Verslo lyderiai skatina kovą prieš korupciją

Verslo lyderiai teigia, kad Baltijos šalys nuo tada, kai pasitraukė iš Sovietų Sąjungos, toli pažengė, tačiau jos turėtų pradėti kovą su korupcija ir tęsti mokesčių bei teisines reformas.
"Kad Baltijos šalys taptų iš tiesų klestinčiomis ekonomikomis, jų vyriausybės turėtų ir toliau stengtis sukurti teisingą ir skaidrią rinką", sakė Norvegijos naftos bendrovės "Statoil" vykdomasis direktorius Olavas Fjellas.

Atgavusios nepriklausomybę Lietuva, Latvija ir Estija vykdė griežtas fiskalines reformas ir gerokai aplenkė savo koleges iš buvusios Sovietų Sąjungos. Po 1998-ųjų Rusijos krizės praradusios pagrindines eksporto rinkas Rytuose, nukentėjo visos trys kaimynės, tačiau šiuo metu jos ir vėl atsigauna.

Užsienio investuotojams jos yra itin patrauklios dėl galimybės susirasti itin kvalifikuotų darbuotojų, be to, šalys nėra toli nuo Rusijos ir jos aiškiai parodė, kad nori prisijungti prie Europos Sąjungos (ES). Šiuos privalumus netruko pastebėti Skandinavijos bankai, kiekvienoje Baltijos valstybėje įsigiję bankų ar kitaip pradėję čia savo veiklą.

Tačiau regionas suteikia galimybių ne tik investuojantiesiems į finansų sektorius. "Baltijos valstybės, Vidurio ir Rytų Europa galėtų tapti Europos atsaku Azijos elektronikos ir programinės įrangos pramonei", sakė kompiuterių bendrovės IBM viceprezidentas Dieteris Massekas (Diteris Masekas).

Užsienio investuotojai negailėjo komplimentų dėl toli pažengusių demokratinių reformų ir privatizavimo, tačiau tam, kad Baltijos ekonomikos imtų funkcionuoti dar geriau, vyriausybėms teks imtis visoms pokomunistinėms valstybėms opios korupcijos problemos, pridūrė jie.

"Ko čia trūksta, tai administracinių ir teisinių reformų", sakė Skandinavijos banko "Swedbank", kontroliuojančio didžiausią regiono banką "Hansapank", valdybos pirmininkas Goranas Collertas (Goranas Kolertas).

Baltijos verslo konferencijos Rygoje dalyviai pabrėžė, kad Baltijos šalių politikai turės išgyvendinti neetiškus tarnautojų, dažnai gana aktyviai ieškančių būdų pasipelnyti, pomėgius. Be to, pasak jų, painius įstatymus ir mokesčių sistemą taip pat reikia tobulinti.

"Mes pripažįstame, jog reikės dar daug padaryti, kad būtų užtikrintas lygiavertis elgesys su mūsų verslo partneriais, ir kad turime toliau stengtis mažinti biurokratizmą bei galimybes korupcijai", sakė Latvijos premjeras Andris Berzinis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Valonai pyksta ir grasina nutraukti ES ir Kanados derybas (4)

Belgijoje Valonijos regionas nutrauks derybas, kuriomis stengiamasi išgelbėti ES ir Kanados prekybos sutartį, jeigu jis gaus daugiau ultimatumų, pareiškė antradienį Valonijos lyderis Paulis Magnette.

Briuselyje ruošiamas susitarimas su „Gazprom“, kuris nepatiks Lietuvai (206)

Briuselis neilgai trukus gali pasirašyti su Rusijos gamtinių dujų milžine „Gazprom“ susitarimo projektą, kuris užbaigs penkerių metų trukmės antimonopolinį patikrinimą dėl per didelių kainų nustatymo. Ši žinia gali sulaukti nepalankaus įvertinimo iš Rytų Europos valstybių, pykstančių dėl galimybės „Gazprom“ išsisukti nuo baudos.

G. Žiemelis atidarė farmacijos fabriką Baltarusijoje (88)

Baltarusijoje atidarytas lietuvių valdomas farmacijos fabrikas „Nativita“ kartu su naujai įrengtomis tyrimų laboratorijomis, rašoma bendrovės pranešime spaudai.

Vokietijos verslo pasitikėjimas pasiekė aukščiausią lygį per dvejus metus (2)

Vokietijos verslo pasitikėjimas atitinka prognozes: spalio mėnesį jis pasiekė aukščiausią lygį per dvejus metus, skelbia IFO ekonomikos institutas, praneša naujienų tarnyba AFP.

M. Schulzas: ES privalo atidėti susitikimą dėl CETA (1)

Europos Sąjunga privalo atidėti šią savaitę planuotą viršūnių susitikimą, per kurį Bendrijos lyderiai tikėjosi pasirašyti prieštaringai vertinamą CETA laisvosios prekybos sutartį su Kanada, antradienį Vokietijos radijui sakė Europos Parlamento vadovas Martinas Schulzas.