Vertingiausių Lietuvos bendrovių dešimtuke - „Maxima“, „Lietuvos dujos“ ir „Lietuvos energija“

 (44)
Vertingiausių Lietuvos bendrovių dešimtuke - „Maxima“, „Lietuvos dujos“ ir „Lietuvos energija“
© DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)

Investicinis bankas „GILD Bankers“ surikiavo vertingiausių Lietuvos bendrovių šimtuką. Jo viršūnėje atsidūrė „Maxima grupė“, rašo „Verslo žinios“. Sąrašo sudarinėtojai viliasi, kad dabar diskutuojant, kas kiek vertas, jau bus galima remtis jų produktu, ir žada tęsti tyrimus, nes naujas sąrašas kitąmet parodys bendrovių verčių pokyčius.

Pirmasis „GILD“ sudarytas šimtukas pasirodė Estijoje 2008 m. „Lietuvoje įmonės savo duomenis maždaug drausmingai pradėjo teikti tik už 2010 m., nes atsirado įvairių administracinių priemonių, padidinusių skaidrumą ir įpareigojusių pateikti išsamias finansines ataskaitas. Tad iki šiol nebuvo tiesiog įmanoma to padaryti, nors ir dabar nėra taip paprasta“, – dienraščiui aiškino Baltijos šalių investicinio banko „GILD Bankers“ partneris Šarūnas Skyrius. Pašnekovas pabrėžė, kad duomenys nepretenduoja į absoliučią tiesą.

Beje, Lietuva nuo Estijos atsilieka ne tik pagal šimtuko sudarymo laiką, bet ir pagal šimto vertingiausių įmonių bendrą vertę. Lietuvos „TOP100“ vertė yra 44 mlrd. Lt, o Estijos – 47,6 Lt.

Lietuvos vertingiausių bendrovių dešimtukas atrodo taip:
1.Maxima grupė
2.Lietuvos geležinkeliai
3.Swedbankas
4.SEB bankas
5.Teo Lt
6.Lesto
7.Orlen Lietuva
8.Litgrid
9.Lietuvos dujos
10.Lietuvos energija

Sąrašo sudarytojai skaičiuoja, kad vertingiausias buvo bankų sektorius. Žinome šimtume nėra bankrutuojančio banko „Snoras“. Taip pat nėra „Iki“ prekybos tinklą valdančios bendrovės UAB „Palink“, kadangi pastaroji nepateikė duomenų. UAB „Rimi Lietuva“ atsidūrusi 53-oje vietoje, UAB „Norfos mažmena“ – 59-oje.

www.DELFI.lt
 
44
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Verslo naujienos

Šimtus milijardų galintis atnešti ES ir JAV susitarimas pakibo ant plauko?

2014 lapkričio mėn. 21 d. 20:34
Europos ir JAV ketinamas pasirašyti laisvosios prekybos susitarimas žlugtų, jei Europos lyderiai pasiduotų spaudimui iš dokumento pašalinti investicijų apsaugos nuostatas, penktadienį pareiškė Europos Sąjungos (ES) prekybos ministrų tarybos pirmininkas, praneša „Reuters“.

Ekspertė: CV prilygsta pirštų atspaudams (5)

2014 lapkričio mėn. 21 d. 19:58
Kaip nėra vienodų pirštų atspaudų, taip nėra ir vienodų gyvenimo aprašymų, todėl, ieškodami darbo, užuot besikreipę į specialistą, CV turėtumėte parašyti patys.

Dėl Ebolos viruso Estijoje pabrango šokoladas (1)

2014 lapkričio mėn. 21 d. 18:37
Per metus maždaug trečdaliu pabrangusios kakavos pupelės sukėlė ir Estijos bendrovės „Kalev“ produkcijos kainas. Viena iš kakavos pabrangimo priežasčių įvardijamas Ebolos virusas ir dėl jo susiklosčiusi neaiški padėtis Afrikoje. Apie tai praneša Estijos naujienų portalas ERR.EE.

Rusijoje sujudimas dėl naftos kainų (39)

2014 lapkričio mėn. 21 d. 18:20
Nafta Arktyje
AP/Scanpix
Rusijos energetikos ministro Aleksandro Novako teigimu, Rusija svarsto galimybę sumažinti naftos gavybos apimtis, siekdama tokiu būdu išsaugoti naftos kainas pasaulinėje rinkoje, tačiau galutinis sprendimas dar nėra priimtas.

Paskelbė, kiek pasaulyje yra superturtuolių (4)

2014 lapkričio mėn. 21 d. 18:12
Turtingiausių pasaulio žmonių turtai toliau auga. 0,004 proc. suaugusių Žemės gyventojų turi beveik 30 trilijonų dolerių ir kontroliuoja 13 proc. viso pasaulio turto, praneša agentūra AFP.