Vertingiausių Lietuvos bendrovių dešimtuke - „Maxima“, „Lietuvos dujos“ ir „Lietuvos energija“

 (44)
Investicinis bankas „GILD Bankers“ surikiavo vertingiausių Lietuvos bendrovių šimtuką. Jo viršūnėje atsidūrė „Maxima grupė“, rašo „Verslo žinios“. Sąrašo sudarinėtojai viliasi, kad dabar diskutuojant, kas kiek vertas, jau bus galima remtis jų produktu, ir žada tęsti tyrimus, nes naujas sąrašas kitąmet parodys bendrovių verčių pokyčius.
Vertingiausių Lietuvos bendrovių dešimtuke - „Maxima“, „Lietuvos dujos“ ir „Lietuvos energija“
© DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)

Pirmasis „GILD“ sudarytas šimtukas pasirodė Estijoje 2008 m. „Lietuvoje įmonės savo duomenis maždaug drausmingai pradėjo teikti tik už 2010 m., nes atsirado įvairių administracinių priemonių, padidinusių skaidrumą ir įpareigojusių pateikti išsamias finansines ataskaitas. Tad iki šiol nebuvo tiesiog įmanoma to padaryti, nors ir dabar nėra taip paprasta“, – dienraščiui aiškino Baltijos šalių investicinio banko „GILD Bankers“ partneris Šarūnas Skyrius. Pašnekovas pabrėžė, kad duomenys nepretenduoja į absoliučią tiesą.

Beje, Lietuva nuo Estijos atsilieka ne tik pagal šimtuko sudarymo laiką, bet ir pagal šimto vertingiausių įmonių bendrą vertę. Lietuvos „TOP100“ vertė yra 44 mlrd. Lt, o Estijos – 47,6 Lt.

Lietuvos vertingiausių bendrovių dešimtukas atrodo taip:
1.Maxima grupė
2.Lietuvos geležinkeliai
3.Swedbankas
4.SEB bankas
5.Teo Lt
6.Lesto
7.Orlen Lietuva
8.Litgrid
9.Lietuvos dujos
10.Lietuvos energija

Sąrašo sudarytojai skaičiuoja, kad vertingiausias buvo bankų sektorius. Žinome šimtume nėra bankrutuojančio banko „Snoras“. Taip pat nėra „Iki“ prekybos tinklą valdančios bendrovės UAB „Palink“, kadangi pastaroji nepateikė duomenų. UAB „Rimi Lietuva“ atsidūrusi 53-oje vietoje, UAB „Norfos mažmena“ – 59-oje.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Naujienos

Seimas nesutiko didinti vidutinės pensijos (54)

Seimas nesutiko kitų metų „Sodros“ biudžete numatyti lėšų didinti vidutinę pensiją, kuri spalį siekė 246,93 euro per mėnesį.

S. Lavrovo įspėjimas rusams dėl Turkijos (132)

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas dėl rusų naikintuvo numušimo atšaukė trečiadienį planuotą savo vizitą į Turkiją. Be to, jis paragino savo tautiečius šiuo metu nevykti į Turkiją. Terorizmo grėsmė Turkijoje ne mažesnė kaip Egipte, pabrėžė Sočyje viešintis ministras, kurį cituoja agentūra „Reuters".

„Maxima LT“ vadovas: naujasis 20 eurų banknotas įneš sumaišties (40)

Nuo rytojaus į apyvartą išleidžiant naujo pavyzdžio 20 eurų banknotus, prekybos tinklas „Maxima“ jau ėmėsi papildomų saugos ir informavimo priemonių, kad supažindintų pirkėjus bei parduotuvių darbuotojus su nauju banknotu ir užkirstų kelią klastočių plitimui, rašoma bendrovės pranešime spaudai.

Seimas linkęs pritarti didesniam NPD ir mokesčiams parduodant NT (8)

Seimas pritarė Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisų projektui, kuriuo siekiama didinti pajamų apmokestinimo progresyvumą, sumažinant mokestinę naštą mažas pajamas gaunantiems asmenims, paskirstyti mokestinę naštą tarp darbo ir kapitalo pajamų apmokestinimo, pasiruošti prisijungimui prie Einamųjų nematomų operacijų liberalizacijos kodekso.

Vokietijos ekonomiką pakirto silpnos investicijos ir eksportas (3)

Trečiąjį šių metų ketvirtį Vokietijos ekonomikoje buvo registruojamas nuosmukis, nes solidų vartojimą vidaus rinkoje nustelbė menkos eksporto apimtys ir suglebusios įmonių investicijos. Tokią informaciją rodo antradienį paviešinta oficialioji statistika, praneša „Dow Jones".