Fotoreportažas: gyvenimas laukiant mirties bausmės

 (2)
Tuo metu, kai Lietuvoje po eilinės šalį sukrėtusios siaubingos tragedijos, vėl kilo diskusijų banga dėl mirties bausmės sugrąžinimo, garsiojo Kalifornijos (JAV) San Kventino kalėjimo kaliniai, nuteisi mirties bausme, laukia, kokių naujienų jiems atneš 2016-ieji.
San Kventino kalėjimas. Mirties bausmės laukiantis Robertas Galvanas
San Kventino kalėjimas. Mirties bausmės laukiantis Robertas Galvanas
© AP/Scanpix nuotr.

San Kventine kali apie 750 mirtininkų, kai kurie jų, kaip Charlesas Marcusas Edwardsas, priklausęs kukuksklanui, mirties bausmės įvykdymo už dviejų juodaodžių nužudymą laukia nuo 1964-ųjų. Jis nėra vienintelis „veteranas“ - mirtininkų kamerose galima išvysti ir serijinį žudiką Dougą Clarką, 1980-aisiais Los Andžele per kelis mėnesius nužudžiusį septynis žmones.

Jam dabar yra 67 metai, ir neaišku, ar jis greičiau mirs nuo senatvės ar injekcijos.

San Kventine už grotų savo likimo jau ne vienerius metus laukia ir daugiau mirtininkų. Gali būti, kad mirties bausmės jiems pavyks išvengti – jei tik šiemet, 2016-aisiais, Kalifornijos gyventojai nubalsuos už mirties bausmės panaikinimą.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Byla Nr.

Baikonuro katastrofa: sovietų maršalas gyvas sudegė liepsnose (53)

Baikonuro katastrofa: sovietų maršalas gyvas sudegė liepsnose
Prieš 56 metus Baikonuro kosmodrome sprogus raketai, žuvo dešimtys žmonių - tarp jų ir tuometinis Sovietų Sąjungos maršalas Mitrofanas Nedelinas. Pagrindine šios tragedijos priežastimi tapo sovietų vadovybės nekantrumas parodyti savo technologinį pranašumą prieš priešininką Šaltojo karo metais.

Raudonasis skerdikas: kraują stingdanti žiauriausio Sovietų Sąjungos serijinio žudiko istorija (79)

<span style="color: #ff0000;">Raudonasis skerdikas</span>: kraują stingdanti žiauriausio Sovietų Sąjungos serijinio žudiko istorija
1978 metų gruodžio 24-ąją Rostove, nedidelės upės pakrantėje rasta pasmaugta ir žiauriai subadyta devynerių metų Jelena Zakotnova. Teisėsauga netruko išnarplioti šio nusikaltimo. Dėl nužudymo sulaikytas Aleksandras Kravčenko. Po kelerių metų jam įvykdyta mirties bausmė.

Raudonąjį maršalą-lovelasą pražudė aistra Stalino pasijai (86)

Raudonąjį maršalą-lovelasą pražudė aistra Stalino <em>pasijai</em>
1937 metais sušaudytas Raudonosios armijos maršalas Michailas Tuchačevskis buvo ryški figūra. Ir ne tik dėl veiksmų kovos lauke (beje, ne visada sėkmingų) – raudonasis sovietų karvedys buvo pašėlęs mergišius, užkariavęs ne vienos moters širdį.

Pablas Eskobaras: narkotikų baronas, Kolumbiją patvindęs kraujo upėse (24)

Pablas Eskobaras: narkotikų baronas, Kolumbiją patvindęs kraujo upėse
„Čia draudžiama išmesti lavonus“ – parašyta ant Medeljino gatvėje pakabintos lentelės. Gerbdami paprastų gyventojų ramybę, mafijozai pilna priekaba kulkomis suvarpytų kūnų važiuoja į nuošalesnę vietą. Pablo Emilijo Eskobaro Gavirijos pradėto karo metu, tokia situacija buvo jau nieko nebestebinanti kasdienybė.

Arkadijus Gaidaras: raudonasis budelis nusiraminimo ieškojo rašydamas knygas (16)

Arkadijus Gaidaras: raudonasis budelis nusiraminimo ieškojo rašydamas knygas
Arkadijus Golikovas, labiau žinomas kaip Gaidaras, sovietiniais laikais laikytas populiariausiu vaikų rašytoju. Tačiau prieš tapdamas rašytoju jis savo rankomis sėjo mirtį – net užkietėję revoliucionieriai, krauju susitepę savo rankas, manė, kad jaunasis vadas peržengia ribas.