Vienu adresu registruota daugiau nei 500 bendrovių

 (40)
Vienu adresu registruota daugiau nei 500 bendrovių
© Shutterstock nuotr.

Trankomos durys, automobilių virtinės ir signalai, nuolat pasikartojantys klausimai, kur rasti vieną ar kitą bendrovę. Gyvenimas šalia vadinamųjų verslo daigynų vilniečiams išties sunkus, rašo „Lietuvos rytas“.

„Kur yra Geležinkelio gatvės 3-iojo namo 14A butas?” „Kur įsikūrusi bendrovė „Imox LT?” „Kur ieškoti „Office Management System?” Prie panašių klausimų Geležinkelio gatvėje įsikūrusios vairavimo mokyklos administratorė Erika įpratusi.

Mat šalia vairavimo mokyklos įsikūręs vadinamasis verslo daigynas – butas pusrūsyje, kuriame registruota daugiau nei pusė tūkstančio įmonių.

Panašių adresų, kuriais apsukruoliai siūlo registruoti įmones, Vilniuje bent keli. Verslininkams tai patogu. Bet tik ne tokių verslo daigynų kaimynams.

Be šalia dirbančiųjų pagalbos rasti duris, už kurių registruotos net 534 įmonės, nebūtų lengva. Prie jų nėra jokios iškabos. Geležinkelio gatvės butas pusrūsyje – rekordininkas. Daugiau įmonių vienoje krūvoje nėra jokiame kitame sostinės pastate.

Pravėrus duris pasitinka tuščia patalpa, kurią šildo elektrinis radiatorius. Kompiuteris ant stalo, numestas paltas ir kelios dėžės, prigrūstos laiškų. Čia per trejus metus buvo įkurta per penkis šimtus įmonių. Kiek jų gyvuoja iki šiol – vienas Dievas težino. Čia registruota ir asociacija „Metų muzikos apdovanojimai” su prodiuseriu Martynu Tyla priešakyje. Sausį ši asociacija surengė muzikos apdovanojimų renginį M.A.M.A.

Po kelių minučių pasirodo šeimininkė – Gražina Mogodia. Ne itin kalbi moteris pati nustemba sužinojusi, kiek įmonių ji atstovauja: „Nieko sau. Normaliai!”

G.Mogodia tikino, kad šiuo adresu keliauja tik laiškai ir interesantai. Nei įmonių vadovai, nei darbuotojai čia nepasirodo. Šūsnys laiškų kai kurioms bendrovėms guli jau metus.

Gali būti, kad šių įmonių seniai nebėra. Vien jų pavadinimas verslo daigyne.

www.DELFI.lt
 
40
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Verslo naujienos

ES „juodajame sąraše“ - nuo separatistų vadeivų iki V. Putino treniruočių partnerio pateko ir trys bendrovės (146)

2014 liepos mėn. 30 d. 22:18
Rusijos nacionalinis komercinis bankas
DELFI montažas
Trečiadienį susitarimo dėl sankcijų Rusijai procedūra buvo užbaigta. Paaiškėjo pavardės ir įmonės, kurias Europos Sąjunga nutarė bausti už įvykius Ukrainoje.

Ispanija ir JAV džiaugiasi rodikliais (3)

2014 liepos mėn. 30 d. 21:20
Ispanijos ekonomika antrąjį ketvirtį augo sparčiausiai nuo 2007-ųjų. JAV taip pat skelbia, kad jos ekonomikos augimo tempai antrąjį šių metų ketvirtį išaugo daugiau nei tikėtasi.

G. Nausėda: jei Rusija keršys, Lietuvos įmonės nepražus (143)

2014 liepos mėn. 30 d. 19:29
SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda teigia, kad dėl įvestų sankcijų silpstanti Rusijos ekonomika veiks ir į mažmeninę prekybą orientuotą Lietuvos eksportą.

Sustabdė Vilniaus kavinės ir Trakų kebabinės veiklą (16)

2014 liepos mėn. 30 d. 17:40
Kavinė Flamingas Žvėryne
Google Maps
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad dėl grubių pažeidimų laikinai sustabdė Vilniaus kavinės „Flamingas“ ir sezoninės kebabinės Trakuose veiklą.

Indikatorius, nežadantis nieko gero nei Šveicarijai, nei ES (5)

2014 liepos mėn. 30 d. 16:38
Pagrindinis Šveicarijos ekonomikos instituto rengiamas ekonomikos indikatorius KOF liepą smunka jau ketvirtąjį mėnesį iš eilės, todėl ekspertai ima tikėti, kad silpnas euro zonos ekonomikos atsigavimas gali nusmukdyti ir Šveicarijoje pagamintų prekių eksportą bei augimo prognozes.