Vyriausybė "atskleidė" jau žinomas sandorio su "Williams" detales

 (1)
Informacija Finansų ministerijos tinklalapyje internete paskelbta Tarptautinio valiutos fondo pageidavimu. Fondas paragino Vyriausybę pateikti visuomenei daugiau informacijos apie prieštaringai Lietuvoje vertinamą sandorį.

Tai buvo viena paskutinių sąlygų pasirašyti naują Vyriausybės ir TVF susitarimą.

Tačiau pustrečio puslapio pranešime apie "Mažeikių naftos" privatizavimą praktiškai nėra naujos ir visuomenei dar nežinomos informacijos.

Pranešime išvardijamos bendro pobūdžio žinios apie sandorio pasirašymą, jo tikslus bei "Williams International" veiklą JAV, numatomas investicijas į Lietuvos naftos ūkį, dar pernai rudenį Seimo priimtų įstatymų nuostatos apie "Williams" ir Vyriausybės indėlį į "Mažeikių naftą".

Galbūt kiek aiškiau pirmą kartą oficialiai nurodyta, kiek pinigų į "Mažeikių naftą" turės įdėti Lietuva ir jos piliečiai.

Iki šių metų kovo pradžios Vyriausybė koncernui dešimčiai metų bus paskolinusi jau 323,9 mln. JAV dolerių (apie 1,296 mlrd. litų).

35 mln. dolerių (140 mln. litų) iš šios sumos pervesta į rezervo fondą, iš kurio bus padengiami "Mažeikių naftos" nuostoliai, jei nutrūktų žaliavos tiekimas. Šiam tikslui panaudoti pinigai vėliau bus išskaičiuoti iš "Mažeikių naftos" skolos Vyriausybei.

Be paskolų, iki 2002 metų valstybės suteiktos garantijos "Mažeikių naftai" gali siekti dar 284,5 mln. JAV dolerių (1,138 mlrd. litų). Iki šiol suteikta 196,5 mln. dolerių paskolų garantijų, tačiau jų suma 1999-2000 metais gali padidėti dar 118 mln. dolerių, jei "Mažeikių naftai" nepavyks gauti paskolų iš kitų šaltinių.

Galiausiai Vyriausybė turėtų perimti "Mažeikių naftos" skolą dviem neįvardytoms valstybės valdomoms bendrovėms.

Vyriausybės ir "Williams International" sutartis dėl 33 proc. "Mažeikių naftos" akcijų pardavimo su valdymo teise pasirašyta 1999-ųjų spalio 29-ąją. "Williams" suteikta teisė ateityje padidinti savo dalį iki 66 proc.

Už akcijas "Williams" sumokėjo 75 mln. dolerių (300 mln. litų) bei išleido tokios pat vertės vekselį, kuris, priklausomai nuo "Mažeikių naftos" veiklos, gali būti apmokėtas arba ne.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

R. Karbauskis užsimojo prieš alkoholį: planus žada įgyvendinti per ketverius metus (697)

Seimo rinkimus laimėję „valstiečiai“ rinkėjams pažadėjo, jog pradės kovą su alkoholizmu, o viena pagrindinių partijos programoje numatytų priemonių - sukurti valstybinį alkoholio prekybos monopolį.

Atleistas J. Milius nori grįžti ir reikalauja pinigų (232)

Buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius, kurį įsibėgėjus koldūnų skandalui iš pareigų atleido Vyriausybė, rankų nenuleidžia. Jis per teismą siekia sugrįžti į pareigas ir prisiteisti pinigų.

V. Vasiliauskas: nuotolinis tapatybės nustatymas paskatintų finansų technologijų įmones ateiti į Lietuvą (9)

Galimybė nuotoliniu būdu nustatyti asmens tapatybę galėtų į Lietuvą pritraukti pasaulinių finansų technologijų bendrovių, sako Lietuvos banko (LB) vadovas.

Lobistas L. Sesickas pažeidė Lobistinės veiklos įstatymą (4)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad registruotas lobistas Linas Sesickas pažeidė Lobistinės veiklos įstatymo reikalavimus, VTEK teikiamose lobistinės veiklos ataskaitose nenurodęs savo lobistinės veiklos atstovaujant Nacionalinės lošimų ir žaidimų verslo asociacijos (NLŽVA) bei Lietuvos smulkiųjų vartojimo kreditų asociacijos (LSVKA) interesams.

Sustabdyta lobisto G. Karsoko veikla (7)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) sustabdė Giedriaus Karsoko lobistinę veiklą. G. Karsoko lobistinė veikla sustabdyta jo paties prašymu, VTEK sprendimu į lobistų sąrašą jis buvo įtrauktas 2007-ųjų sausį.