Vienu adresu registruota daugiau nei 500 bendrovių

 (40)
Trankomos durys, automobilių virtinės ir signalai, nuolat pasikartojantys klausimai, kur rasti vieną ar kitą bendrovę. Gyvenimas šalia vadinamųjų verslo daigynų vilniečiams išties sunkus, rašo „Lietuvos rytas“.
Vienu adresu registruota daugiau nei 500 bendrovių
© Shutterstock nuotr.

„Kur yra Geležinkelio gatvės 3-iojo namo 14A butas?” „Kur įsikūrusi bendrovė „Imox LT?” „Kur ieškoti „Office Management System?” Prie panašių klausimų Geležinkelio gatvėje įsikūrusios vairavimo mokyklos administratorė Erika įpratusi.

Mat šalia vairavimo mokyklos įsikūręs vadinamasis verslo daigynas – butas pusrūsyje, kuriame registruota daugiau nei pusė tūkstančio įmonių.

Panašių adresų, kuriais apsukruoliai siūlo registruoti įmones, Vilniuje bent keli. Verslininkams tai patogu. Bet tik ne tokių verslo daigynų kaimynams.

Be šalia dirbančiųjų pagalbos rasti duris, už kurių registruotos net 534 įmonės, nebūtų lengva. Prie jų nėra jokios iškabos. Geležinkelio gatvės butas pusrūsyje – rekordininkas. Daugiau įmonių vienoje krūvoje nėra jokiame kitame sostinės pastate.

Pravėrus duris pasitinka tuščia patalpa, kurią šildo elektrinis radiatorius. Kompiuteris ant stalo, numestas paltas ir kelios dėžės, prigrūstos laiškų. Čia per trejus metus buvo įkurta per penkis šimtus įmonių. Kiek jų gyvuoja iki šiol – vienas Dievas težino. Čia registruota ir asociacija „Metų muzikos apdovanojimai” su prodiuseriu Martynu Tyla priešakyje. Sausį ši asociacija surengė muzikos apdovanojimų renginį M.A.M.A.

Po kelių minučių pasirodo šeimininkė – Gražina Mogodia. Ne itin kalbi moteris pati nustemba sužinojusi, kiek įmonių ji atstovauja: „Nieko sau. Normaliai!”

G.Mogodia tikino, kad šiuo adresu keliauja tik laiškai ir interesantai. Nei įmonių vadovai, nei darbuotojai čia nepasirodo. Šūsnys laiškų kai kurioms bendrovėms guli jau metus.

Gali būti, kad šių įmonių seniai nebėra. Vien jų pavadinimas verslo daigyne.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (40)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Verslo naujienos

Spėja Graikijos likimą: blogiausio scenarijaus pavyks išvengti (7)

Europos centrinio banko (ECB) viceprezidentas Vitoras Constancio pirmadienį pareiškė esąs įsitikinęs, kad Atėnai ir šalies tarptautiniai kreditoriai susitars ir vis dėlto Graikijos pasitraukimo iš euro zonos išvengti pavyks. Apie tai praneša „Reuters“.

„McDonalds“ ruošiasi permainoms (16)

Didžiausias pasaulyje greito maisto restoranų tinklas „McDonald's“ pirmadienį pranešė apie naujus savo planus. Generalinis įmonės direktorius Steve Easterbrookas teigia sieksiantis vėl prisivilioti klientus, didinti pardavimų apimtis ir paversti daugiausiai pajamų pasaulyje gaunantį restoranų tinklą „modernia, progresyvia mėsainių bendrove“. Apie tai praneša „Reuters“.

Iš D. Britanijos plaukiantys pinigai sukėlė klausimų (5)

Per pastaruosius 15 mėnesių investuotojai iš Jungtinės Karalystės (JK) išvežė 356 mlrd. JAV dolerių (apie 317 mlrd. eurų), gegužės 4 d. pranešė „The Times“.

Euro zonos gamintojų kainų kilimas lėtėja (2)

Euro zonos apdirbamosios pramonės aktyvumas susilpnėjo, nes regiono gamintojai pirmą kartą per pastaruosius aštuonis mėnesius padidino kainas. Apie tai praneša BBC.

Dėl naftos kainų Norvegija priversta naudoti pinigų atsargas (30)

Smunkančios naftos kainos verčia Norvegijos valdžią kreiptis dėl pinigų atsargų iš Nacionalinės gerovės fondo. Tai pareiškė Norvegijos centrinio banko vykdomasis direktorius Yngve Slyngstadas, informuoja „Bloomberg“.