"Vilniaus prekyba" ruošia Biržų įmonės gelbėjimo projektą

Penktadienį "VB Vilfimos" direktorius Alvydas Žabolis su "Vilniaus prekybos" atstovais aptarė tolesnį "Vilniaus prekybos" dalyvavimą Biržų bendrovės veikloje.

Anksčiau "Vilniaus prekyba" didžiausiam Biržų įmonės kreditoriui - Vilniaus bankui - buvo pateikusi keletą principų, kaip vykdyti tolesnę Biržų koncerno veiklą.

Biržų įmonė valdo Biržų pieninę, Kauno sūrinę, "Panevėžio pieną" ir "Vilniaus pieną".

"Vilniaus prekybos" valdybos nario Žilvino Marcinkevičiaus teigimu, yra dvi jos dalyvavimo Biržų įmonės veikloje galimybės - "arba traukti visą Biržų koncerną už ausų", arba dalyvauti vienoje iš jo įmonių veikloje.

Kuri iš šių galimybių buvo svarstoma su "VB Vilfimos" vadovais, Ž. Marcinkevičius BNS nekomentavo. To nepasakė ir "VB Vilfimos" direktorius A. Žabolis.

Pasak "Vilniaus prekybos" valdybos nario, Biržų pieninės skolos (apie 100 mln. litų) ir veiklos rezultatai yra žinomi.

"Biržų įmonės įsipareigojimai gąsdina, bet ne tiek, kad pasitrauktume", BNS sakė Ž. Marcinkevičius.

Vilniaus banko valdybos pirmininko pavaduotojas Gintautas Bareika atsisakė komentuoti "VB Vilfimos" ir "Vilniaus prekybos" susitikimą.

Pasak G. Bareikos, be Rusijos maisto įmonių koncerno "Wimm-Bill-Dann", kuris domisi Biržų įmone, yra dar keturi potencialūs bendrovės investuotojai, kurie "rimtai" nori dalyvauti Biržų koncerno veikloje. Juos įvardinti G. Bareika atsisakė.

G. Bareika nemano, kad Rusijos koncerno "Wimm-Bill-Dann" vadovai supranta, kokia yra šiandieninė Biržų įmonės ir Lietuvos pieno rinkos padėtis. "Manau, kad projektas su Rusijos koncernu bus sunkiai įvykdomas", BNS sakė Vilniaus banko atstovas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

„Nordea“ Baltijos šalyse per tris ketvirčius uždirbo 72 mln. eurų

Baltijos šalių „Nordea“ paskelbė, kad 2016 m. trijų ketvirčių pusmečio veiklos pelnas po atidėjinių sudaro 72 mln. eurų. Devynių mėnesių bendrosios pajamos didėjo 10 proc. Prie šio augimo prisidėjo 8 proc. padidėjusios grynosios pajamos iš komisinių, augant kasdienės bankininkystės paslaugų ir investavimo produktų poreikiui. Grynosios pajamos iš palūkanų, palyginus su atitinkamu laikotarpiu pernai, didėjo 4 proc.

Vyriausybė tarsis, ar reikėtų registruoti išankstinio mokėjimo SIM korteles (26)

Vyriausybė pasitarime pirmadienį numato diskutuoti dėl pataisų, kurias priėmus tektų registruoti išankstinio mokėjimo SIM korteles.

LLRI apie „Doing business” indeksą: stovėjimas vietoje - jau savaime pralaimėjimas (1)

Pasaulio banko kasmet skelbiamas „Doing business” indeksas atskleidė, kad bendros sąlygos verslui veikti per metus Lietuvoje nepagerėjo. Pagal verslo sąlygas Lietuva pasaulyje yra 21-a. Vertinant pagal atnaujintą metodologiją, praėjusiais metais Lietuva buvo toje pačioje vietoje.

Seimo Pirmininkė: dar spėsime priimti Darbo kodeksą (16)

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė įsitikinusi, kad kadenciją baigiantis Seimas per tris likusius posėdžius spės priimti naują Darbo kodeksą.

Italija grasina vetuoti ES biudžetą (4)

Italijos ministras pirmininkas Matteo Renzi dėl kitų Europos Sąjungos (ES) šalių vengimo priimti pabėgėlius pagrasino vetuoti Bendrijos biudžetą, praneša agentūra AFP.