Vyriausybė pratęsė garantijas būsto kreditavimui

Prieš mėnesį sprendimas buvo atidėtas, siekiant išsiaiškinti, ar dėl šių garantijų nebus viršytas šių metų valstybės skolinimosi limitas.

Finansų ministerijos nuomone, tai nėra naujai suteikiamos garantijos, todėl jos nedidins šio limito.

Vyriausybė, kaip ir ankstesniais metais, šiemet garantuos 30 proc. bankų teikiamų paskolų sumos. Garantijos bus teikiamos kredito išteklių likučiams: Taupomajame banke - 1,1 mln. litų, Vilniaus banke - 6 mln. JAV dolerių (24 mln. litų).

1998 metais, laimėję konkursą, Taupomasis ir Vilniaus bankai lengvatiniam būsto kreditavimui skyrė atitinkamai 35 mln. litų ir 15 mln. JAV dolerių (60 mln. litų).

Lengvatines paskolas bankai teikia gyventojams, turintiems teisę į valstybės paramą.

Finansų ministras Vytautas Dudėnas teigė, jog kitą savaitę Vyriausybė turėtų svarstyti, kaip išjudinti būsto draudimo bendrovės veiklą. Bendrovė teiks garantijas ilgalaikėms paskoloms būstui, kuriomis galėtų naudotis visi gyventojai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Finansų ministrė: „Jonvabaliai" – iniciatyva, auginanti atsakingą požiūrį

Antradienį finansų ministrė Rasa Budbergytė padėkojo partneriams - iniciatyvos „Jonvabaliai", laimėjusios Europos Komisijos (EK) „RegioStars 2016" apdovanojimą, kūrėjams. Pasak ministrės, bendromis pastangomis pasiektas rezultatas džiugina - durys į ES lėšomis įgyvendinamus projektus visuomenei atvertos plačiau.

Doleris stiprėja, nafta pinga (9)

Doleriui stiprėjant, euro vertė krenta, o nafta pinga, skelbia „Reuters“.

Prezidentė atleido I. Šimonytę iš Lietuvos banko (38)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė iš Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininko pavaduotojos pareigų atleido į Seimą išrinktą Ingridą Šimonytę.

Laukiama sprendimo dėl „Heathrow“ plėtros

Seniai lauktas vyriausybės sprendimas dėl oro uosto plėtros netrukus bus paskelbtas, ir, atrodo, kad šįkart laimė nusišypsos „Heathrow“. Apie tai praneša BBC.

Euro zonos šalys pritarė 2,8 mlrd. eurų išmokai Graikijai (2)

Euro zonos pareigūnai antradienį pranešė pritarę 2,8 mlrd. eurų išmokai Graikijai iš trečiojo rimtų finansinių sunkumų krečiamos šalies gelbėjimo paketo.