Savo laišku nesiekiu kažko apkaltinti (kaip sakoma, jei kas nors nepavyko, reikia kaltinti tik save...), tačiau noriu pasidalinti patirtimi, įžvalgomis – gal kam nors padės apsisprendžiant pirkti paslaugas. Gal kas nors pasimokys iš mūsų klaidų, gal kam nors bus lengviau apsispręsti, ko tikėtis.
© Shutterstock nuotr.

Esame jauna šeima, laukiamės vaikučio, todėl vyras nusprendė palepinti mane ir nupirko generalinio namų tvarkymo paslaugą. Taip, pasinaudojome nuolaidomis per vieną iš grupinių pardavimų portalą. Ko tikėjomės? Tikrai nesitikėjome labai daug, tiesiog galvojome, kad įmonė, teikianti valymo paslaugas, išvalys kokybiškiau nei tai galėtume padaryti savo jėgomis.

Taigi susitarėme dieną ir valandą, kada valytojai (taip vadinsime tuos žmones, kurie teikė paslaugą) turėjo atvažiuoti. Su vyru pasiėmėmė po atostogų dieną, kadangi tikrai nesiruošėme palikti svetimiems žmonėms buto be priežiūros, be to, neturėjome vilčių paruošti namus taip, kad nereikėtų kilnoti daiktų juos tvarkant.

Taigi likus 1:30 val. iki sutarto laiko paskambino valytojai ir pasakė, kad atvažiuoti negali, nes „sulūžo mašina“. Pasiūlė kitą darbo dieną... Na, gerai, tikriausiai jų nuomone mes sėdime namie ir nieko neveikiame. Pasakius, kad tikrai neimsime dar vienų atostogų, susitarėme, kad atvažiuos šeštadienį. Šeštadienį sulaukėme valytojų 1:20 val., vėliau nei tarėmės. Na, sakykim, čia vėl nieko tokio, nors manau, kad save gerbiančiame versle vėluojant tiek laiko būtų normalu informuoti telefonu. Aišku, atsiprašymo nesitikėjome... jo ir nebuvo.

Atvykę du vyrukai iš karto puolė prie darbų – valyti langus. Mums, neturintiems patirties gaunant tokias paslaugas, pasirodė šiek tiek keista, kad neaptarėme, kaip viskas vyks, ko mes iš jų tikimės. Tačiau nenorėjome trukdyti žmonėms dirbti visą laiką žiūrėdami per petį.

Kadangi paslauga buvo teikiama gyvenamame bute, kuriame, natūralu, yra ir baldų, ir kitų daiktų, planavome, kad galėsime vienus daiktus (t.y. dėžes, nes daiktus jau buvome sukraustę į dėžes) valomoje patalpoje iškraustyti, sudėti nevalomoje patalpoje, o tada atvirkščiai. Deja, tai nepavyko, nes vyrukai dirbo labai greitai, tvarkydami tai vieną, tai kitą kambarį (nebuvo tvarkoma patalpa po patalpos, buvo vaikščiojama po visas patalpas be mums suprantamos sistemos) ir nespėjome net pastebėti, kaip jie jau baiginėjo darbus. Tada pradėjome vertinti jų atliktų darbų kokybę...

Žiūrint atgal, visada paprasta sugalvoti, ką galima buvo padaryti geriau, taigi pabandysiu surašyti:

- dar prieš perkant paslaugą būtina smulkiai išsiaiškinti, kas bus daroma ir kas ne (įvertinti pateiktą aprašymą neužtenka...). Tai nėra lengva, kadangi neturint patirties sunku įsivaizduoti kiekvieną smulkmeną, o dalykų, kurie atrodytų savaime suprantami, nėra.

- atvažiavus valytojams, būtina kartu apeiti visus kambarius, smulkiai sutariant, kas bus padaryta (nesvarbu, kad perkant paslaugą yra nurodyta, kas bus padaryta. Jie suras priežasčių, apie kurias net nepagalvotumėte, kodėl to nedarė);

- aptarti, kaip vyks darbai, kiek, kaip ir kada jūs galėsite paruošti atskirus kambarius/baldus valymui (jeigu to reikia);

- valytojams dirbant būtina stebėti ar padaro tai, kas sutarta ir ar viskas atlikta kokybiškai. Būtina kokybę įvertinti iš karto, nes nebus jokio paslaugų perdavimo-priėmimo fakto, kuomet galėtumėte pasakyti, ar jų atlikimu esate patenkinti.

Generaliniu tvarkymu to tikrai negalėtume pavadinti. Mums buvo paaiškinta, kad nė viena įmonė daugiau nedaro. Manau, to niekada nesužinosime, kadangi daugiau tokia paslauga nesusigundysime – patiems atlikti generalinį namų valymą galima žymiai kokybiškiau ir pigiau.

P.S. Nuotraukos darytos iš karto tik valytojams išėjus. Ir čia toli gražu ne viskas, ką galėtume parodyti...

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (24)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (13)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (25)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (79)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (83)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1104)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (49)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (83)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (3)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...

Po įgyvendinto plėtros projekto „Mega“ tapo sunkiai atpažįstama (63)

Po metus trukusių plėtros darbų didžiausias prekybos ir laisvalaikio centras vidurio Lietuvoje „...