Vyriausybė gali sustabdyti telekomo akcijų pardavimą

 (4)
Vyriausybė antradienį paskelbė, kad galutinį sprendimą dėl "Lietuvos telekomo" akcijų platinimo ketina priimti kitos savaitės pabaigoje - iki birželio 12-osios.
"Vyriausybė šiuo metu atidžiai stebi padėtį rinkoje. Vyriausybės nuomone, iki birželio 12 dienos "Lietuvos telekomo" privatizavimo patarėjas dar gali intensyviai dirbti ir pasiekti pačias geriausias akcijų pardavimo sąlygas", rašoma Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime spaudai.

Vyriausybė, atsižvelgusi į telekomo privatizavimo patarėjų rekomendacijas, birželio 10 ar 11 dieną turėtų patvirtinti galutinę telekomo akcijos kainą.

Pagal iš anksto paskelbtą grafiką birželio 12 dieną numatyta viešai parduoti 35,03 proc. valstybės valdomų telekomo akcijų.

Pasak Privatizavimo komisijos pirmininko Eduardo Vilko, gali būti, kad telekomo akcijų pardavimas bus sustabdytas, jeigu akcijos kaina bus per maža.

Kokia kaina galėtų būti per maža, E. Vilkas teigė nežinąs. Paskelbtas preliminarus kainos intervalas yra 3-3,80 lito.

"Tokia galimybė yra, bet aš manau, kad taip neatsitiks. O jei atsitiktų, nukelti reikėtų iki tol, kol akcijų kaina taps didelė. Tam gali prireikti metų ar kelių, bet aš manau, kad toks variantas nėra priimtinas", kalbėjo E. Vilkas.

Kai kurie ekspertai siūlo telekomo akcijų paketo pardavimą atidėti bent iki rudens, tačiau, anot E. Vilko, "rudenį nebus geriau".

Sustabdyti procesą praėjusį penktadienį, paskelbus akcijos kainos intervalą, pasiūlė finansų analitikė Margarita Starkevičiūtė. Anot jos, tokia kaina nėra priimtina Lietuvai, todėl vienintelis sprendimas dabar - pristabdyti pardavimą.

Pakankamai mažą telekomo akcijos kainą iš esmės lėmė nepalanki padėtis tarptautinėse rinkose.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

R. Karbauskis užsimojo prieš alkoholį: planus žada įgyvendinti per ketverius metus (815)

Seimo rinkimus laimėję „valstiečiai“ rinkėjams pažadėjo, jog pradės kovą su alkoholizmu, o viena pagrindinių partijos programoje numatytų priemonių - sukurti valstybinį alkoholio prekybos monopolį.

Atleistas J. Milius nori grįžti ir reikalauja pinigų (233)

Buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius, kurį įsibėgėjus koldūnų skandalui iš pareigų atleido Vyriausybė, rankų nenuleidžia. Jis per teismą siekia sugrįžti į pareigas ir prisiteisti pinigų.

V. Vasiliauskas: nuotolinis tapatybės nustatymas paskatintų finansų technologijų įmones ateiti į Lietuvą (9)

Galimybė nuotoliniu būdu nustatyti asmens tapatybę galėtų į Lietuvą pritraukti pasaulinių finansų technologijų bendrovių, sako Lietuvos banko (LB) vadovas.

Lobistas L. Sesickas pažeidė Lobistinės veiklos įstatymą (5)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad registruotas lobistas Linas Sesickas pažeidė Lobistinės veiklos įstatymo reikalavimus, VTEK teikiamose lobistinės veiklos ataskaitose nenurodęs savo lobistinės veiklos atstovaujant Nacionalinės lošimų ir žaidimų verslo asociacijos (NLŽVA) bei Lietuvos smulkiųjų vartojimo kreditų asociacijos (LSVKA) interesams.

Sustabdyta lobisto G. Karsoko veikla (7)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) sustabdė Giedriaus Karsoko lobistinę veiklą. G. Karsoko lobistinė veikla sustabdyta jo paties prašymu, VTEK sprendimu į lobistų sąrašą jis buvo įtrauktas 2007-ųjų sausį.