Pasėlių laukuose – milžiniška Kinijos komunistų lyderio skulptūra

Gigantomanija niekur nedingo – Henano provincijoje (Kinija) iškilo didžiulė, kiek daugiau nei 36 metrų aukščio Mao Zedongo skulptūra.
Mao Zedongo skulptūra
Mao Zedongo skulptūra
© Reuters/Scanpix

1976 metais mirusio Kinijos komunistų lyderio skulptūra išdygo pasėlių laukuose, o jos sukūrimą bei sumontavimą finansavo keli vietos verslininkai, kuriems idėjos įgyvendinimas atsiėjo 460 000 JAV dolerių. Kinijos lyderio skulptūra nudažyta aukso spalvos dažais ir tai dar labiau padidina efektą.

Pranešama, kad Kinijos komunistų lyderio skulptūra šalies socialiniuose tinkluose sulaukė ne tik komplimentų, bet ir kritikos.

1958 metais Mao Zedongo pradėta šalies ekonomikos pertvarka, skambiai pavadinta „Didžiuoju šuoliu“, nusinešė ne vieno milijono gyventojų gyvybes.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Žaisliukai

Jachtų festivalyje laurus nuskynė rusų milijardieriaus žaisliukas (21)

Jachtų festivalyje laurus nuskynė rusų milijardieriaus <em>žaisliukas</em>
Rusų milijardieriaus Ališero Usmanovo savimeilė paglostyta – Kanuose surengtame jachtų festivalyje jo naujasis žaisliukas buvo pripažintas geriausiu jachtų, ilgesnių nei 76 metrai, nominacijoje.

Londonas apstulbęs: Temzėje – prašmatni rusų milijardieriaus jachta (6)

Londonas apstulbęs: Temzėje – prašmatni rusų milijardieriaus jachta
Britai apstulbę: savaitgalį pro pakeltą garsųjį Tauerio tiltą praplaukė ir aukštyn Temze nuplaukė prašmatni jachta, priklausanti iš Gomelio (Baltarusija) kilusiam rusų milijardieriui Andrejui Melničenko, kuris dėl neslepiamo pomėgio prabangai dar vadinamas „King of Bling“.

Kuba švenčia Fidelio Castro 90-metį: tai bent dovanėlė! (8)

Kuba švenčia Fidelio Castro 90-metį: tai bent dovanėlė!
Rugpjūčio 13-ąją Kubos revoliucijos lyderis Fidelis Castro švenčia savo devyniasdešimtmetį. Nors raudonasis diktatorius jau prieš kurį laiką pasitraukė iš aktyvios veiklos, tačiau išlieka figūra, sulaukiančia didelio žiniasklaidos dėmesio.

Danas Bilzerianas: audringi „Instagramo“ karaliaus vakarėliai nuodėmingame lėktuve (2)

Danas Bilzerianas: audringi „Instagramo“ karaliaus vakarėliai nuodėmingame lėktuve
Kuomet pasaulio žiniasklaidą prieš dvejus metus apskriejo žinia, kad prieštaringai vertinamas amerikiečių milijonierius Danas Bilzerianas nusipirko privatų lėktuvą „Gulfstream“ (pirkinio kaina nebuvo skelbiama, tačiau panašūs modeliai rinkoje kainavo apie 6 milijonus dolerių), buvo gūžčiojama pečiais: „Turtuolis įsigijo žaisliuką“.

Gediminas Nemanis: mašinos ateity skraidys, ir aš prie to prisidėsiu (1)

Gediminas Nemanis: mašinos ateity skraidys, ir aš prie to prisidėsiu
Gediminas Nemanis – kaip pats sako, stebuklingos dėžutės, galinčios bet kurį dviratį akimirksniu paversti elektriniu, išradėjas. Vaikystės ardydavęs viską, kas papuldavo į rankas, – nuo žaislų iki senų fotoaparų, – dabar jaunas inžinierius ir kontruktorius iš Kauno gali džiaugtis tarptautine sėkme, kurią atnešė elektrinė pavara „Rubbee“ ir nueita ekstra mylia ją kuriant. „Jeigu nedaužai galvos į stalą, tai reiškia, kad tu nieko naujo nekuri“, – sako pozityvumu ir aistra savo darbui trykštantis inžinierius ir verslininkas.