Virš "Microsoft" telkiasi juodi debesys

 (1)
Korporacija "Microsoft" pirmadienį pasmerkė vyriausybės siūlymą ją suskaldyti kaip "kraštutinį ir radikalų". Bendrovės akcijų kaina krito tiek dėl pastarųjų pajamų ataskaitų, tiek dėl jos ateities neaiškumo.
Bill Gates
Teisingumo departamentas ir 19 valstijų laimėjo antimonopolinį teismo procesą prieš "Microsoft", kuri buvo pripažinta piktnaudžiavusi savo monopoline padėtimi. Dabar ieškovų advokatai svarsto galimybę suskaldyti "Microsoft", kad bendrovė nebegalėtų kenkti laisvai konkurencijai, pirmadienį pranešė su derybų eiga susipažinęs atstovas. Tačiau jis sakė, kad svarstoma "ištisa virtinė galimybių".

Kitas atstovas pareiškė, kad ieškovai taip pat svarsto laikinų sankcijų prieš "Microsoft" galimybę. Jų gali būti imtasi, kol byla bus svarstoma apeliaciniame teisme.

Pirmadienį "Nasdaq" biržoje "Microsoft" akcijos nukrito 16 proc. iki 66,62 dolerio. Tai įvyko, pasklidus žinioms apie galimą siūlymą suskaldyti bendrovę.

Vyriausybė iki penktadienio turi pasiūlyti teisės gynimo priemones prieš "Microsoft" JAV apygardos teisėjui Thomui Penfieldui Jacksonui (Tomui Penfyldui Džeksonui). Tada bendrovė iki gegužės 10 dienos turės pateikti atsakymą į vyriausybės pasiūlymą. Tačiau priklausomai nuo siūlomų teisės gynimo priemonių pobūdžio, šis laikotarpis gali būti pratęstas. Gegužės 24 dieną numatytas siūlomų teisės gynimo priemonių svarstymas teisme.

"The Wall Street Journal", "USA Today" ir "The Washington Post" pirmadienį pranešė, kad vyriausybė teikia pirmenybę "Microsoft" suskaldymui. Tačiau laikraščių pranešami bendrovės suskaldymo būdai skiriasi.

Viena siūlomų galimybių yra suskaldyti "Microsoft" į dvi ar tris bendroves, tiekiančias rinkai skirtingus produktus. Pavyzdžiui, viena jų galėtų tiekti rinkai operacinę sistemą "Windows" bei interneto paketą. Kita tiektų populiarią programinę įrangą "Office".

Nė vienu šių projektų nenumatoma, kad "Microsoft" turėtų atskirti nuo "Windows" kartu su ja komplektuojamą interneto naršyklę.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

„Nordea“ Baltijos šalyse per tris ketvirčius uždirbo 72 mln. eurų

Baltijos šalių „Nordea“ paskelbė, kad 2016 m. trijų ketvirčių pusmečio veiklos pelnas po atidėjinių sudaro 72 mln. eurų. Devynių mėnesių bendrosios pajamos didėjo 10 proc. Prie šio augimo prisidėjo 8 proc. padidėjusios grynosios pajamos iš komisinių, augant kasdienės bankininkystės paslaugų ir investavimo produktų poreikiui. Grynosios pajamos iš palūkanų, palyginus su atitinkamu laikotarpiu pernai, didėjo 4 proc.

Vyriausybė tarsis, ar reikėtų registruoti išankstinio mokėjimo SIM korteles (26)

Vyriausybė pasitarime pirmadienį numato diskutuoti dėl pataisų, kurias priėmus tektų registruoti išankstinio mokėjimo SIM korteles.

LLRI apie „Doing business” indeksą: stovėjimas vietoje - jau savaime pralaimėjimas (1)

Pasaulio banko kasmet skelbiamas „Doing business” indeksas atskleidė, kad bendros sąlygos verslui veikti per metus Lietuvoje nepagerėjo. Pagal verslo sąlygas Lietuva pasaulyje yra 21-a. Vertinant pagal atnaujintą metodologiją, praėjusiais metais Lietuva buvo toje pačioje vietoje.

Seimo Pirmininkė: dar spėsime priimti Darbo kodeksą (16)

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė įsitikinusi, kad kadenciją baigiantis Seimas per tris likusius posėdžius spės priimti naują Darbo kodeksą.

Italija grasina vetuoti ES biudžetą (4)

Italijos ministras pirmininkas Matteo Renzi dėl kitų Europos Sąjungos (ES) šalių vengimo priimti pabėgėlius pagrasino vetuoti Bendrijos biudžetą, praneša agentūra AFP.