Raumeningasis Lietuvos reperis pristatė sukrečiantį kūrinį apie laisvę

 (19)
Reperis Ironvytas (Vytautas Medineckas) pristatė naują vaizdo klipą dainai iš debiutinio albumo „Pirmas“. Simboliška, jog daina, pavadinimu „Laisvė“ pristatyta visuomenei šiuo metu svarbiomis Lietuvai aplinkybėmis, minint sausio 13-osios 25-metį. Ar šis kūrinys ir skirtas šiai progai paminėti?
Ironvytas
Ironvytas
© Organizatorių nuotr.

„Pirmiausia, šis kūrinys buvo pradėtas rašyti laikotarpiu, kuomet 2015 m. vyko vieni didžiausių neramumų susijusių su Rusijos ir Ukrainos konfliktu.Tai man kėlė nerimą bei labiausiai stebino jaunimo abejingumas. Supratau, kad šiuolaikinis jaunimas nevisada suvokia, kas yra laisvė, jiems tai atrodo natūralu ir sunku patikėti, kad mus gali kas nors užpulti, vėl atimti laisvę. Atrodo, kad okupuoti buvom kažkada labai senai, o pagalvojus praėjo viso labo tik 25 metai - tai ir buvo pirmasis „kabliukas“ dainos temai,“ – pranešime žiniasklaida cituojamas Ironvytas.

Tačiau daina nėra vien tik apie nepriklausomybę – laisvės tema atskleidžiama įvairias kampais. „Šalies nepriklausomybė buvo viena iš temų, privertusių mane susimąstyti. Toliau svarsčiau apie tai, kodėl yra tiek daug nelaimingų žmonių aplinkui. Dažnai mes patys save suvaržome – bijome, ką pasakys aplinkiniai, bijome kurti, tiesiog bijome būti savimi. Dažnas per savo godumą stringa pinigų karuselėje ir tampa jų įkaitu. Kažkas siekdamas savo laisvės pasirenka netinkama kelią ir patenka už grotų. Gyvenimas yra įdomus, todėl turime daug erdvės interpretacijai, nuspręsdami, kur yra mūsų laisvė ar nelaisvė.“

Paklaustas apie pačią vaizdo klipo idėją, atlikėjas, sakė, kad iš karto po dainos sukūrimo turėjo galvoje mintį, kaip visa tai turėtų atrodyti. „Rašant kūrinį įsivaizdavau, kad vaizdo klipo scenos turi buti filmuojamos būtent žvarbią žiemos naktį. Iškart žinojau, kad klipo gamybą patikėsiu savo bičiuliui Vilmantui Grubiu ir jo „Gruvi Media“ komandai. Filmavimo naktį spaudė 20 laipsnių šaltukas, tačiau vardan gražių vaizdų vertėjo pasistengti, rezultatu esu visiškai patenkintas,“ – sakė Ironvytas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Muzika/kinas/knygos

Henriko Daktaro pilaitė tapo filmavimo aikštele (5)

Henriko Daktaro pilaitė tapo filmavimo aikštele
Netrukus kino teatruose pasirodysiančios režisieriaus Tado Vidmanto juodosios komedijos naujausia dalis „Gautas iškvietimas 3“ buvo filmuojama ir prabangiuose Henriko Daktaro apartamentuose. Kūrybinę grupę į namus įsileido H. Daktaro žmona Ramutė Daktarienė, o leidimą filmuoti po susirašinėjimo popieriniais laiškais davė pats kriminalinis autoritetas.

Prezidentą A. Smetoną įkūnijęs aktorius R. Šimukauskas: bandome pabėgti nuo sovietinių štampų (2)

Prezidentą A. Smetoną įkūnijęs aktorius R. Šimukauskas: bandome pabėgti nuo sovietinių štampų
Jau netrukus LRT televizija pradės rodyti istorinį serialą „Laisvės kaina. Savanoriai“, kuriame atgims nemažai su Lietuvos Nepriklausomybe susijusių asmenybių. Viena iš jų – prezidentas Antanas Smetona, kurį istorinėje dramoje įkūnys teatro, kino bei televizijos aktorius Ramūnas Šimukauskas.

Kino juosta primins legendinį Lietuvos partizanų ir NKVD mūšį (4)

Kino juosta primins legendinį Lietuvos partizanų ir NKVD mūšį
Apie vieną esminių Lietuvos partizanų pasipriešinimo kovų, Kalniškės mūšį, turbūt yra tekę girdėti ne vienam tikram lietuviui. 1945 metų gegužės 16 dieną vykęs nuožmus susidūrimas buvo perkeltas į kino juostą pavadinimu „Kalniškė – lūžio taškas“. Ši – jau visai netrukus pasieks kino teatro ekranus. Filmo siužete ne tik tikslūs faktai, bet ir atskleistos NKVD paslaptys.

Sugrįžta garsusis užpakalių spardytojas (1)

Sugrįžta garsusis užpakalių spardytojas
Į kino ekranus jau rugsėjo 2 dieną su trenksmu grįžta pavojingiausias pasaulio žudikas. Prieš penkerius metus į savo suvaidintų kietų vyrukų galeriją Jasonas Stathamas įtraukė dar vieną: samdomą žudiką Artūrą Bišopą, žinomą „Mechaniko“ slapyvardžiu. Mechanikas kviečiamas tuomet, kai paprastos užsakomosios žmogžudystės nepakanka, nes mirtis turi atrodyti kaip nelaimingas atsitikimas. Bišopas yra būtent tokių užsakymų specialistas, kuriam nėra lygių visame pasaulyje.

Nepatikėsite, kuo virto Haris Poteris: gerbėjai neslepia pykčio (12)

Nepatikėsite, kuo virto Haris Poteris: gerbėjai neslepia pykčio
Dešimt metų – nuo 2001 iki 2011 metų – mielą berniuką Harį Poterį vaidinęs britų aktorius Danielis Radcliffe'as dabar su malonumu griebiasi vaidmenų, padedančių jam atsikratyti sagos apie Harį Poterį šleifo. Tačiau net ir didžiausi jo gerbėjai gerokai nustebs, išvydę naujausią filmą „Imperium“, netrukus pasirodysiantį kino teatruose.