Vertingiausių Lietuvos bendrovių dešimtuke - „Maxima“, „Lietuvos dujos“ ir „Lietuvos energija“

 (44)
Vertingiausių Lietuvos bendrovių dešimtuke - „Maxima“, „Lietuvos dujos“ ir „Lietuvos energija“
© DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)

Investicinis bankas „GILD Bankers“ surikiavo vertingiausių Lietuvos bendrovių šimtuką. Jo viršūnėje atsidūrė „Maxima grupė“, rašo „Verslo žinios“. Sąrašo sudarinėtojai viliasi, kad dabar diskutuojant, kas kiek vertas, jau bus galima remtis jų produktu, ir žada tęsti tyrimus, nes naujas sąrašas kitąmet parodys bendrovių verčių pokyčius.

Pirmasis „GILD“ sudarytas šimtukas pasirodė Estijoje 2008 m. „Lietuvoje įmonės savo duomenis maždaug drausmingai pradėjo teikti tik už 2010 m., nes atsirado įvairių administracinių priemonių, padidinusių skaidrumą ir įpareigojusių pateikti išsamias finansines ataskaitas. Tad iki šiol nebuvo tiesiog įmanoma to padaryti, nors ir dabar nėra taip paprasta“, – dienraščiui aiškino Baltijos šalių investicinio banko „GILD Bankers“ partneris Šarūnas Skyrius. Pašnekovas pabrėžė, kad duomenys nepretenduoja į absoliučią tiesą.

Beje, Lietuva nuo Estijos atsilieka ne tik pagal šimtuko sudarymo laiką, bet ir pagal šimto vertingiausių įmonių bendrą vertę. Lietuvos „TOP100“ vertė yra 44 mlrd. Lt, o Estijos – 47,6 Lt.

Lietuvos vertingiausių bendrovių dešimtukas atrodo taip:
1.Maxima grupė
2.Lietuvos geležinkeliai
3.Swedbankas
4.SEB bankas
5.Teo Lt
6.Lesto
7.Orlen Lietuva
8.Litgrid
9.Lietuvos dujos
10.Lietuvos energija

Sąrašo sudarytojai skaičiuoja, kad vertingiausias buvo bankų sektorius. Žinome šimtume nėra bankrutuojančio banko „Snoras“. Taip pat nėra „Iki“ prekybos tinklą valdančios bendrovės UAB „Palink“, kadangi pastaroji nepateikė duomenų. UAB „Rimi Lietuva“ atsidūrusi 53-oje vietoje, UAB „Norfos mažmena“ – 59-oje.

www.DELFI.lt
 
44
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Verslo naujienos

Ž. Šilėnas. MMA – ne sprendimas, o žaidimas (4)

2014 rugsėjo mėn. 17 d. 10:05
Žilvinas Šilėnas
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Valdžia po truputį vis didina minimalią mėnesinę algą (MMA). Nuo spalio MMA gali didėti 35 litais „ant popieriaus“, su visais mokesčiais – 46 litais, o žmogui „į rankas“ – 25 litais. Priežastis? Rimtų nėra ir nepateikiama. Viena sklandanti mintis – apvalus skaičius gražiau atrodys. Sutikite, tai labai jau nerimta. Ypač kai įsivedinėjant eurą žadama bausti visus, kurie kainas suapvalins iki gražesnių sumų.

Rusams liepė nepanikuoti (68)

2014 rugsėjo mėn. 17 d. 09:40
Rusijos valdžios pareigūnai antradienį paragino šalies žmones dėl iki rekordinių žemumų smukusio rublio kurso JAV dolerio atžvilgiu nepanikuoti. Rusijos ekonomiką šiuo metu smaugia ir naujos Vakarų šaliai pritaikytos sankcijos, skelbia BBC.

Vilniuje atidarytas verslumo centras (6)

2014 rugsėjo mėn. 17 d. 08:18
Verslumo centro Verslo Lab'as atidarymas
Organizacijos nuotr.
Antradienį Vilniuje atidarytas verslumo centras „Verslo Lab'as“.

Skaičiuoja: Rusijai buvo pigiau atiduoti Ukrainą (78)

2014 rugsėjo mėn. 17 d. 07:34
Buvęs Rusijos finansų ministras Aleksejus Kudrinas per artimiausius dvejus – trejus metus Rusijos ekonomikai neprognozuoja jokio augimo. Priežastis – investicijų stoka, rašo newsru.com.

Smūgis avalynės įmonei: dingo ir direktorius, ir krūva pinigų (13)

2014 rugsėjo mėn. 16 d. 22:43
Kinų avalynės įmonė „Ultrasonic“ paskelbė apie savo vykdomojo direktoriaus ir generalinės administracijos direktoriaus, taip pat didžiulių sumų dingimą. Apie tai informuoja BBC.