Vyriausybė nuolaidžiauja PPO, ES ir TVF

"Beatodairiškas šių tarptautinių organizacijų keliamų reikalavimų vykdymas sužlugdys didelę pramonės dalį", pranešime teigė Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys A. Butkevičius.

Anot parlamentaro, 1998 metų rudenį padidinti muitai, egzistuojančios ribinės muitinio įvertinimo kainos sušvelnino Rusijos krizės pasekmes.

Reikalavimas vienus muitus sumažinti, o kitų atsisakyti įpareigoja ieškoti sprendimų, kad nebūtų pablogintos žemdirbių ir pramonės verslo sąlygos PPO ir ES šalių atžvilgiu. "Šios organizacijos reikalauja ne beatodairiškai vykdyti jų keliamus reikalavimus, o aiškintis ir derėtis", sako A. Butkevičius.

Pasak jo, PPO ir ES reikalauja netaikyti didelių muitų. Lietuvoje importo muitai buvo ir yra mažesni nei PPO ir ES šalyse. "Todėl Lietuva buvo priversta 1996 metais nustatyti importuojamų prekių muitinio įvertinimo minimalias kainas, kurias Pasaulinė prekybos organizacija prašo panaikinti jau nuo 2000 metų balandžio 1 dienos", teigia parlamentaras.

Anot jo, tai reiškia, kad iš ES į Lietuvą bus įvežta pigaus cukraus, mėsos ir paukštienos, o tai pakenks žemdirbiams ir žemės ūkio pramonei.

Žemės ūkio ministerija pateikė Lietuvos ministerijoms derinti projektą dėl importui iš PPO šalių muitų padidinimo. Seimo nario teigimu, kol kas šis projektas nesulaukia kitų ministerijų pritarimo.

Pasak A. Butkevičiaus, Lietuvai susitarti su ES narėmis padidinti muitus dar sunkiau. Anot jo, Seimo pritarimo laukiantys Protekcinių priemonių bei Kompensacinių muitų įstatymai neveikia nė vienoje šalyje. "Antraip nereikėtų Europos Sąjungai taikyti savo šalyse penkis kartus didesnių muitų nei šiandien taikomi Lietuvoje", kreipimesi teigia parlamentaras.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Finansų ministerija išpirko dalį brangios skolos (4)

Finansų ministerija antrinėje rinkoje anksčiau laiko išpirko 200 mln. JAV dolerių nominaliosios vertės obligacijų, rašoma ministerijos pranešime spaudai.

R. Budbergytė ragina naują valdžią nepabloginti 2017-ųjų biudžeto (4)

Europos Komisijai pareikalavus Lietuvos pasiaiškinti dėl 2017 metų biudžeto projekto, finansų ministrė Rasa Budbergytė teigia, kad Komisija nori papildomos informacijos dėl Vyriausybės prašomos išimties - didesnio deficito, nuo kitų metų įgyvendinant naują socialinį modelį.

Prekybos tinklas imasi akcijos prieš pažeidimą darančius alkoholio pirkėjus (6)

Daugiausia parduotuvių vienijantis įmonių aljansas „Aibė“ ėmėsi socialinės iniciatyvos – savo narių parduotuvėse skatina suaugusius asmenis nepirkti alkoholinių gėrimų bei tabako gaminių nepilnamečiams, rašoma aljanso pranešime spaudai.

Vilniuje: mažesnių ir pigesnių namų statybų bumas (29)

Naujo būsto pasiūlos pokyčiai stebimi ne tik daugiabučių pastatų, tačiau ir individualių bei sublokuotų namų rinkoje – didėjančios gyventojų pajamos ir augantis didesnio gyvenamojo ploto poreikis, pastaruoju metu plėtotojus paskatino nukreipti dalį investicijų ir į namų gyvenviečių plėtrą, rašoma nekilnojamojo turto bendrovės „Ober-Haus“ pranešime spaudai.

„Nordea“ Baltijos šalyse per tris ketvirčius uždirbo 72 mln. eurų

Baltijos šalių „Nordea“ paskelbė, kad 2016 m. trijų ketvirčių pusmečio veiklos pelnas po atidėjinių sudaro 72 mln. eurų. Devynių mėnesių bendrosios pajamos didėjo 10 proc. Prie šio augimo prisidėjo 8 proc. padidėjusios grynosios pajamos iš komisinių, augant kasdienės bankininkystės paslaugų ir investavimo produktų poreikiui. Grynosios pajamos iš palūkanų, palyginus su atitinkamu laikotarpiu pernai, didėjo 4 proc.