Vertingiausių Lietuvos bendrovių dešimtuke - „Maxima“, „Lietuvos dujos“ ir „Lietuvos energija“

 (44)
Vertingiausių Lietuvos bendrovių dešimtuke - „Maxima“, „Lietuvos dujos“ ir „Lietuvos energija“
© DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)

Investicinis bankas „GILD Bankers“ surikiavo vertingiausių Lietuvos bendrovių šimtuką. Jo viršūnėje atsidūrė „Maxima grupė“, rašo „Verslo žinios“. Sąrašo sudarinėtojai viliasi, kad dabar diskutuojant, kas kiek vertas, jau bus galima remtis jų produktu, ir žada tęsti tyrimus, nes naujas sąrašas kitąmet parodys bendrovių verčių pokyčius.

Pirmasis „GILD“ sudarytas šimtukas pasirodė Estijoje 2008 m. „Lietuvoje įmonės savo duomenis maždaug drausmingai pradėjo teikti tik už 2010 m., nes atsirado įvairių administracinių priemonių, padidinusių skaidrumą ir įpareigojusių pateikti išsamias finansines ataskaitas. Tad iki šiol nebuvo tiesiog įmanoma to padaryti, nors ir dabar nėra taip paprasta“, – dienraščiui aiškino Baltijos šalių investicinio banko „GILD Bankers“ partneris Šarūnas Skyrius. Pašnekovas pabrėžė, kad duomenys nepretenduoja į absoliučią tiesą.

Beje, Lietuva nuo Estijos atsilieka ne tik pagal šimtuko sudarymo laiką, bet ir pagal šimto vertingiausių įmonių bendrą vertę. Lietuvos „TOP100“ vertė yra 44 mlrd. Lt, o Estijos – 47,6 Lt.

Lietuvos vertingiausių bendrovių dešimtukas atrodo taip:
1.Maxima grupė
2.Lietuvos geležinkeliai
3.Swedbankas
4.SEB bankas
5.Teo Lt
6.Lesto
7.Orlen Lietuva
8.Litgrid
9.Lietuvos dujos
10.Lietuvos energija

Sąrašo sudarytojai skaičiuoja, kad vertingiausias buvo bankų sektorius. Žinome šimtume nėra bankrutuojančio banko „Snoras“. Taip pat nėra „Iki“ prekybos tinklą valdančios bendrovės UAB „Palink“, kadangi pastaroji nepateikė duomenų. UAB „Rimi Lietuva“ atsidūrusi 53-oje vietoje, UAB „Norfos mažmena“ – 59-oje.

www.DELFI.lt
 
44
Registruoti (0) Anonimiški (44)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Verslo naujienos

Rusija po B. Nemcovo nužudymo: rublis vėl smunka (43)

2015 kovo mėn. 2 d. 13:05
Prekyba Maskvos biržoje pirmadienį, kovo 2 dieną, prasidėjo naujomis rublio bėdomis – Rusijos nacionalinė valiuta vėl smunka. Dolerio kursas rublio atžvilgiu šoktelėjo iki 62, 399 rublio, o tai 79,9 kapeikomis daugiau nei vasario 27 dienos prekybos pabaigoje fiksuota kaina.

„Senukai“ meta pinigus į elektroninę prekybą (14)

2015 kovo mėn. 2 d. 11:51
„Senukai“ meta pinigus į elektroninę prekybą
A.Stackevič nuotr.
Prekybos tinklas „Senukai” patvirtino 10 mln. eurų investicijas vystyti elektroninę parduotuvę „E-Senukai”.

Laukiantiems Rusijos sušvelnėjimo – blogos naujienos (140)

2015 kovo mėn. 2 d. 11:04
Rusijos valdžios pareigūnai neketina atsisakyti 2014 metų rugpjūčio mėnesį pritaikytų atsakomųjų sankcijų, kurios nuo tada taikomos įvairiems produktams iš Vakarų valstybių, pasisakančių už prieš Rusiją dėl šalies veiksmų Ukrainoje nukreiptas sankcijas, skelbia top.rbc.ru.

Suskaičiavo, kiek viskas pabrango Ukrainoje: skaičiai šokiruoja (61)

2015 kovo mėn. 2 d. 10:26
Realioji metinė infliacija Ukrainoje pasiekė 272 proc., nors, oficialiais duomenimis, rodiklis sudaro 28,5 proc. Tokią nuomonę išsakė JAV Džonso Hopkinso universiteto profesorius Steve'as Hanke. Apie tai praneša AFP.

Vasarį areštuota turto už 90 mln. eurų (5)

2015 kovo mėn. 2 d. 09:52
Vasarį areštuota turto už 90 mln. eurų
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Per praėjusį mėnesį areštuota įmonių turto už daugiau nei 90,5 mln. eurų. Tai 2,8 karto viršijo pernai metų vasario rodiklį, nors turto areštus patyrusių įmonių šiemet užfiksuota mažiau nei pernai. Tokiomis įžvalgomis dalinasi verslo rizikos vertinimo bendrovės „Creditreform Lietuva“ analitikai.