"Williams" pradeda "Mažeikių naftos" rekonstrukciją

 (1)
JAV koncerno "Williams International" valdoma "Mažeikių nafta" netrukus pradės įgyvendinti didelį modernizavimo projektą.
Mažeikių naftos perdirbimo gamykloje bus pradėta statyti įranga, kuri leis gaminti aukštesnės kokybės benziną ir dyzelinį kurą. Statybas, į kurias planuojama investuoti 85 mln. JAV dolerių, numatoma baigti kitų metų viduryje.

Dabar Mažeikiuose gaminami degalai iš dalies neatitinka ES standartų.

"Kadangi planuojame maždaug pusę "Mažeikių naftos" produkcijos eksportuoti į Vakarų Europą, privalome gaminti aukštesnio oktaninio skaičiaus degalus", dienraščiui "Verslo žinios" sakė Lietuvos koncerno valdybos pirmininkas Jimas Sheelas.

Pasak jo, ateityje Mažeikiuose pagamintą produkciją bus galima eksportuoti ir į JAV.

Iš viso Mažeikių gamyklai modernizuoti reikia apie 550 mln. JAV dolerių, kurių dalį planuojama skolintis iš tarptautinių finansų institucijų. Derybos su ERPB turėtų prasidėti per artimiausias 60 dienų.

"Williams" puoselėja planus, kad jau kitąmet "Mažeikių nafta" gaus pelno. "Po 2-3 metų Lietuva sulauks apčiuopiamų mūsų vadovavimo gamyklai rezultatų", tvirtino J. Sheelas.

"Williams" turi 33 proc. "Mažeikių naftos" akcijų ir valdo įmonę.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Užkarpatės regione investuoja ir Lietuvos verslininkai

Užkarpatės regiono finansų ir ekonomikos sostinėje Mukačevėje veikia ir lietuviško kapitalo įmonių. Į gamyklą šioje Ukrainos vietoje investavę Lietuvos tekstilininkai sako, kad jau ir čia trūksta kvalifikuotos darbo jėgos. Norėdami darbuotojus išlaikyti, darbdaviai nemokamai juos vežioja ir maitina.

Emigrantai pristabdė perlaidas po svaro nuvertėjimo (21)

Prekes ir paslaugas į Jungtinę Karalystę eksportuojančios Lietuvos bendrovės, svarais sterlingų atlyginimus ten gaunantys emigrantai ir jų perlaidų Lietuvoje laukiantys giminaičiai – visi jie stebi, kas toliau dėsis su svaro kursu.

Belgijos premjeras sako negalįs pasirašyti ES ir Kanados laisvosios prekybos sutarties (13)

Belgija negali užbaigti istorinės Europos Sąjungos ir Kanados laisvosios prekybos sutarties pasirašymo po to, kai Valonijos ir kitų šalies regionų administracijos atsisakė uždegti žalią šviesą federalinei vyriausybei, pirmadienį pareiškė ministras pirmininkas Charles'is Michelis.

Kokia juoda katė prabėgo tarp S. Jakeliūno ir A. Butkevičiaus (150)

Deryboms dėl galimos koalicijos su socialdemokratais vadovauti ketinantis ekonomistas Stasys Jakeliūnas sako, kad neįsivaizduoja galimybės kalbėtis su premjeru Algirdu Butkevičiumi. „Manau, jis taip pat“, – priduria valstiečių ir žaliųjų kandidatas į finansų ministrus.

Tvyrant nežiniai dėl „Brexit“, prancūzai britų bankus vilioja į Paryžių (1)

Londone įsikūrę tarptautiniai bankai rengiasi jau kitais metais perkelti dalį savo operacijų į kitas šalis, teigia įtakingas bankų atstovas.