Vertingiausių Lietuvos bendrovių dešimtuke - „Maxima“, „Lietuvos dujos“ ir „Lietuvos energija“

 (44)
Vertingiausių Lietuvos bendrovių dešimtuke - „Maxima“, „Lietuvos dujos“ ir „Lietuvos energija“
© DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)

Investicinis bankas „GILD Bankers“ surikiavo vertingiausių Lietuvos bendrovių šimtuką. Jo viršūnėje atsidūrė „Maxima grupė“, rašo „Verslo žinios“. Sąrašo sudarinėtojai viliasi, kad dabar diskutuojant, kas kiek vertas, jau bus galima remtis jų produktu, ir žada tęsti tyrimus, nes naujas sąrašas kitąmet parodys bendrovių verčių pokyčius.

Pirmasis „GILD“ sudarytas šimtukas pasirodė Estijoje 2008 m. „Lietuvoje įmonės savo duomenis maždaug drausmingai pradėjo teikti tik už 2010 m., nes atsirado įvairių administracinių priemonių, padidinusių skaidrumą ir įpareigojusių pateikti išsamias finansines ataskaitas. Tad iki šiol nebuvo tiesiog įmanoma to padaryti, nors ir dabar nėra taip paprasta“, – dienraščiui aiškino Baltijos šalių investicinio banko „GILD Bankers“ partneris Šarūnas Skyrius. Pašnekovas pabrėžė, kad duomenys nepretenduoja į absoliučią tiesą.

Beje, Lietuva nuo Estijos atsilieka ne tik pagal šimtuko sudarymo laiką, bet ir pagal šimto vertingiausių įmonių bendrą vertę. Lietuvos „TOP100“ vertė yra 44 mlrd. Lt, o Estijos – 47,6 Lt.

Lietuvos vertingiausių bendrovių dešimtukas atrodo taip:
1.Maxima grupė
2.Lietuvos geležinkeliai
3.Swedbankas
4.SEB bankas
5.Teo Lt
6.Lesto
7.Orlen Lietuva
8.Litgrid
9.Lietuvos dujos
10.Lietuvos energija

Sąrašo sudarytojai skaičiuoja, kad vertingiausias buvo bankų sektorius. Žinome šimtume nėra bankrutuojančio banko „Snoras“. Taip pat nėra „Iki“ prekybos tinklą valdančios bendrovės UAB „Palink“, kadangi pastaroji nepateikė duomenų. UAB „Rimi Lietuva“ atsidūrusi 53-oje vietoje, UAB „Norfos mažmena“ – 59-oje.

www.DELFI.lt
 
44
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Verslo naujienos

Europos Sąjunga - Rusijai: strateginė partnerystė baigėsi (8)

2014 rugsėjo mėn. 2 d. 13:33
Europos Sąjungos (ES) vyriausybės sprendimą dėl naujų sankcijų Rusijai paketo priims penktadienį, Europos Parlamentui antradienį sakė Italijos užsienio reikalų ministrė Federica Mogherini.

Iš Talino - į Kauną: bus naujų darbo vietų (15)

2014 rugsėjo mėn. 2 d. 12:34
Suomių bendrovė „Fazer“ planuoja perkelti duonos gamybą į Lietuvą ir Latviją. Tai sukurs iki 80 naujų darbo vietų Lietuvoje ir Latvijoje.

Šveicarijos ekonomika silpsta (2)

2014 rugsėjo mėn. 2 d. 12:20
Šveicarijos ekonomikoje antrąjį šių metų ketvirtį buvo registruojama stagnacija, rodo antradienį pateikiami duomenys. Vidutiniam augimo tempui ir vartojimui vidaus rinkoje nepavyko kompensuoti nuosmukio įrenginių eksporto sektoriuje, susidariusio dėl menkos paklausos Europos rinkose. Apie tai praneša BBC.

Rusiją paliks be pinigų (74)

2014 rugsėjo mėn. 2 d. 12:40
Dėl papildomų sankcijų, kurių ketinama imtis prieš Maskvą, investuotojams iš Europos gali būti uždrausta pirkti naujas valstybines Rusijos obligacijas.

Po siurblių – ir kitų buitinių prietaisų draudimai (73)

2014 rugsėjo mėn. 2 d. 12:37
Didelio galingumo plaukų džiovintuvai pateko į elektros prietaisų, kuriuos Europos Sąjunga (ES) ketina uždrausti, sąrašą. Šio draudimo tikslas – sumažinti suvartojamos elektros energijos kiekį.