Raumeningasis Lietuvos reperis pristatė sukrečiantį kūrinį apie laisvę

 (19)
Reperis Ironvytas (Vytautas Medineckas) pristatė naują vaizdo klipą dainai iš debiutinio albumo „Pirmas“. Simboliška, jog daina, pavadinimu „Laisvė“ pristatyta visuomenei šiuo metu svarbiomis Lietuvai aplinkybėmis, minint sausio 13-osios 25-metį. Ar šis kūrinys ir skirtas šiai progai paminėti?
Ironvytas
Ironvytas
© Organizatorių nuotr.

„Pirmiausia, šis kūrinys buvo pradėtas rašyti laikotarpiu, kuomet 2015 m. vyko vieni didžiausių neramumų susijusių su Rusijos ir Ukrainos konfliktu.Tai man kėlė nerimą bei labiausiai stebino jaunimo abejingumas. Supratau, kad šiuolaikinis jaunimas nevisada suvokia, kas yra laisvė, jiems tai atrodo natūralu ir sunku patikėti, kad mus gali kas nors užpulti, vėl atimti laisvę. Atrodo, kad okupuoti buvom kažkada labai senai, o pagalvojus praėjo viso labo tik 25 metai - tai ir buvo pirmasis „kabliukas“ dainos temai,“ – pranešime žiniasklaida cituojamas Ironvytas.

Tačiau daina nėra vien tik apie nepriklausomybę – laisvės tema atskleidžiama įvairias kampais. „Šalies nepriklausomybė buvo viena iš temų, privertusių mane susimąstyti. Toliau svarsčiau apie tai, kodėl yra tiek daug nelaimingų žmonių aplinkui. Dažnai mes patys save suvaržome – bijome, ką pasakys aplinkiniai, bijome kurti, tiesiog bijome būti savimi. Dažnas per savo godumą stringa pinigų karuselėje ir tampa jų įkaitu. Kažkas siekdamas savo laisvės pasirenka netinkama kelią ir patenka už grotų. Gyvenimas yra įdomus, todėl turime daug erdvės interpretacijai, nuspręsdami, kur yra mūsų laisvė ar nelaisvė.“

Paklaustas apie pačią vaizdo klipo idėją, atlikėjas, sakė, kad iš karto po dainos sukūrimo turėjo galvoje mintį, kaip visa tai turėtų atrodyti. „Rašant kūrinį įsivaizdavau, kad vaizdo klipo scenos turi buti filmuojamos būtent žvarbią žiemos naktį. Iškart žinojau, kad klipo gamybą patikėsiu savo bičiuliui Vilmantui Grubiu ir jo „Gruvi Media“ komandai. Filmavimo naktį spaudė 20 laipsnių šaltukas, tačiau vardan gražių vaizdų vertėjo pasistengti, rezultatu esu visiškai patenkintas,“ – sakė Ironvytas.

Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Muzika/kinas/knygos

Nepatikėsite, kuo virto Haris Poteris: gerbėjai neslepia pykčio (12)

Nepatikėsite, kuo virto Haris Poteris: gerbėjai neslepia pykčio
Dešimt metų – nuo 2001 iki 2011 metų – mielą berniuką Harį Poterį vaidinęs britų aktorius Danielis Radcliffe'as dabar su malonumu griebiasi vaidmenų, padedančių jam atsikratyti sagos apie Harį Poterį šleifo. Tačiau net ir didžiausi jo gerbėjai gerokai nustebs, išvydę naujausią filmą „Imperium“, netrukus pasirodysiantį kino teatruose.

„Sostų karų“ pabaisa savo „rekonstruotą“ veidą parodė „Twitteryje“: ne kiekvienas tai ištvers (FOTO straipsnyje) (17)

„Sostų karų“ pabaisa savo „rekonstruotą“ veidą parodė „Twitteryje“: ne kiekvienas tai ištvers (FOTO straipsnyje)
Islandų galiūnas Hafthoras Bjornssonas, kultiniame seriale „Sostų karai“ vaidinantis siaubūną Kalną, patenkino savo gerbėjų smalsumą ir parodė, kaip jo herojaus veidas atrodo po, kai jis buvo „rekonstruotas“ Karalių uosto „laboratorijoje“.

Kitas Džeimsas Bondas gali būti moteris (23)

Kitas Džeimsas Bondas gali būti moteris
Jau keletą mėnesių panašu, kad Danieliui Craigui atsibodo vilioti moteris vaidinant Džeimsą Bondą. „Spektras“ buvo turbūt prasčiausias pastarųjų metų Bondo filmas. Dabar jau akivaizdu, kad D. Craigas neberizikuos dar kartą.

Neįtikėtinai keistas komunistų išradimas, sukėlęs revoliuciją muzikos pasaulyje (28)

Neįtikėtinai keistas komunistų išradimas, sukėlęs revoliuciją muzikos pasaulyje
Komunistai sukūrė turbūt keisčiausią muzikos instrumentą. Jį gali matyti. Jį gali girdėti. Tačiau jo negali paliesti. Šis instrumentas vadinamas tereminu.

Smagūs faktai iš anapilin išėjusio Princo gyvenimo: buvo košmariškas nuomininkas ir uostė maistą „McDonalde“ (18)

Smagūs faktai iš anapilin išėjusio Princo gyvenimo: buvo košmariškas nuomininkas ir uostė maistą „McDonalde“
Greičiausiai daugiau niekada neišvysime tokios įžymybės ir muzikanto, koks buvo Prince'as Rogersas Nelsonas. Tiek jo ekscentriškas būdas, tiek muzika, pakeitė visą pasaul. Vakar, būdamas 57-erių jis paliko šį pasaulį savo rezidencijoje „Paisley park“.