Vyriausybė pritarė lobizmo įteisinimui Lietuvoje

 (1)
Dabar Lobistinės veiklos įstatymo projektas bus perduotas svarstyti Seimui.

Įstatymo projekte lobistine veikla apibrėžiami atlygintini veiksmai, kuriais siekiama įgyvendinti užsakovo teisinius interesus, paveikti teisės aktų priėmimą (pakeitimą, papildymą arba pripažinimą netekusiais galios) ar teisės aktų projektų ar jų dalių nepriėmimą.

Lobistu pagal įstatymo projektą laikomas turintis teisę užsiimti lobistine veikla fizinis asmuo ar įmonė, įstaiga, organizacija, įrašyta į lobistų sąrašą.

Sprendimų dėl asmenų ar įmonių įrašymo į lobistų sąrašą priėmimą siūloma pavesti Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai, kuri tuo pačiu ir kontroliuotų lobistinę veiklą.

Lobistais neturės teisės būti fiziniai asmenys iki 18 metų, buvę valstybės politikai ir tarnautojai, jeigu iki prašymo dėl įrašymo į lobistų sąrašą pateikimo dienos nesuėjo vieneri metai nuo jo kadencijos pabaigos ir įgaliojimų pasikeitimo.

Lobistais taip pat negalės būti valstybės politikai ir tarnautojai, kuriems jų tarnybą reglamentuojančiais teisės aktais draudžiama būti įmonių, įstaigų bei organizacijų valdymo organų nariais ir gauti kitą, ne tarnybinį atlyginimą.

Lobistais negalės būti biudžetinės įmonės ir Lietuvos bankas.

Lobistinės veiklos užsakovais įstatymo projekte draudžiama būti valstybės politikams ir tarnautojams, valstybės ar vietos savivaldos institucijoms, valstybės ar savivaldybės įmonėms.

Neteisėta lobistine veikla apibūdinami veiksmai, dėl kurių valstybės politikai ir tarnautojai taptų priklausomi nuo lobisto ar lobistinės veiklos užsakovo veiksmų arba kuriais būtų tyčia klaidinama ar apgaudinėjama dėl faktų ir aplinkybių, galinčių lemti teisės akto priėmimą (pakeitimą, papildymą ar pripažinimą netekusiu galios).

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Belgijos premjeras sako negalįs pasirašyti ES ir Kanados laisvosios prekybos sutarties (4)

Belgija negali užbaigti istorinės Europos Sąjungos ir Kanados laisvosios prekybos sutarties pasirašymo po to, kai Valonijos ir kitų šalies regionų administracijos atsisakė uždegti žalią šviesą federalinei vyriausybei, pirmadienį pareiškė ministras pirmininkas Charles'is Michelis.

Kokia juoda katė prabėgo tarp S. Jakeliūno ir A. Butkevičiaus (119)

Deryboms dėl galimos koalicijos su socialdemokratais vadovauti ketinantis ekonomistas Stasys Jakeliūnas sako, kad neįsivaizduoja galimybės kalbėtis su premjeru Algirdu Butkevičiumi. „Manau, jis taip pat“, – priduria valstiečių ir žaliųjų kandidatas į finansų ministrus.

Tvyrant nežiniai dėl „Brexit“, prancūzai britų bankus vilioja į Paryžių

Londone įsikūrę tarptautiniai bankai rengiasi jau kitais metais perkelti dalį savo operacijų į kitas šalis, teigia įtakingas bankų atstovas.

Svaras sustiprino pramonės gaminių eksportą (1)

Naujausio Britų pramonininkų konfederacijos (CBI) atlikto tyrimo duomenimis, pramonės gaminių eksportą smarkiai sustiprino silpstantis svaras, praneša BBC.

ES spaudžia Valoniją dėl ES ir Kanados prekybos sutarties (4)

Europos Sąjunga (ES) griebėsi šiaudo, mėgindama išgelbėti Išsamų ekonomikos ir prekybos susitarimą (CETA) su Kanada po to, kai Belgijos Valonijos regionas atmetė galutinį sprendimo priėmimo terminą. Apie tai praneša BBC.