Žemės ūkio banko nori Lenkijos ir Italijos bankų konsorciumas

"Realizuodamas dinamiško augimo strategiją, suplanuotą 200-2002 metams, "Bank Pekao SA" tęsia savo investicijas Vidurio ir Rytų Europos rinkose. Šios investicijos yra ir grupės "UniCredito Italiano" planų realizavimas", rašoma banko pranešime spaudai.

Italijos banko pirmininkas Alessandro Profumo sakė, jog būtent per "Bank Pekao SA" grupė UCI vystys savo veiklą Rytų ir Vidurio Europoje.

Anot patikimų šaltinių, konsorciumas pateikė dviejų dalių pasiūlymą - abu bankai pirks po atskirą akcijų paketą.

"Pekao" kartu su Vokietijos banku "Norddeutsche Landesbank Girozentrale", turinčiu atstovybę Vilniuje, buvo minimas tarp rimčiausių pretendentų pirkti 76,01 proc. LŽŪB akcijų paketą.

"UniCredito Italiano" kartu su didžiausia Europoje Vokietijos draudimo bendrove "Allianz" pernai rugpjūtį nusipirko 52,1 proc. "Pekao" akcijų. Italijos bankas valdo 50,1 proc., "Allianz" - 2 proc. Lenkijos banko akcijų.

Likusias banko akcijas valdo Lenkijos vyriausybė (13,9 proc.), Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (5,3 proc.), banko darbuotojai (14,1 proc.), kiti akcininkai (14,6 proc.).

"Pekao", kurio rinkos vertė yra daugiau nei 8 mlrd. litų, valdo apie 15 proc. paskolų, apie 18,5 proc. indėlių ir 22 proc. mažmeninės Lenkijos bankininkystės rinkos. Jis valdo Ukrainos banką "BDK Ukraina (Polska)", o kontrolinį "Pekao" akcijų paketą valdantis Italijos bankas yra įsigijęs didžiausią Bulgarijos banką "Bulbank" bei vieną Slovakijos komercinį banką.

Turto fondo atstovė spaudai BNS pranešė, kad komisija konkurso dalyvio paraišką pripažino galiojančia ir dabar nagrinės jo pateiktus pasiūlymus. Tikėtina, kad konsorciumas bus pakviestas deryboms.

Kada gali būti paskelbtas konkurso nugalėtojas, kol kas neskelbiama.

Privatizuojamu LŽŪB domėjosi Vokietijos bankas "Nord/LB", "Hansabankas", Lenkijos "Kredyt Bank" ir kai kurie kiti bankai.

LŽŪB privatizavimo dokumentų rinkinius buvo įsigiję keturi potencialūs pirkėjai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Nedarbas Ispanijoje pirmą kartą per šešerius metus nesiekia 20 proc.

Nedarbas Ispanijoje pirmą kartą per šešerius metus smuko žemiau 20 proc. ribos. Trečiąjį ketvirtį jis siekė 18,9 proc., ketvirtadienį pranešė statistikos departamentas, kuriuo remiasi agentūra AFP.

Aptiko nelegalų mėsos cechą (1)

Vilkaviškio rajono Matlaukio kaime išaiškinta ir sustabdyta nelegalaus mėsos perdirbimo cecho veikla, rašoma VMVT pranešime spaudai.

Rakauskų šeima su „Žabolis ir partneriais" įsigijo prekybos centrą Rygoje (5)

„KS Holding” už 12,5 mln. eurų įsigijo SIA MD Galerija Azur, kontroliuojančią „Atrium Azur” prekybos centrą Rygoje, iš „Atrium European Real Estate Limited” kompanijos. Į prekybos centro vystymą papildomai planuojama investuoti 16 mln. eurų, rašoma išplatintame pranešime spaudai.

Belgija pasiekė bendrą sutarimą dėl ES ir Kanados laisvosios prekybos sutarties (2)

Belgijos politiniai lyderiai pasiekė bendrą susitarimą, kad šalis pritars Europos Sąjungos ir Kanados laisvosios prekybos sutarčiai, ketvirtadienį pranešė premjeras Charles'is Michelis, todėl stiprėja viltys, kad šis paktas bus greitai pasirašytas.

Per tris mėnesius po „Brexit“ Didžiosios Britanijos ekonomika augo kiek greičau, nei tikėtasi (4)

Per tris mėnesius po „Brexit“ balsavimo Didžiosios Britanijos ekonomika augo greičiau nei tikėtasi, rodo oficiali statistika, praneša BBC.