Fotoreportažas: gyvenimas laukiant mirties bausmės

 (2)
Tuo metu, kai Lietuvoje po eilinės šalį sukrėtusios siaubingos tragedijos, vėl kilo diskusijų banga dėl mirties bausmės sugrąžinimo, garsiojo Kalifornijos (JAV) San Kventino kalėjimo kaliniai, nuteisi mirties bausme, laukia, kokių naujienų jiems atneš 2016-ieji.
San Kventino kalėjimas. Mirties bausmės laukiantis Robertas Galvanas
San Kventino kalėjimas. Mirties bausmės laukiantis Robertas Galvanas
© AP/Scanpix nuotr.

San Kventine kali apie 750 mirtininkų, kai kurie jų, kaip Charlesas Marcusas Edwardsas, priklausęs kukuksklanui, mirties bausmės įvykdymo už dviejų juodaodžių nužudymą laukia nuo 1964-ųjų. Jis nėra vienintelis „veteranas“ - mirtininkų kamerose galima išvysti ir serijinį žudiką Dougą Clarką, 1980-aisiais Los Andžele per kelis mėnesius nužudžiusį septynis žmones.

Jam dabar yra 67 metai, ir neaišku, ar jis greičiau mirs nuo senatvės ar injekcijos.

San Kventine už grotų savo likimo jau ne vienerius metus laukia ir daugiau mirtininkų. Gali būti, kad mirties bausmės jiems pavyks išvengti – jei tik šiemet, 2016-aisiais, Kalifornijos gyventojai nubalsuos už mirties bausmės panaikinimą.

Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Byla Nr.

Jis galėjo nupirkti ledų būriui vaikų gatvėje, arba palikti po savęs virtinę lavonų (4)

Jis galėjo nupirkti ledų būriui vaikų gatvėje, arba palikti po savęs virtinę lavonų
Griūvant Sovietų Sąjungai prasidėjo Laukinių Rytų epocha, istorijos metraščiams padovanojusi ne vieną sukrečiančią istoriją, iš kurių išsiskiria pavojingo nusikaltėlio Sergejaus Madujevo, įvykdžiusio dešimt žmogžudysčių, ir ypač svarbių bylų tyrėjos Natalijos Voroncovos kriminalinis romanas.

Kriminalinė Rusija: po dešimties metų atskleista, kaip šiurpiai buvo susidorota su verslininku (34)

Kriminalinė Rusija: po dešimties metų atskleista, kaip šiurpiai buvo susidorota su verslininku
Praėjusių metų pavasarį Maskvos kanalo dugne rasta betono statinė su joje esančiais žmogaus palaikais šokiravo Rusijos visuomenę. Po metų tyrėjai identifikavo ir kūno palaikus, ir nustatė, kaip ir kieno rankomis buvo įvykdyta šiurpi žmogžudystė – garsios smurto scenos iš „Krikštatėvio“ ar „Kartą Amerikoje“ gali atrodyti pakankamai naivios šio nusikaltimo fone.

Hitlerio numylėtinė Olga Čechova: sovietų šnipė ar mūza? (12)

Hitlerio numylėtinė Olga Čechova: sovietų šnipė ar mūza?
Mėgstamos fiurerio aktorės Olgos Čechovos pavardė nedažnai prisimenama tarp eilės sovietinių žvalgų, kurie įspėjo Maskvą apie planuojamą nacių „žaibo karą“. Nors Olga Čechova, valstybinė reicho aktorė, fiurerio numylėtinė, tikriausiai įspėjo apie pavojų. Ji, besisukiojanti tarp nacių elito, tikriausiai žinojo, kad jos tėvynei gresia pavojus.

Ringe pergales skynęs UFC kovotojas žuvo parkinge (23)

Ringe pergales skynęs UFC kovotojas žuvo parkinge
Buvęs UFC kovotojas Ryanas Jimmo žuvo per incidentą, nutikusį Edmontono (Kanada) automobilių parkinge naktį iš sekmadienio į pirmadienį.

Sostų karai: sovietų ministras N. Ščiolokovas gyvenimą baigė pažemintas ir atstumtas (58)

Sostų karai: sovietų ministras N. Ščiolokovas gyvenimą baigė pažemintas ir atstumtas
1984-ųjų gruodžio 1-oji, Maskva. Iš Sovietų Sąjungos vidaus reikalų ministro posto nušalintas, generolo laipsnio netekęs, iš komunistų partijos išmestas 74 metų Nikolajus Ščiolokovas pasipuošia munduru, paima į rankas medžioklinį šautuvą ir šūviu į galvą padeda tašką visą sovietinę nomenklatūrą sukrėtusioje „Ščiolokovo byloje“.