Vyriausybė šiandien pritarė putojančio vyno bei kitų alkoholinių gėrimų gamybos veikla užsiimančios akcinės bendrovės “Alita” privatizavimo sutarčiai, pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.
Šampanas
Daugiau nei 83 procentų įmonės akcijų paketą įsigyja dabartinių įmonės vadovų V. Junevičiaus, V. Pečiūros, A. J. Stankevičiaus, D. Vėželio konsorciumas. Akcijos parduodamos už 58 mln. 50 tūkstančių litų.

Ministrų kabinete sprendimas priimtas Vyriausybės narių bendru sutarimu. Įvertintos Generalinės prokuratūros pateiktos pastabos dėl konkurso eigos, kuriose fiksuojami tam tikri procedūriniai konkurso proceso pažeidimai.

Generalinės prokuratūros rašte akcentuojama, kad apsisprendimas dėl AB “Alita” akcijų pardavimo V.Junevičiaus ir kitų fizinių asmenų konsorciumui, yra ekonominis, bet ne teisinis klausimas, kurio sprendimas nepriklauso Generalinės prokuratūros kompetencijai. Generalinės prokuratūros rašte taip pat pažymima, kad teisės aktuose nėra reglamentuota situacija, kai antrąją vietą užėmęs konkurso dalyvis atsisako pirkti privatizavimo objektą.

O būtent tokia padėtis susiklostė po to, kai p.L.Bosca neatvykus parafuoti akcijų pirkimo-pardavimo sutarties nuo tolesnio dalyvavimo konkurse atsisakė UAB “Mineraliniai vandenys” ir UAB “Eugesta”-UAB “Vinvesta” konsorciumas.

Privatizavimo patarėjai “Suprema” pateikė nuomonę, kad yra daug ekonominių prielaidų pradinei AB “Alita” kainai antrajame konkurse sumažinti, todėl esamo konkurso tęsimas jau pateiktų investuotojų pasiūlymų pagrindu (siekiant pagerinti likusį pasiūlymą) turėtų būti ekonomiškai mažiau rizikingas scenarijus nei naujo konkurso skelbimas. Nepriklausomi teisininkai taip pat priėjo išvados, kad paskelbus naują viešą konkursą, valstybės interesams grėstų didesnė žala, nei tęsiant pradėtą konkursą.

Vienas iš svarbių faktorių priimant minėtus sprendimus buvo artėjantis alkoholio rinkos liberalizavimas bei pasikeisianti konkurencinė aplinka. Nuo 2004 m. sausio 1 d. liberalizavus stipraus alkoholio gamybą, konkurencija su naujais stipraus alkoholio rinkos segmento dalyviais taps reali, dėl to galėtų sumažėti AB “Alita” stipriųjų alkoholinių gėrimų rinkos dalis ir pelningumas, o tai mažintų bendrovės patrauklumą potencialiems investuotojams tuo atveju, jeigu būtų rengiamas naujas privatizavimo konkursas.

Svarbu pažymėti, kad konkurso nugalėtojas (Vytauto Junevičiaus, Vilmanto Pečiūros, Arvydo Jono Stankevičiaus, Dariaus Vėželio konsorciumas) už privatizuojamos bendrovės akcijų paketą pasiūlė didesnę kainą (58 050 000 litų), negu privatizavimo programoje numatyta minimali kaina (50 mln. litų). Kaip jau minėta, ekspertų vertinimais yra didelė tikimybė, kad nutraukus esamą konkursą ir skelbiant naują įmonės nepavyktų privatizuoti net už minimalią kainą, o tokiu atvejų valstybė netektų keliolikos milijonų litų, teigiama pranešime spaudai.

Be to, dabartinis pirkėjas yra patyręs, konsorciumo nariai daugelį metų dirba privatizuojamoje bendrovėje, puikiai išmano šios įmonės verslą, rinkas. Šį pirkėją remia bendrovės darbuotojai. Lietuvos maistininkų profesinė sąjunga ragina pasirašyti AB “Alita” valstybei nuosavybės teise priklausančių akcijų pirkimo-pardavimo sutartį su šiuo konsorciumu, teigdama, kad ši vadovų komanda, dirbdama šiuolaikiniai metodais, sugebėjo užtikrinti ne tik gerus ekonominius įmonės rezultatus, bet ir deramas socialines garantijas, šiuolaikines darbo ir gamybos sąlygas.

Valstybės turto fondui pateikti AB banko “Hansabankas” bei AB Šiaulių banko laiškai atspindi Vytauto Junevičiaus, Vilmanto Pečiūros, Arvydo Jono Stankevičiaus, Dariaus Vėželio konsorciumo sukurtos naujos bendrovės - UAB „Invinus“ galimybes gauti bankų finansavimą, reikalingą AB “Alita” įsigijimui. Bankų teiginiai minėtuose laiškuose, jog nėra sąlygų stabdančių sandorio finansavimą, demonstruoja, kad bankai yra pilnai išanalizavę AB “Alita” veiklos perspektyvas bei įvertinę UAB „Invinus“ galimybes aptarnauti prisiimamus paskolinius įsipareigojimus.

AB “Alita” privatizavimo sandorio užbaigimas yra teigiamas signalas alkoholio rinkai – praktiškai visos valstybinės alkoholio gamybos bendrovės bus privačių savininkų rankose nuo 2004 metų pradžios, kas sudaro teigiamas prielaidas šalies alkoholio pramonės vystymuisi, konkurencingumo didinimui ir eksportinėms galimybėms didinti.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Neseniai po rekonstrukcijos atidarytoje „Maximoje“ – sujudimas: evakuojami pirkėjai (152)

Vilniuje vos prieš dešimt dienų po keturis mėnesius trukusio atnaujinimo atidarytoje Mindaugo g....

Loterijų asociacija: nauji reikalavimai gali užkirsti kelią Lietuvoje rengti loterijas „Eurojackpot“ ir „Vikinglotto“ (51)

Nauji reikalavimai loterijų organizatoriams, kuriais siekiama mažinti loterijų prieinamumą ir...

Rekordiškai padaugėjo Didžiojoje Britanijoje dirbančių ES šalių piliečių (13)

Didžiojoje Britanijoje dirbančių Europos Sąjungos šalių piliečių skaičius antrąjį šį...

Dėl teroro aktų Ispanijoje atpigusios aviakompanijų akcijos nusitempė žemyn visą Europos akcijų rinką (8)

Europos vertybinių popierių rinka penktadienį smuktelėjo, nes dėl Ispanijoje įvykdytų kelių...

Pertvarkoma Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (10)

Pertvarkoma Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba ( VVTAT ): jai perduodamos Europos...

Top naujienos

Neseniai po rekonstrukcijos atidarytoje „Maximoje“ – sujudimas: evakuojami pirkėjai (152)

Vilniuje vos prieš dešimt dienų po keturis mėnesius trukusio atnaujinimo atidarytoje Mindaugo g....

Artėja visiškas Saulės užtemimas: kaip į tai reaguos gyvybė Žemėje (63)

Veikiausiai girdėjote, kad rugpjūčio 21 dieną įvyks Saulės užtemimas. Tūkstančiai žmonių...

Šią savaitę orai nelepins: skėčio reikės beveik kasdien (1)

Šią savaitę skėčių beveik nepaleisime iš rankų, ypač savaitės pradžioje. Antroje savaitės...

Vilniaus oro uosto tako remontas – tik pradžia (32)

Laiku baigtas Vilniaus oro uosto tako remontas buvo tik pradžia – per artimiausius kelerius metus...

Lietuva apsisprendė – pažadas NATO bus įgyvendintas, bet džiaugsmą lydi nerimo signalai (1245)

Kitąmet Lietuva pirmą sykį per pastaruosius du dešimtmečius gynybai skirs 2 proc. BVP –...

Šešis ne savo vaikus auginanti moteris: dabar apsisukti ir išeiti negaliu (7)

Pasibeldus į vieno iš „ SOS vaikų kaimo “ namelio duris, pirmasis mane lojimu pasitinka prie...

R. Valatka. Pagonišką nuotykių ilgesį aitrina nedegantys kumečių laiškai iš praeities (346)

Aksominis sezonas. Turėjo baigtis su Žoline. Bet nesibaigė. Užplūdusi šiluma ir akivaizdžiai...

Nematyta Anykščių pusė: daug netikėtų atradimų – vos per vieną dieną (34)

Anykščiai – miestas siurprizas. Tarp ežerų ir miškų įsikūręs nedidelis miestelis jau nuo...

Ar žinote, kuo gali baigtis per trumpos atostogos? (6)

Sakoma, dar­­bas iš bež­džio­nės pa­da­rė žmo­gų. O ką dar­bas be po­il­sio...

6 stiliaus patarimai moterims su didele krūtine (20)

Bičiulės su mažesne krūtine kas kartą varto akis, kai skundžiatės savo apvaliomis formomis? Jos...