V.Matijošaitis: 2 mln. Lt nesumokėtų mokesčių - labai menka pinigų suma

 (294)
V.Matijošaitis: 2 mln. Lt nesumokėtų mokesčių - labai menka pinigų suma
Visvaldas Matijošaitis
© DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)

Finansinių aferų tyrėjai teigia pričiupę didelę pridėtinės vertės (PVM) mokesčius grobsčiusią grupuotę. Pareigūnų akiratyje atsidūrė ir Kauno savivaldybės tarybos nariui milijonieriui Visvaldui Matijošaičiui priklausanti „Vičiūnų” įmonių grupė, rašo „Lietuvos rytas”.

Apribotas ne tik fizinių asmenų, bet ir 34 restoranus „Charlie Pizza”, „Katpėdėlė”, „Carskoje selo” bei „La Crepe” valdančios „Vičiūnų restoranų grupės” turtas.

Pats V. Matijošaitis teigia, kad netikintis, jog restoranų padalinio vadovas Gediminas Balnis ir jo komanda sąmoningai vykdė neteisėtą veiklą. „Jei įtarimai pasitvirtintų, tai vertinčiau kaip netinkamų partnerių pasirinkimą dėl labai didelės darbo spartos”, - teigė verslininkas.

Anot jo, jis kalbėjo su G.Balniu, bet šis negali pateikti tikslaus paaiškinimo. Grupė pati pradėjo savo tyrimą, samdo ekspertus.

„Kalbama apie nesumokėtus maždaug 2 mln. litų mokesčių. Restoranų grupei tai labai menka pinigų suma, palyginti su apyvarta. Su kitais „Vičiūnų” įmonių grupės padaliniais FNTT tyrimas visiškai nesusijęs. Nei aš, nei mano šeimos nariai nėra įtariamieji ir nebuvo net apklausti”, - nurodė V. Matijošaitis.

Primename, kad FNTT kartu su Valstybine mokesčių inspekcija ir Vilniaus apygardos prokuratūra išaiškino pridėtinės vertės mokesčio grobstymo schemą, kurioje gerai nusikalstamą veiklą maskavusi nusikalstama 14 asmenų grupuotė į valstybės biudžetą nesumokėjo daugiau nei 2 mln. Lt.

Pareigūnai nustatė, kad, siekdami užmaskuoti nusikalstamą veiklą ir jos mastą, grupuotės nariai reguliariai įsigydavo vis naujas jokios realios veiklos nevykdančias įmones ir jas naudojo kaip priedangą.

www.DELFI.lt
 
294
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Verslo naujienos

Švedijos ūkyje vėl registruojamas augimas

2014 liepos mėn. 30 d. 15:56
Švedijos ekonomika antrąjį šių metų ketvirtį vėl suaktyvėjo - daugiausiai prie teigiamų pokyčių prisidėjo pakilęs vartojimas vidaus rinkoje ir didesnės eksporto apimtys. Tiesa, analitikai tikėjosi didesnio pakilimo, be to, smuko ir Švedijos valiutos vertė, praneša "Dow Jones".

Bankai švelnina paskolų teikimo sąlygas (1)

2014 liepos mėn. 30 d. 15:39
Bankai švelnina paskolų teikimo sąlygas
DELFI (D.Sinkevičiaus nuotr.)
Euro zonos bankai antrąjį šių metų ketvirtį sušvelnino kredito standartus verslininkams teikiamoms paskoloms. Toks žingsnis žengtas pirmą kartą nuo 2007 metų, trečiadienį savo ataskaitoje pareiškė Europos centrinis bankas (ECB).

Viena didžiausių kontinento valstybių - per plauką nuo bankroto (10)

2014 liepos mėn. 30 d. 14:46
Axel Kicillof
AP/Scanpix
Tikimasi, kad Argentinos ekonomikos ministras trečiadienį atnaujins derybas su nuvertėjusių šalies obligacijų turėtojais ir šaliai pavyks išvengti nemokumo. Apie tai informuoja BBC.

Gimsta nauja ekonominė zona (10)

2014 liepos mėn. 30 d. 14:31
Pietų Amerikos šalių bendrosios rinkos (MERCOSUR) viršūnių susitikimo, vykstančio Karakase, dalyviai antradienį pritarė pasiūlymui steigti naują ekonominę zoną, į kurią įeis šios organizacijos šalys, taip pat ALBA ("Bolivaro Aljansas už mūsų Amerikos liaudį"), "Petrocaribe" ir Karibų baseino bendrijos (Caricom) organizacijos.

Lenkijai – smūgis iš Rusijos ruošiasi pašokdinti visą Europos Sąjungą (587)

2014 liepos mėn. 30 d. 14:20
Rusijos federalinė veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnyba "Rosselchoznadzor" nuo šių metų rugpjūčio 1 dienos draudžia įvežti beveik visas daržoves ir vaisius iš Lenkijos.