbiausią apdovanojimą karjeroje – su Italijos nacionaline futbolo rinktine laimėjo Pasaulio čempionato turnyrą. Finale prieš Prancūziją G.Buffonas buvo vienas svarbiausių žaidėjų. Pratęsimo metu bei rezultatui esant 1:1 italų vartininkas atrėmė itin svarbų smūgį ir taip išgelbėjo komandą nuo pralaimėjimo. O Italijos rinktinė vėliau po baudinių serijos (5:3) iškovojo ir čempionų titulą.

Po čempionato G. Buffonas ir toliau kiekvienais metais padėdavo rinktinei. Tiek žaisdamas nacionalinėje komandoje, tiek „Juventus“ klube futbolininkas pagerino daugybę rekordų.

Dabar jau daugiau nei 20 metų profesionaliai žaidžiantis G. Buffonas yra vis dar laikomas vienu geriausių vartininkų pasaulyje. Sporto ekspertai itin vertina jo pasišventimą darbui. Ir nors per ilgus metus jo reakcija bei greitis sumažėjo, specialistai tarp geriausiųjų jį įvardija dėl aukšto žaidybinio intelekto bei žaibiškai priimamų sprendimų.

Be to, G. Buffonas norėdamas išlaikyti puikią sportinę formą laikosi itin griežtos dietos bei sportinio režimo.

Gianluigi Buffonas
Gianluigi Buffonas
© AFP / Scanpix

Tarp kitko

G. Buffonas yra brangiausias visų laikų futbolo vartininkas. 2001 m. jo perėjimas iš „Parma“ klubo į „Juventus“ kainavo 53 mln. eurų.

Futbolininko tėvai taip pat buvo sportininkai: mama Maria – disko metikė, tėvas Adriano – sunkiaatletis. Dvi G.Buffono seserys profesionalios tinklininkės, kurios netgi žaidė už šalies rinktinę.

G. Buffonas su Italijos rinktine dalyvavo net penkiuose Pasaulio futbolo čempionatuose iš eilės (1998, 2002, 2006, 2010, 2014 m.), tai yra rinktinės rekordas. Jis taip pat tikisi dalyvauti ir 2018 m. čempionate.

Vartininkas yra daugiausiai už Italijos nacionalinę komandą rungtynių sužaidęs futbolininkas – 168. Yra iškovojęs daugybę skirtingų trofėjų, tačiau dar nei karto nėra laimėjęs Čempionų lygos bei Europos čempionato.

Vaikystėje G. Buffonas žaidė saugo pozicijoje, tačiau sulaukęs 11 metų nusprendė išbandyti save vartininko pozicijoje ir nieko nebekeitė.

Aukščiausioje Italijos lygoje G. Buffonas debiutavo su „Parma“ klubu rungtynėse prieš pasaulio futbolo gigantą AC „Milan“ 1995 metais, kai jam tebuvo 17 metų.

Garsus futbolininkas Zlatanas Ibrahimovičius yra pasakęs, kad G. Buffonas yra pats geriausias vartininkas, prieš kurį jam yra tekę žaisti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Herojai

Pakliuvus į ligoninę rokeriui atsivėrė akys (16)

Pakliuvus į ligoninę rokeriui atsivėrė akys
„Namuose buvau sukniubęs. Jau netgi prasidėjo alkoholinė epilepsija. Motina iškvietė greitąją pagalbą ir mane skubiai išvežė į ligoninę“, – atvirai kalba legendinės roko grupės „Poliarizuoti stiklai“ lyderis Šarūnas Mačiulis–Šaras (58), skendėjęs alkoholizmo liūne, bet jau devynerius metus nebegeriantis nė lašo.

Priklausomybes išsigydęs T. Hardy džiaugiasi, kad yra gyvas (4)

Priklausomybes išsigydęs T. Hardy džiaugiasi, kad yra gyvas
Greitai kino teatruose pasirodys režisieriaus Christopherio Nolano karinis šedevras „Diunkerkas“ (ang. „Dunkirk“), pasakojantis apie vieną svarbiausių Antrojo pasaulinio karo gelbėjimo operacijų.

J. Loewas – treneris, neleidžiantis abejoti savo sprendimais (5)

J. Loewas – treneris, neleidžiantis abejoti savo sprendimais
FIFA Konfederacijų taurėje tęsiasi įnirtingos kovos. Šiandien, ketvirtadienį, pusfinalyje susitiks Vokietijos bei Meksikos rinktinės.

K. Durantas: kaip liesas vaikinukas tapo NBA užkariautoju (2)

K. Durantas: kaip liesas vaikinukas tapo NBA užkariautoju
Kevinas Durantas (28) prieš sezoną tapęs vienu nemėgstamiausių žaidėjų lygoje dėl to, kad perbėgo į priešininkų komandą, išdidžiai kelia čempionų taurę į viršų. Dešimtąjį sezoną NBA žaidęs krepšininkas pagaliau iškovojo taip išsvajotą trofėjų ir galutinai nubraukė visas persekiojusias gyvenimo bei karjeros nesėkmes.

G. Buffonas – futbolo etalonas, išgyvenęs emocinį nuosmukį (2)

G. Buffonas – futbolo etalonas, išgyvenęs emocinį nuosmukį
Vienas geriausių visų laikų futbolo vartininkų, daugybės rekordų savininkas Gianluigi Buffonas (39) prisipažino, kad jam yra tekę išgyventi sunkių akimirkų.