Vienu adresu registruota daugiau nei 500 bendrovių

 (40)
Trankomos durys, automobilių virtinės ir signalai, nuolat pasikartojantys klausimai, kur rasti vieną ar kitą bendrovę. Gyvenimas šalia vadinamųjų verslo daigynų vilniečiams išties sunkus, rašo „Lietuvos rytas“.
Vienu adresu registruota daugiau nei 500 bendrovių
© Shutterstock nuotr.

„Kur yra Geležinkelio gatvės 3-iojo namo 14A butas?” „Kur įsikūrusi bendrovė „Imox LT?” „Kur ieškoti „Office Management System?” Prie panašių klausimų Geležinkelio gatvėje įsikūrusios vairavimo mokyklos administratorė Erika įpratusi.

Mat šalia vairavimo mokyklos įsikūręs vadinamasis verslo daigynas – butas pusrūsyje, kuriame registruota daugiau nei pusė tūkstančio įmonių.

Panašių adresų, kuriais apsukruoliai siūlo registruoti įmones, Vilniuje bent keli. Verslininkams tai patogu. Bet tik ne tokių verslo daigynų kaimynams.

Be šalia dirbančiųjų pagalbos rasti duris, už kurių registruotos net 534 įmonės, nebūtų lengva. Prie jų nėra jokios iškabos. Geležinkelio gatvės butas pusrūsyje – rekordininkas. Daugiau įmonių vienoje krūvoje nėra jokiame kitame sostinės pastate.

Pravėrus duris pasitinka tuščia patalpa, kurią šildo elektrinis radiatorius. Kompiuteris ant stalo, numestas paltas ir kelios dėžės, prigrūstos laiškų. Čia per trejus metus buvo įkurta per penkis šimtus įmonių. Kiek jų gyvuoja iki šiol – vienas Dievas težino. Čia registruota ir asociacija „Metų muzikos apdovanojimai” su prodiuseriu Martynu Tyla priešakyje. Sausį ši asociacija surengė muzikos apdovanojimų renginį M.A.M.A.

Po kelių minučių pasirodo šeimininkė – Gražina Mogodia. Ne itin kalbi moteris pati nustemba sužinojusi, kiek įmonių ji atstovauja: „Nieko sau. Normaliai!”

G.Mogodia tikino, kad šiuo adresu keliauja tik laiškai ir interesantai. Nei įmonių vadovai, nei darbuotojai čia nepasirodo. Šūsnys laiškų kai kurioms bendrovėms guli jau metus.

Gali būti, kad šių įmonių seniai nebėra. Vien jų pavadinimas verslo daigyne.

www.DELFI.lt
Naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Naujienos

„Novaturas“ siūlys dvi naujas kryptis

Šią vasarą „Novaturas“ kelionių mėgėjams siūlo dvi naujas kryptis poilsinėmis kelionėmis – į Bodrumą Turkijoje ir Italijos Kampaniją, rašoma pranešime spaudai.

JAV moteris iškėlė 5 mln. dolerių bylą „Starbucks“ dėl ledukų gėrimuose (7)

Viena Čikagos gyventoja kelia daugiau kaip 5 mln. dolerių (4,31 mln. eurų) ieškinį „Starbucks“, tvirtindama, kad ši kavos gigantė pripila per mažai kavos, arbatos ir kitų gėrimų, kuriuos patiekia su ledukais, todėl klientai už juos permoka.

Metas atsisveikinti su grynaisiais pinigais? (5)

Klasikiniai pinigai XXI a. nebeatlieka savo funkcijų, „Žinių radijui“ sakė „Nextury Ventures“ valdybos pirmininkas Ilja Laursas.

„Coffee Inn“ žengia į JAV (6)

Didžiausias Baltijos šalyse kavos tinklas „Coffee Inn“ atidarė pirmąją tinklo kavinę Jungtinėse Amerikos Valstijose. Kavinė duris atvėrė Floridos valstijoje, Tampos mieste, rašoma pranešime spaudai.

80 tūkst. žmonių rizikuoja sulaukti Mokesčių inspekcijos sankcijų (36)

Pasibaigus terminui, iki kurio buvo galima pateikti pajamų ir mokesčių deklaracijas, dar liko apie 80 tūkstančių to nepadariusių gyventojų.