Vyriausybė pritarė sutarčiai dėl telekomo privatizavimo

Sutarčiai praėjusį pirmadienį pritarė telekomo galutinio privatizavimo komisija. VTF generalinis direktorius Stasys Vaitkevičius tikisi, kad kartu su dviem priedais sutartis bus pasirašyta per savaitę.

Bendradarbiavimo sutartį lydės du priedai: sutartis dėl atsiskaitymų tvarkos už Vyriausybės suteiktą vieną nemokamą vietos pokalbių valandą kai kuriems gyventojams bei Susisiekimo ministerijos ir VTF sutartis dėl telekomunikacijų tinklų išpirkimo tvarkos.

Be to, pasak S. Vaitkevičiaus, greičiausiai teks šiek tiek pakeisti ir 1998 metais su "Telia" ir "Soneros" konsorciumu pasirašytas 60 proc. telekomo akcijų pardavimo ir akcininkų sutartis.

"Vykdant sutartis, išryškėja tam tikri trūkumai, atsiranda galimybės pagerinti teisinį interpretavimą ir panašiai. Dabar dėl to deramės ir tikiuosi, kad derybos bus sėkmingos", BNS sakė S. Vaitkevičius. Anot jo, tai nebus esminiai pakeitimai.

VTF vadovas tikisi, kad šios sutartys gali būti patikslintos per kelias savaites.

"Lietuvos telekomo" privatizavimo patarėjai yra Vokietijos "Dresdner Kleinwort Benson" (DKB) ir Austrijos "CA IB Investmentbank", susijungę į konsorciumą.

Artimiausiomis dienomis turėtų būti pasirašyta ir VTF bei telekomo privatizavimo patarėjų sutartis. Ją buvo numatyta pasirašyti antradienį, tačiau dėl subjektyvių priežasčių dar trūksta vieno iš konsorciumo dalyvių parašo.

Valstybė parduoda likusį 35,03 proc. "Lietuvos telekomo" akcijų paketą, kurį dar iki vasaros planuojama pradėti pardavinėti Londono ir Vilniaus vertybinių popierių biržose.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Užkarpatės regione investuoja ir Lietuvos verslininkai

Užkarpatės regiono finansų ir ekonomikos sostinėje Mukačevėje veikia ir lietuviško kapitalo įmonių. Į gamyklą šioje Ukrainos vietoje investavę Lietuvos tekstilininkai sako, kad jau ir čia trūksta kvalifikuotos darbo jėgos. Norėdami darbuotojus išlaikyti, darbdaviai nemokamai juos vežioja ir maitina.

Emigrantai pristabdė perlaidas po svaro nuvertėjimo (25)

Prekes ir paslaugas į Jungtinę Karalystę eksportuojančios Lietuvos bendrovės, svarais sterlingų atlyginimus ten gaunantys emigrantai ir jų perlaidų Lietuvoje laukiantys giminaičiai – visi jie stebi, kas toliau dėsis su svaro kursu.

Belgijos premjeras sako negalįs pasirašyti ES ir Kanados laisvosios prekybos sutarties (18)

Belgija negali užbaigti istorinės Europos Sąjungos ir Kanados laisvosios prekybos sutarties pasirašymo po to, kai Valonijos ir kitų šalies regionų administracijos atsisakė uždegti žalią šviesą federalinei vyriausybei, pirmadienį pareiškė ministras pirmininkas Charles'is Michelis.

Kokia juoda katė prabėgo tarp S. Jakeliūno ir A. Butkevičiaus (154)

Deryboms dėl galimos koalicijos su socialdemokratais vadovauti ketinantis ekonomistas Stasys Jakeliūnas sako, kad neįsivaizduoja galimybės kalbėtis su premjeru Algirdu Butkevičiumi. „Manau, jis taip pat“, – priduria valstiečių ir žaliųjų kandidatas į finansų ministrus.

Tvyrant nežiniai dėl „Brexit“, prancūzai britų bankus vilioja į Paryžių (1)

Londone įsikūrę tarptautiniai bankai rengiasi jau kitais metais perkelti dalį savo operacijų į kitas šalis, teigia įtakingas bankų atstovas.