Vertingiausių Lietuvos bendrovių dešimtuke - „Maxima“, „Lietuvos dujos“ ir „Lietuvos energija“

 (44)
Investicinis bankas „GILD Bankers“ surikiavo vertingiausių Lietuvos bendrovių šimtuką. Jo viršūnėje atsidūrė „Maxima grupė“, rašo „Verslo žinios“. Sąrašo sudarinėtojai viliasi, kad dabar diskutuojant, kas kiek vertas, jau bus galima remtis jų produktu, ir žada tęsti tyrimus, nes naujas sąrašas kitąmet parodys bendrovių verčių pokyčius.
Vertingiausių Lietuvos bendrovių dešimtuke - „Maxima“, „Lietuvos dujos“ ir „Lietuvos energija“
© DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)

Pirmasis „GILD“ sudarytas šimtukas pasirodė Estijoje 2008 m. „Lietuvoje įmonės savo duomenis maždaug drausmingai pradėjo teikti tik už 2010 m., nes atsirado įvairių administracinių priemonių, padidinusių skaidrumą ir įpareigojusių pateikti išsamias finansines ataskaitas. Tad iki šiol nebuvo tiesiog įmanoma to padaryti, nors ir dabar nėra taip paprasta“, – dienraščiui aiškino Baltijos šalių investicinio banko „GILD Bankers“ partneris Šarūnas Skyrius. Pašnekovas pabrėžė, kad duomenys nepretenduoja į absoliučią tiesą.

Beje, Lietuva nuo Estijos atsilieka ne tik pagal šimtuko sudarymo laiką, bet ir pagal šimto vertingiausių įmonių bendrą vertę. Lietuvos „TOP100“ vertė yra 44 mlrd. Lt, o Estijos – 47,6 Lt.

Lietuvos vertingiausių bendrovių dešimtukas atrodo taip:
1.Maxima grupė
2.Lietuvos geležinkeliai
3.Swedbankas
4.SEB bankas
5.Teo Lt
6.Lesto
7.Orlen Lietuva
8.Litgrid
9.Lietuvos dujos
10.Lietuvos energija

Sąrašo sudarytojai skaičiuoja, kad vertingiausias buvo bankų sektorius. Žinome šimtume nėra bankrutuojančio banko „Snoras“. Taip pat nėra „Iki“ prekybos tinklą valdančios bendrovės UAB „Palink“, kadangi pastaroji nepateikė duomenų. UAB „Rimi Lietuva“ atsidūrusi 53-oje vietoje, UAB „Norfos mažmena“ – 59-oje.

www.DELFI.lt
Naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Naujienos

A. Butkevičius prasitarė apie planus, kurie nudžiugins nedaug uždirbančius (12)

Iki Seimo rinkimų likus mažiau nei pusei metų premjeras Algirdas Butkevičius prakalbo apie neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) kėlimą.

A. Butkevičus: maisto produktų kainos ne pakilo, o netgi sumažėjo (279)

Tai, kad euro įvedimas turėjo įtakos kainų didėjimui, yra spekuliacija ir visiškai netiesa, LRT RADIJUI sako ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Premjeras: prekybininkų antkainiai padidėjo 4 proc. (13)

Pirmadienį prakalbęs apie galimai padidėjusius didžiųjų prekybos tinklų antkainius, antradienį premjeras Algirdas Butkevičius patikslino, kad antkainiai padidėjo beveik 4 procentais.

Prancūzus prajuokintų lietuviški protestai dėl Darbo kodekso (4)

Antradienį profesinių sąjungų atstovai ir vėl protestavo dėl Seime šiuo metu svarstomo Darbo kodekso (DK). Palyginus su pasipriešinimu į panašaus turinio reformą Prancūzijoje, lietuvių piketas atrodo pakankamai juokingai.

Pajamos už pašto paslaugas didėjo beveik 11 proc. (1)

Bendrosios pajamos už pašto paslaugos teikimą 2015 m., palyginti su 2014 m., padidėjo 10,8 proc., nuo 109,0 mln. eurų iki 120,8 mln. eurų. Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) duomenimis, pašto paslaugos teikėjų gautos pajamos už korespondencijos siuntas išaugo 8 proc. – nuo 45,4 mln. eurų 2014 m. iki 49,1 mln. eurų 2015 m., o pajamos už pašto siuntinius padidėjo 11,4 proc. – nuo 53,8 mln. eurų iki 60,0 mln. eurų.