Vyriausybė daro nuolaidų norvegams

Norvegijos investuotojams nevykdant savo įsipareigojimų, Vyriausybė trečiadienį pritarė, kad būtų pakeista bendrovės "Vakarų laivų remontas" valstybės akcijų pirkimo-pardavimo sutartis.
Pagal ją keičiamas apmokėjimo už akcijas bei investicijų grafikas. Tai jau antras kartas, kai Vyriausybė daro nuolaidą strateginiam investuotojui - pirmą kartą keliems mėnesiams mokėjimai buvo atidėti pernai lapkritį.

Turto fondo ir Norvegijos koncerno "Western Invest" sutartis dėl "Vakarų laivų remonto" 92,8 proc. akcijų pirkimo-pardavimo pasirašyta 1998 metų lapkritį.

Pagal ją už akcijas norvegai iš karto sumokėjo 50 mln. litų, o dar maždaug 33 mln. litų įsipareigojo sumokėti per ketverius metus.

Tačiau, BNS žiniomis, "Western Invest" laiku ne tik nesumokėjo eilinės įmokos už akcijas, bet ir neinvestavo sutartyje numatytų lėšų. Per penkerius metus norvegai įsipareigojo investuoti 80 mln. litų.

"Western Invest" dabar valdo 55 proc. "Vakarų laivų remonto" akcijų, Valstybės turto fondas - 37,2 proc., smulkūs akcininkai - 7,8 proc.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Per tris mėnesius po „Brexit“ Didžiosios Britanijos ekonomika augo kiek greičau, nei tikėtasi

Per tris mėnesius po „Brexit“ balsavimo Didžiosios Britanijos ekonomika augo greičiau nei tikėtasi, rodo oficiali statistika, praneša BBC.

ES ir Kanados viršūnių susitikimas dėl laisvosios prekybos atšaukiamas (1)

Europos Sąjunga ir Kanada atšaukė planus ketvirtadienį Briuselyje surengti viršūnių susitikimą, nes Belgija paprašė daugiau laiko, kad galėtų pritarti istorinei transatlantinei laisvosios prekybos sutarčiai, pranešė vienas šaltinis Europoje.

Lobistas L. Sesickas turės deklaruoti savo veiklą su lošimų ir vartojimo kreditų asociacijomis (1)

Lobistas, advokatų kontoros „Glimstedt“ partneris Linas Sesickas turės deklaruoti savo veiklą, atstovaujant Nacionalinės lošimų ir žaidimų verslo asociacijos (NLŽVA) bei Lietuvos smulkiųjų vartojimo kreditų asociacijos (LSVKA) interesams.

Kanados premjeras atšaukė kelionę į Briuselį (1)

Paskutinę minutę žlugo ketvirtadienį numatytas Europos Sąjungos (ES) ir Kanados viršūnių susitikimas. Kanados vyriausybinė delegacija trečiadienio vakarą (vietos laiku) atšaukė savo kelionę į Briuselį, praneša agentūra dpa.

„Deutsche Bank“ pranešė apie netikėtą pelną (2)

Vokietijos bankas „Deutsche Bank“ pranešė apie trečiąjį ketvirtį išaugusį pelną, praneša BBC.