Kaip verslo savininkai, mums atrodo, jog galime išmokti bet kokių įgūdžių, kurie privers mūsų bendroves geriau funkcionuoti. Tačiau ar gali bet kuris žmogus išmokti tinkamai vesti apskaitą ir buhalteriją? Tai tas pats kas sakytum, jog galima išmokti tapti menininku. Galbūt. Vis dėlto, kai kurie šių įgūdžių išmoksta labai lengvai, o kiti visuomet liks “vidutiniokais”.
© DELFI (D.Sinkevičiaus nuotr.)

Galbūt jūs sėkmingas verslininkas, turintis daugybę įgūdžių, tačiau jei finansai yra silpnoji jūsų pusė, tuomet pasisamdykite buhalterį iš šalies. Prieš pasisamdant privalote žinoti, ko galima tikėtis iš buhalterių ir ko turėtumėte iš jų reikalauti. Verslo edukacijos portalas “Entrepreneur” pateikia vienuolika gero buhalterio savybių, į kurias turėtumėte atsižvelgti renkantis buhalterį.

Jūsų buhalteris turi turėti pradinį apskaitos ir buhalterijos terminų žodyną. Svarbiausia yra tikslus suvokimas kuo skiriasi penkios pagrindinės apskaitos sąskaitosi: turtas, skolos, nuosavybė, pajamos ir išlaidos.

Jūsų buhalteris turi būti atidus detalėms. Jums reikia tokio, kuris galėtų susikoncentruoti ties mažais dalykėliais. Tokiu atveju “dideliais dalykais” bus pasirūpinta savaime. Jūs neturite laiko būti jo auklė. Buhalteris privalo prisiimti atsakomybę už visas smulkmenas, kurioms reikia dėmesio.

Jūsų buhalteris turi suvokti bendrą vaizdą. Jeigu investuojate į tam tikrą įrangą, ar buhalteriai supras šio žingsnio ketinimą ir koncepciją? Ar jie žino, kaip paskirstyti mokėjimą, jog bendrovė išleistų mažiau pinigų?

Jūsų buhalteris savo darbą turi dirbti iki galo. Jums reikia tokio žmogaus, kuris būtų savarankiškas ir savo darbą atliktų iki galo. Jūs paprasčiausiai būsite per daug užsiėmęs. Galbūt turėsite savų klausimų ir juos pateiksite, tačiau finansinės projekcijos yra buhalterio atsakomybėje.

Jūsų buhalteris turi turėti finansinę ataskaitą iki kito mėnesio 10 dienos. Trys pagrindinės finansinės ataskaitos yra balanso ataskaita, pelno ir nuostolių ataskaita bei pinigų srautų ataskaita.

Jūsų buhalteris turi detaliai matuoti visas bendrovės išlaidas. Labai svarbu, jog būtų matuojamas inventoriaus atsiperkamumas ir darbuotojų produktyvumas. Inventorius ir darbuotojų atlyginimas sudaro didžiausią išlaidų dalį, tad būtina pateikti patikimą informacija apie šias išlaidas – atitinkamai pagal ją priimsite svarbius sprendimus.

Jūsų buhalteris turi suprasti jūsų veiklos sektorių. Finansai skirtingai planuojami ir valdomi skirtinguose veiklos sektoriuose: mažmeninės prekybos, kirpyklos, internetiniame versle. Kiekviena sritis turi savo niuansus. Susiraskite buhalterį, kuris turi patirties būtent jūsų srityje.
Jūsų buhalteris turi turėti komunikacijos įgūdžius. Jei buhalteris ko nors nesupranta, jis neturėtų gėdytis prašyti pagalbos. Komunikacija yra kritinis elementas, kadangi visą finansinę informaciją (ataskaitas, raportus) reikia tinkamai perduoti atitinkamiems žmonėms.

Jūsų buhalteris turi mokėti dirbti kompiuteriu. Šiais laikais daugelis finansinių klausimų sprendžiami naudojantis kompiuterine įranga ir internetu. Apskaitos sistemos yra kompiuterizuotos, ataskaitos rašomos naudojantis programine įranga. Turėkite tai omenyje.

Jūsų buhalteris turi norėti mokytis visą gyvenimą. Esamų įgūdžių pakaks tik trumpą laikotarpį, o ateityje neabejotinai prireiks naujų žinių ir įgūdžių. Žinoma, tai priklauso ir nuo jūsų, kaip verslininko ambicijų. Kuo sudėtingesnė verslo struktūra, tuo daugiau funkcijų buhalteris turi atlikti.

Jūsų buhalteris turi būti įsipareigojęs jūsų įmonei. Jeigu samdote buhalterį pusei etato, būkite tikras, jog jūsų įmonė bus buhalterio prioritetas. Tai viena didžiausių smulkaus verslo problemų. Šių verslų savininkai leidžia buhalteriams atlikti darbus stipriai neįsitraukus į bendrovės veiklą. Jums reikia žmogaus, galinčio susikoncentruoti.

Jei norite, kad jūsų bendrovės finansai būtų gerai tvarkomi, įsitikinkite, jog jūsų naujasis buhalteris pasižymi aukščiau išvardytomis savybėmis. Geras finansų valdymas yra verslo sėkmės esmė. Jei negalite pasikliauti buhalterinėmis knygomis, tuomet kaip žinosite, kuria kryptimi juda jūsų verslas?

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Rekordiškai padaugėjo Didžiojoje Britanijoje dirbančių ES šalių piliečių (11)

Didžiojoje Britanijoje dirbančių Europos Sąjungos šalių piliečių skaičius antrąjį šį...

Dėl teroro aktų Ispanijoje atpigusios aviakompanijų akcijos nusitempė žemyn visą Europos akcijų rinką (8)

Europos vertybinių popierių rinka penktadienį smuktelėjo, nes dėl Ispanijoje įvykdytų kelių...

Pertvarkoma Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (8)

Pertvarkoma Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba ( VVTAT ): jai perduodamos Europos...

Krintant svarui, toliau daugėja Didžiąją Britaniją lankančių turistų skaičius (10)

Didžiąją Britaniją birželį aplankiusių turistų skaičius, palyginti su tuo pačiu 2016 m....

B. Bradauskui priklausantis „Lamantinas“ šiemet uždirbo 471 tūkst. eurų pelno (50)

Lietuvos ne gyvybės draudimo bendrovė „Lamantinas“ pirmąjį šių metų pusmetį uždirbo 471...

Top naujienos

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (71)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (63)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (17)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1069)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (40)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (82)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (3)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...

Po įgyvendinto plėtros projekto „Mega“ tapo sunkiai atpažįstama (56)

Po metus trukusių plėtros darbų didžiausias prekybos ir laisvalaikio centras vidurio Lietuvoje „...

Pavydėtinos Graikijos princesės gyvenimo akimirkos: 21-erių mergina jau turi viską (19)

Liepą Graikijos princesės Marios-Olympios 21-ojo gimtadienio proga surengtoje ištaigingoje puotoje...

Danijos vėjo jėgainės gali atsirasti ir prie Lietuvos krantų (41)

Kitąmet šimto penkiasdešimt metų jubiliejų minėsiantis Danijos Esbjergo uostas yra vienas...